Kış için uzun parmak eldiven önerisi

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Arkadaşlar ayaz dediğimiz günlerde yani havanın soğuk olduğu günlerde, hafif de yağmur tiseliyor ise ellerim gerçekten inanılmaz üşüyor.
Vites attırmak bile acı verici bir hal alıyor. Frene basma isteğimi bile ortadan kaldırıyor adeta.

50 lira civarında bütçem var. Eğer gerçekten şahane bir eldiven ise 70 liraya falan bir ihtimal çıkabilirim.
Amacımı sıralıyorum.

1- Rüzgar yüzünden gelen soğuktan kurtulmak
2- Ellerimin soğumaması, en azından rahatlıkla hareket ettirebilecek kadar sıcak kalması.
3- Yere düştüğümde ellerimi koruyabilmesi.
4- Mümkünse su geçirmemesi, bunu yaparken elimi terletmemesi.

Ve en önemlisi de dışarıdan bakıldığında bir halta benzemesi, kırmızı siyah renk seçeneği mevcut olabilirse daha uyumlu olur bisikletim ile.

Scudo

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
Decathlon mağazasına gidebilme şansınız varsa 20 liraya gayet güzel bir uzun bisiklet eldiveni vardı.Bakmanızı öneririm.

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
aynı konuda ben de araştırma içerisindeyim. Bir de konu dağılmasın ama yeni konu açıp kirlilik yaratmak istemiyorum ama benim turlarda ayaklarım çok üşüyor. Onu nasıl yapıcaz :)

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
@Kıvanç AYDIN

Yün çorap giymeyi deneyebilirsiniz. Yine kesmezse ayakkabı kılıfı bakın. "Overshoes" diye aratın merlin, wiggle vb yerlerde.

Eldiven ben de arıyordum. 60TL falan ayırayım dedim, ama o seviyede bile tam aradığım gibi bulamadım. Tam alacak gibi oluyorum, bir yorum okuyorum soğutuyor vs vs. En iyisi fazla harcamadan decathlon'dan almak dedim ordan alacağım. Gayet güzel duruyor fiyatları da uygun. Biri 15 falan diğeri 28 di sanırım.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Arkadaşlar o siteyi de araştırdım. Aşağıdaki linkteki ürünün M bedenini tam sipariş edecektim kredi kartı ile. Üyelik istedi, o esnada stokları bitirmişler.
Aşağıdaki eldiven karbon işlemeli falan, çok hoş gözüküyor.
(link)
Sizce stoklara tekrar gelir mi?

Ve bugün inşaat eldiveni ile bindim bisiklete, gerçekten kalitesiz ve ince bir eldivendi. O bile çok memnun etti beni, soğuktan korudu beni. Bu yüzden çok kafama takmıyorum.
Dışarıdan hoş gözüksün yeter diyorum :)

Cemre Can Süral

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Corratec
2 senedir Tchibodan 25 TL'ye aldığım koşu eldivenini kullanıyorum.Üzerine yine bisiklet eldivenimi giyiyorum,tchiboya bi bakın derim.

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
Bende şöyle bişey aldım bekliyorum . Umarım işime yarar. (link)

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Polar çok da kaliteli gibi durmuyor ya nedense, hani daha çok kar eldiveni havasında.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben denedim gayet işe yarıyor
havası değil iş görüp görmemesi önemli benim için

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Evet, fiyatına göre çok iyi bir eldiven ancak ben istiyorum ki biraz da havalı olsun, renkli falan olsun.

emre0x5d

Forum Demirbaşı
Tepki
267
Sizce bu model polardan daha iyi midir? Fiyatı 28TL
(link)

Bu da Halil Bey'in bahsettiği polar olan. Fiyatı 20TL
(link)

Üstteki sanki daha rahat ve kullanışlı gibi göründü bana.

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
Decathlon'daki eldivenlerden de kullandım, daha kaliteli eldivenlerden de. Decathlon'un zaten ürünlerini pek beğenmiyorum,eldivenini alayım dedim birkaç haftaya kadar dikişleri patladı. Gidip değiştirmekle uğraşmadım. Scott'un eldivenlerini aldım biraz terletsede memnun oldugumu söyleyebilirim. Demem şudur ki ucuza kaçayım derken paranız çöp olmasın.

Not : 28 TL'lik eldivenlerin dikişleri patlamıştı.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Arkadaşlar farklı siteler biliyor musunuz? Delta, erdoğan, Decathron gibi sitelerden başka alternatifler varsa daha farklı seçenekler çıkar önümüze.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Burak_Dingiloglu

Bisikletsever arkadaşım sosis gibi dombik dombik parmakların olupta s beden eldiven almaya kalkarsan ne o eller o eldivene girer nede o eldiven dikiş tutar. Dekatlonun (link) şu ürününü kullanmakta olan birisi olarak söylemek istiyorumki o paraya alınacak gayet kaliteli ürünler. Fakat uygun bedenini seçmek gerekki el ölçüsü tablosundan bakarak seçtiğim eldivene eller biraz zor giriyor. Dekatlon bu konuda bir uyarıda bulunursa kalitede bir sıkıntı yok.

• Beğen
Tepkiler: Osman Kıtay

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
@mehmetsunu

Sevgili arkadaşım benim sosis gibi dombik parmaklarımın olduğunu ve bu parmaklarla o eldiveni giydiğimi nereden biliyorsun? Lütfen elindeki belgeleri ve fotoğrafları paylaşırsan,"salladım öylesine belki tutar " diyorsan çırpınma boşu boşuna. İstersen ellerimin fotoğraflarını çekeyim ve yanında patlayan o eldivenleri.

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Ben decathlondan polar eldiven aldım. Bununla elleriniz kesinlikle üşümez diyebilirim. Ayrıca sağlam, sosis parmaklılar için birebir :)

(link)

• Beğen
Tepkiler: gökçee

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Arkadaşlar dışarıdan hoş gözükecek bir modeli falan yok mu acaba? Polar eldiven fiyatıan göre iyi ancak kar eldiveni gibi :)

Acaba motor eldivenlerine mi yönelsem?