"kış sezonu hafta içi ve hafta sonu antreman turları çalışma topiği"

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ufuk Bal

ufuk bey,

kişinin kendi tercihi ,kendini geliştirmek bisiklet sporu hakkında bilgi edinmek ,tabi doğru kaynaklardan bilgileri alacağız bu konuda iyi bir kaynakta mtb com tr dir ,burada hem mtb hakkında hemde yol bisiklet kullanışı hakkında bilgiler mevcuttur en önemlisi beslenme konusu vardır ki mtb com tr de bu konuya değinilmiştir ,tur öncesi yüzde 70 karbon hidrat yüklenecek ve yüzde 20 yağ yüzde 10 protein ,ağır tur öncesi yüzde 10 proteinin yüklenilmesi çok ilginç gelmiş idi bana,
ama şu bi gerçekki protein benide kesmekte nerede rampada ama aksine karbon hidrat körüklemekte ,

bıçkıdere etabında çalışma yaptık 2 yıl ,burada sistem hep aynı idi ,dudullu çıkış size çok ters ,ama genede pendikten gelen dostlar ile bostancıda saat 08.30 da buluşarak esas hareket yerimize ulaştık ,ora dudullu kavşak 9 km yazıyor bostancıdan ,hareket dudullu-göçbeyli köyü sonu olmakta bura tam 47 km dir ama düz yol değildir epey rampa vardır ve bu rampalarda durulmaz ,sürekli basılır amaç burada durma yapmadan sonuca ulaşmaktır burda ben hiç durma yapmadan şile rampalarını akabinde bıçkıderenin 13 eğimleri taşdelenin duvar rampasınıda alarak göçbeyliye doğru irili ufaklı eğimleri devirerek 2 saat 10 dakikada tamamladım en iyi derecem oldu yalnız buranın eşdeğeri tam 60 km dir ,60 km boyunca pedal kesmeden gitmek hemde eğmleri 13 olan yerde oldukça güçtür,performansı düşük olanlar zati yapamazlar dizleri çekmez ama ne var iki takım oluşturdum burada a takımda süratli basanlar b takımda performansı düşük olanlar b takımının arka takım kaptanı oldum ve grubu çalıştırdım onlarda memnun oldu tabi ,amaç burada çalışmak ve olayın ne olduğunu görmektir ,,burada çalışa çalışa insan öyle bi gelişirki kendini tanıyamaz ve hatta istanbul dışı sıkı etap olan tavşanlı-boyalıcada kelimenin tam anlamı ile uçar ,şimdi 50 dişli iki yapraklı yol bisikletinde 2 yaprak vardır ama çok çalışmak lazım iki yaprakta bura iki yapraklılara çok zor gelir ama kondüsyonu yüksek olanlara vız gelir tırıs gider en sevdiğim hareket yol bisikletinde ayağa kalkarak vücudu öne vererek dans ede ede sağa sola rampa yukarı çıkmaktır ,bu hareketi çok severim ,ama benim hibrit karbonda bu iş zor tabi..bu işin rajonu yol bisikletinde ve iki yapraklıda ha isteyen 3 yapraklı kullanır 13 eğimlere banamısın demez tabi,,

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

evet bizim sabihamız kışında revaçta olacak ,erkan dudulluda bekler keza sinan artı kerim vakit buldukça bahtiyar,3 kasıma ayar çektik hava şimdilik iyi son anda yağmura dönüştürürse yatar,

(link)

Sinan Çakır

Forum Demirbaşı
Tepki
350
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Cannondale
@Kudret Kurtcebe

abi google bu yolu 47 km hesaplıyor, 2 haftadır gidiyorum km tam 51 çıkıyor
rampaları hesap edemiyor google

• Beğen
Tepkiler: Erkan Közen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Sinan Çakır

sinan ,senin km doğru ise ,sana inanırsak valla biz 60 km den fazla gidiyoruz demektir, bende şüpheliyim bu goggle' dan
eğer mesafe dudullu -göçbeyli tam 51 km ise ne kadar düz yola bedel acaba ,o rampada harcanan kalorinin km hesabı var,bura bence 70 km ye denk olur senin hesaba göre o zamanda aldığımız derecelerin ortalaması yüksek çıkacaktır tabi 2 saat 10 dakikada almış oluyorum 70 km lik düz yolu ,,

2 + 10 /60=2 +0.16 =2.16

70 bölü 2.16 = 32 ortalama benim çıkar, rampaları süratli aldığımız ortaya çıkar,,

Sinan Çakır

Forum Demirbaşı
Tepki
350
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Cannondale
@Kudret Kurtcebe

geçen pazar ki kaydettigim veri, ben 3 dk mola vermiştim program o ara durmuştur 2 saat 15 dk--> (link)
bisikletin kilometresinden de 51 km ölçtüm yanlışlık yok

• Beğen

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
İzin günlerimi ayarlarsam bende hertürlü gelirim. Mesela bu hafta sonu cumartesi, pazarım boş, var mı bir etkinlik planı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Sinan Çakır

yukarda 1 saat 60 dakika olacak 70 değil düzelttim sonuç gene aynı 32 ortalama benim olur ,
şimdi 2 saat 10 dakikadan hesaplama yapıyoruz ,2 + 10 diyoruz sonra 10 'u 60 'a böleceğiz 0.16 çıkar
2 ile toplayacağız 2.16 çıkar 70 bölü 2.16 aynen 32 ortalama olur benimki ,
erkanında aynı oldu geçen pazar,

bu mantığa göre hesaplama böyle olacak o zaman ora tam 51 km
3 km hata payı yapıyor goggle maps,,

@Çetin Güzel

çetin bey,
bu pazar aslında ben gene bi bıçkıdereye niyetliyimde hava bozacak, şimdi kesin 3 kasıma ayar çekeceğiz çıkış dudullu olacak ama siz bostancıda adalar iskele önünde saat 08.30 da olursanız sizle beraber 9 km sonra çıkışa gideriz ,, ct çalışan çok malesef,,

sinan,
yav hakket bu goggle maps bizi hataya düşürmekte 3 km hata payı son derece fazla yani,,

Rode 50,95 km on 20. 10. 2013

evet dudullu-göçbeyli arası tam 51 km ,

51 km boyunca 5 adet şile rampası akabinde bıçkıdereden sonra gelen 13 eğimler ve taşdelen duvar rampa göçbeyliye doğru eğimler yeterde artar bize, 70 km lik düz yola bedel bi yer bura boşuna bulmadık burayı biz..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
evet ekip,
bu gün gittim bisiklete baktık,şimdi bu pazar wundere göre hava iyi ,benim krizim tuttu gene ora kurtdoğmuş offroad
evet tekerin sesini dinlemeye kim talip ise bu pazar kurtdoğmuş offroada dalmaca,

Pazar
(link)Parçalı Bulutlu. Yüksek: 17C. Rüzgar Hızı: 15-25 KM/S. Rüzgar Yönü: KD.

Pazar Gecesi
(link)Parçalı Bulutlu. Düşük: 12C. Rüzgar Hızı: 10-20 KM/S. Rüzgar Yönü: KD.

pazar hava iyi..

bostancı- kurtdoğmuş offroad,,

gidiş ,,

(link)

offroad,,

(link)

dönüş

(link)

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1010315_605066626192582_2103162176_n.jpg

bura gibi varmı tek araç yok kafa dinlemece bol oksijen,,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Çetin Güzel

çetin bey,
mtb ile geleceksiniz yol bisikletine göre değil kurtdoğmuş ,bura offroaddur ,yol biskleti girmez buraya ,ayın 3 ünde bıçkıdere olacak oraya yolla gelebilirisiniz ,tabi mtb kullanıyor iseniz sorun değil her iki etaba uygun mtb ,sadece kurtdoğmuş offroada girmez yol bisikleti ,,

erkan,

sen ister isen direk dudulludan bas oradan göçbeyli yap göçbeylide mola olur ,orada buluşuruz biz saat 08.30 da bostancıdan hareket edeceğiz direk offroda ,evet sinan ,kerim ne der bilmiyorum ,

Kerim A.

Daimi Üye
Tepki
504
İsim
Kerim A.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kudret abi geçen pazar dönüşte aydosa uğradım bi kavşakta arabanın biri ile kafa kafaya geldik hafif tokuşturduk :) ama o benim ön diske dokundurmuş yamuldu biraz, bende dönüşte bisikletçime uğradım diski değişicektim baktım ikinci el ama çok temiz bi mavic cross ride jant seti Alligator Rotor 160 mm ve 180 lik ve 9 lu ruble vardı fiyat da yarı yarıyaydı bende hemen aldım abi :) hem jantlar rulmanlı oldu hemde vites 27 oldu bende tam bunu istiyodum güzel denk geldi :) yokuşlarda beni epey rahatlatıcak şimdiden hissediyorum sürüş farkını, işin özeti yıkama yağlama hepsini yaptım o yüzden bu pazar offroada girmeye kıyamam diye düşünüyorum :D

• Beğen

Sinan Çakır

Forum Demirbaşı
Tepki
350
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Cannondale
@Kudret Kurtcebe

@Kerim A.

Aman girme zaten altında TT mi var :) mtb o araziye girde zevk al :)
Kudret abi haftasonu bisikleti komple bakıma vericem bu hafta bana dinlenme

• Beğen

Kerim A.

Daimi Üye
Tepki
504
İsim
Kerim A.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sinan Çakır

Gireriz sinanım ya ama şimdi kıyamam :) zatii girdik daha önce hemide baya iyi girdik yağmur çamur demedik :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kerim A.

geçmiş olsun ,
yav kerim benim karbonu aldığımda bende öyle diyordum ama sonra acımadım valla,,:)

@Sinan Çakır

o.k ,,çetin beyde mtb var ise onla gideriz ,

Kerim A.

Daimi Üye
Tepki
504
İsim
Kerim A.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biraz tadını çıkarayım da yine gireriz abi biraz titizim malum o yüzden hemen kıyamıyorum, ama biliyorsun aslında seviyorum araziyi :)

• Beğen

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
Benim pazar iznini cuma'ya kaydırmışlar. Şimdi cuma, cumartesi izinli olacağım. O günler bir plan var mı; yoksa ya atilla grubuna takılırım ya da veloslow'a. İki haftadır bir tura çıkamadık arkadaş. N zaman tura heveslensek ya tur olmuyor ya da benim günlere denk gelmiyor. Bundan sonra heves yapmayacağım:)

@Kudret Kurtcebe

Yol bisikletini daha almadğm için mtb var:)))

@Kudret Kurtcebe

Yol bisikletini daha almadğm için mtb var:)))

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
çetin bey cuma -ct malesef,,bizim ekip her pazar çıkış yapmakta başka günler çalışıyorlar,,

evet ekip,
bu pazar herkes dinlensin , 3 kasım pazar bıçkıdere yaparız hava şartlarına bağlıyız,,

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
kudret abi sen gelme dedin bana ama ben taktım bile pedallarımı :) hatta nasılmış acaba diye denerken evin içerisinde bisikletten düşen ilk insan bile oldum :D

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Çağrı Soylu

yalnız o pedalları bi kontrol ettir ,çağrı, neme lazım hakan var yeşilde ,salı günleri orada o iyi mekanikçi ,ayrıca focus mağazasında zaferi tanıdın o da iyi mekanikçidir, bu gün focus mağazaya bi uğradım ,benim artık arka sram 9 lu bitti ,zincirde bitik, slx in 2-3 yapraklarıda değişecek 400 kağıt gidiyor..

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
@Kudret Kurtcebe

Abi CRC'de SRAM ürünlerde çok iyi indirim var. %50-70 arası.
(link)
Bence şuradan bak
en pahalı gördüğüm SRAM 9'lu kaset 35 euro

• Beğen