kıytırık bir şeytanarabası

Scudo

badumania

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Fuji
@Erdener TUNA

şu yazı sizlerin sayesinde olmuştur demekki ne yapmak lazım bence bir olup bütün gazetelere bu site üzerinden bir ortak yazı düzenleyelim umrunda olan varsa bu şekilde yazılar yazılabilir.. AA da çalışan bir abim var ona bu konuyu bir danışayım bakalım belki bir şeyler olur Ankara' da toplu fotolar çektirebiliriz görsel olur dur bakalım bu bir başlangıç heralde bisikletçilerin başkaldırışı ..

Tepki
68
@Erdener TUNA

Bu arada makale yaklaşık yarım sayfadır, görüntüsünü ekliyorum:

http://img705.imageshack.us/img705/7554/ktipioglu.jpg

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
@Volkan Güneri

Hayır ortada bir yanlış anlaşılma vardı...
Kendisi çok sıcak ve saygılı bir insan...

Onurleo

Üye
Tepki
19
Bisiklet
Amoeba
Paylaşım için teşekkür ederim. Güzel bir yazıymış.

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
Kendisini kutluyorum erdeminden dolayı. Ayrıca inşallah artık bisiklete daha fazla ilgi gösterir bizlerle gezilere gelebilir, turlara katılabilir. Bursa'dan başlayarak tüm ülkemizde bisikletin gerektiği ilgiyi görmesine yardımcı olabilir.

İnşallah forumumuzu yakından takip eder. Kendisine çok malzeme çıkar çünkü.

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
olayın bursa'da geçmesine hiç şaşırmadım. çünkü birincisi; bursa gösteriş budalalarıyla ve erkekler arası rekabete gereğinden fazla önem veren andavallarla dolu bir şehir. ikincisi; bursa'nın şoförlerinde nedense bisikletlilere karşı manasız bir nefret var.

daha önce uludağ sözlük'te; bir yazar göğsünü gere gere "bu bisikletliler o taytlarıyla, gözlükleriyle falan çok artist artist dolaşıyorlar. ben de onları sıkıştırıp korkutarak eğleniyorum" gibisinden cümleler kurmuştu. neyse ki sonradan site içinde o kişiye gerekli ayarlar, saygı çerçevesinden çıkılmadan verildi. ancak bu bile o kişinin hatasını anlayıp utanmasına yetmedi; en son "yolda karşıma çıkmayın, bittiniz siz!" nidaları atarken moderasyon duruma müdahale etti.

bu örneği normalde bir genelleme olarak sunmazdım; ancak bursa'nın genel durumunu da gayet iyi bildiğimden, çoğunluğa dair çok iyi bir örnek olduğu için özellikle veriyor ve onun üzerinden genelleme yapıyorum.

öte yandan; ferrari'nin murat 131 tarafından geçilmesi, ferrari'nin sahibi takmıyorsa kimsenin durduk yere bundan pay çıkartıp da gocunmasını gerektirmez. altında ferrari olup da hala murat 131 ile sidik yarışına giren adamın da ruh halinden şüphe etmek gerekir.

olayın bu boyutu ise bence bursa'nın geneliyle birlikte değil, yazının sahibi olan gazetecinin kompleksleri üzerinden ele alınmalıdır.

eerdinc

Aktif Üye
Tepki
21
bence de bir yanlis anlasilma olmus, ilk yaziya cok alinganlik etmisiz.

Veysel KOYUNCU

Aktif Üye
Tepki
13
ilk yazısı çok saçmaydı, sanki o gün yazacak bişey bulamamışta bunu yazmış gibi ama sonra iki toplamış. kalbimizi almak çin yazmamış belki ama kalbimizi de almış :)

Tepki
68
Merhaba,

(link) adresindeki konuyla ilgili gazeteci arkadaşımız makalesinde değinmiş:
(link)

Kendisine tekrar teşekkür ediyorum.

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Erdener TUNA

Hocam, keşke naif kelimesinin anlamına bakıp, kelimeyi öyle kullansaymışsınız. Bisikleti hafiften "hor"lamışsınız :)

Tepki
68
@Murat Çetinkale

Merhaba,

Geribildiriminizden ve başlığınızda "Çok önemli değil ama" diyerek yaptığınız inceliğinizden dolayı teşekkür ederim. Türkçe'nin düzgün kullanılması elbette ki önemli.

"naif" kelimesini bisikletin "saf"lığını vurgulamak amacıyla kullanmıştım.

Yanlışım varsa tekrar düzeltirseniz memnun olurum.