Kışlık eldiven seçimi

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
716
Bisiklet
Cube
@Mert Bezgin Ben de linkteki eldiveni kullanıyorum, rüzgarı kesme konusunda oldukça başarılı içi de ince polar yapıda, hareketi de fazla kısıtlamıyor. Kalıpları biraz küçük yalnız, özellikle parmak uzunluğu kısa gibi ben önce 8,5 olanı almıştım daha sonra mağazadan 9,5 ile değiştirdim. Fiyatı da şu an oldukça uygun. Ankara da Tchibo mağazasında var ise deneyerek alabilirsiniz.

(link)

https://ws2-media2.tchibo-content.de/newmedia/art_img/MAIN_ALT_HD_1-IMPORTED/b5a393072ab29b33/.jpg

Scudo

gollatr

Üye
Tepki
10
İsim
Kerem
Bisiklet
Bianchi
Plus marka kışlık eldiven almıştım çok güzel bi üründü. Tam kışlık rüzgar ve su hiç geçirmiyor fiyatı 80 - 100 tl arası değişiyor ama biraz kalın.
Fiyatı 124 tl olmuş kendi bahsettiğim bir eski modeli. Bu yeni model. 0, -10 derece arası yazıyordu benim eldivenimin etiketinde

• Beğen
Tepkiler: Mert Bezgin

BMdnciHkn

Üye
Tepki
128
İsim
Hakan Aras
Bisiklet
Salcano
Ellerin üşümemesi için eldiven iyidir fakat unutulmaması gereken parmaklarda kas yerine tendonlar vardır. Tendonlarda bildiğin kadarıyla ısı üretmezler parmakların ısınması için parmaklardaki kılcal damarlara sıcak kanın pompalanması gerekir. Hava sıcakta olsa gidonda sabit tutulan eller uyuşur, üşür bu yüzden genelde sık aralıklarla ellerin ovuşturulması, yumruk yapılıp sıkılması, bilek hareketleri, iki elin parmaklarını birbirine vurma elleri ısıtacaktır. Bisiklet üstünde olmasanız da çoğu kişinin başına gelmiştir, bilgisayar kullanırken mouse tutan elin diğer ele göre daha soğuk olması...

Tepki
8
Bisiklet
Cannondale
@pohuman Columbia nın Omniheat içi parlak malzeme ile kaplanmış olanını kullandım. Su ve rüzgar geçirmez bir ürün ama dediğim gibi işe yaramıyor.

Tepki
8
Bisiklet
Cannondale
@phardon Teşekkür ederim. Bende de Btwin'in başka model bir kışlık eldiveni var. Ancak sanırım sorun @BMdnciHkn arkadaşın da dediği üzere (Ellerin üşümemesi için eldiven iyidir fakat unutulmaması gereken parmaklarda kas yerine tendonlar vardır. Tendonlarda bildiğin kadarıyla ısı üretmezler parmakların ısınması için parmaklardaki kılcal damarlara sıcak kanın pompalanması gerekir. Hava sıcakta olsa gidonda sabit tutulan eller uyuşur, üşür bu yüzden genelde sık aralıklarla ellerin ovuşturulması, yumruk yapılıp sıkılması, bilek hareketleri, iki elin parmaklarını birbirine vurma elleri ısıtacaktır. Bisiklet üstünde olmasanız da çoğu kişinin başına gelmiştir, bilgisayar kullanırken mouse tutan elin diğer ele göre daha soğuk olması...) eldivende değil hareketsiz kalan ellerde.

• Beğen
Tepkiler: phardon
Tepki
8
Bisiklet
Cannondale
@BMdnciHkn Açıklama için çok teşekkürler. Çok haklısınız hocam. Sanırım en kalın en iyi malzemeli eldiven de olsa üşümeme ihtimali pek yok gibi görünüyor. Dün Eider marka kayak eldivenleri ile 18 km sürdüm maalesef pek bir fark olmadı.

Tepki
8
Bisiklet
Cannondale
@rasitkoksal
20160102_100425.jpg
Dün gittim bunları aldım biraz daha iyi bir performansı var ancak ellerim yine de bayağı bir üşüdü.

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
eldiven içine bu tarz ürünmü kullansak
(link)

Muad dib

Daimi Üye
Tepki
315
Bisiklet
Orbea
decathlonda calısan kısı, bana dalış eldiveni önerdi. aldım. fena değil gibi..

Mrmckr

Üye
Tepki
87
İsim
Mehmet
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar bu eldiven nasıldır sizce alanınız göreniniz oldu mu? yorumlara baktım da kötü diyen olmamış pek. almaya değer mi? (link)

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
@Mehmet ÇAKAR
Yazın veya 10 derece civarı sıcaklıkta kullanılabilir içinde polar tarzı bir katman olmadığı için ısı kaybı çok fazla ve o modelin başparmak ile işaret parmağı arası kesim olarak çok kötü gidonu tutunca parmakları çekiştiriyor

tanchu

Forum Demirbaşı
Tepki
235
İsim
tanju
Bisiklet
Cube
2015 yeni windproof su geçirmez kış bisiklet tam uzun parmak sıcak kalınlaşma polar erkekler eldiven açık spor eldiven
(link)
(from AliExpress Android)
Ben by modeli kullanıyorum -3 civarına kadar kullandım ilk başta üşütüyor vucut ısısı artınca toparlıyor daha iyi ürünlerde vardır belki bakmak lazım

• Beğen
Tepkiler: Mrmckr

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
dalış eldivenide alternatif olabilir ama sıcaklık için mutlaka polar içli olması daha faydalı olur diye düşünüyorum. decathlonda 32 liraya bir eldiven var fosforlu renkli güzel duruyo, işlevi nasıl bilmiyorum ama

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
0 derecede 1 saatin üstünde sürüşlerde çok fazla üşütmeyen 5-10 derecelerde de terletmeyen nemlenme yapmayan uzun parmak eldiven tavsiyeniz nedir

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@serchester
Tam olarak bisiklet eldiveni değil ama "Forclaz" diye bir eldiven var Decathlon'da. Tavsiye ederim.

Dağhan G.

Üye
Tepki
31
İsim
Dağhan G.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet üstündeyken soğuk havalarda en büyük düşmanımız rüzgar maalesef özellikle rüzgar geçirmeyen bir eldiven olması çok önemli izlenimlerime göre. İyi forumlar dilerim.:)

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
792
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kışın kullanmak için decathlondan uzun parmak eldiven almıştım. Uzun müddet bisiklette kullandım sonra çocuklar bahçe işlerinde kullanmaya başladı bahçe işlerinde de oldukça da kullanışlı oldu. Hala daha sağlam duruyor

DECATHLON.jpeg

Eldivenleri bahçe işlerine kaptırınca daha kaliteli birşey olsun istedim ve specialized ın uzun parmak eldivenini aldım . Nerdeyse decathlonun fiyatına göre de 4-5 kat daha fazla para ödedim. Yanılmışım sadece bir kış ve sadece bisiklet kullanımı ile geldiği durum bu

SPECİALİZEDjpeg.jpeg