Kış için soğuğa karşı giysi önerisi

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Recep M.

ben pedli taytı bisiklet pantolon içine giyiyorum terleme yapmıyor yağmurlu havalarda tayt nasıl giyiyorlar ben normalde bile giyemiyorum tek taytı.

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Cem Ç.

Kaliteli kışlık taytlar su tutmuyor, rüzgarı kesiyor, tamamen kuru kalmasa da bacaklarınızın ıslanmasını da büyük ölçüde engelliyor. Bacak kasları sürekli çalıştığı için kendi kendine ısınıyor ve üşüme olmuyor. Mesela ben dün sabahki yağmurda sadece tayt giydim, daha soğuk havalar için biraz daha kalın bir taytım daha var. onun da yetersiz kaldığı durumlarda çare bisiklet taytının üstüne koşu taytı giymek.

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Murat B.

ben dun akşam kı yağmur yağarken geceye kadar tayt ustune yağmur pantolon, yağmur geçirmez termal mont bısıklet forma ve bandana kulaklardan ve ağızdan rüzgarı almamak için çünkü yağmur yağmasına rağmen rüzgara karşı 30 35 ile gidince rüzgar fena çarpıyor yağmurla birlikte bandana olmayınca. yağmur yağmazsa termal içlik, bisiklet forma, alta tayt, üste bisiklet pantolon giyiyorum. taytı sadece giyemıyorum cunku spd ye alışamadığımı için boyuna düşüyorum kısa ve uzun tayt pek dızlerı koruyamıyor:mad:

ouzoo

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Sedona
Ben yoğun terlediğim için nefes nefes alan kıyafetlerde işime yaramıyor. Bu yüzden sürekli yanımda yedek atlet ve body ile gezerim. Soğuk havalarda pamuklu atlet, pamuklu bir body üstüne kısa kollu forma ve rüzgar geçirmeyen yağmurluk. Durduğum zaman hemen üstümü değiştiririm ve yıllardır hiç bir sorun yaşamadım. Ki kronik bronşit ve gizli astımı olanlar ne demek istediğimi daha iyi anlar. Tabir-i caiz'se osuruktan nem kaparız bu yüzden çok daha dikkatli olmamız gerekir. termal de alsanız, nefes alıp verse de birşey değişmez neticede terleyeceksiniz ve durduğunuz zaman teriniz soğuyacak. Bu yüzden bol molalı veya uzun yolculuk yapanların, kışın yanlarında yedek kıyafet taşıması taraftarıyım.

• Beğen
Tepkiler: Cem Ç

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@ouzoo

durunca hemen kapalı bir yerde üstü değişmek önemli soğuk ve rüzgara karşı üstü değiştim bir kere 2 hafta kendime gelemedim.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@ouzoo

Bence çok yanlış giyiniyorsunuz. Öncelikle, pamuk nemi emip tutan bir kumaştır (havlu ve bornoz mutlaka pamuktan yapılır bu yüzden); en iç katman olarak pamuklu giyerseniz, teriniz sürekli birikir ve bir noktadan sonra üşümenize yol açar. İçlik olarak pamuk yerine yün veya sentetik kumaşlardan yapılan termalleri tercih etmek gerek. Rüzgar geçirmeyen yağmurluğa da servet ödemediyseniz nefes alabilirliği çok kısıtlı olacaktır muhtemelen.

• Beğen
Tepkiler: seckinb

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
(link)

en son bu ürünü aldım, tam soğukta denemedim giydiğimde 15 dereceydi hava. Fazla geldi, içime sadece bir içlik giymiştim. Tahminim 0-10 derece arasında iyi gelecek. Rengi sarı oluşu güzel incelerseniz aslında ürün "gore bike wear" firmasının ihraç fazlası. Nefes alan bir kumaşı var su geçirmez, rüzgar çok az geçiriyor. Bence 1 kez alınacak kaliteli bir ürün.

Tchibo koşu taytları ve rüzgar korumalı montları, ince yapılılar ve 3 senedir kullanıyorum 5-10 derecelerde gayet güzel iş gördüler. -1 derecelerde bile kullandım.

Bisiklet veya koşarken zaten ince olmalısınız, teri atan kumaşlar seçin. İçinize en fazla 1 kat içlik (kayak koşu gibi spor kıyafeti) giyerek kullanabilirsiniz. Kaz tüyü kabanla bisiklet olmaz. Durunca üşürsünüz tabi kışın durmadan pedala kuvvet :)

En önemlisi, iyi bir eldiven, ayakkabı kılıfı, termal karlık yüz maskesi veya buff tarzı bişeyler, bunlarla tamamladınız mı Ankara sıfıra yakın derecelerde sorunsuzça ilerliyorsunuz.

(link)

(link)

Bunlar da kullandığım tchibo ürünleri..

• Beğen
Tepkiler: alper öztürk

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@emrahozkan
Bende rüzgar kesici koşu tatlıyı düşünüyorum ancak internet alırken beden seçimi konusu beni düşündürüyor. M mi L mi?

Nasıl karar vereceğim ?

Birde yağmurlul ve rüzgarlık olarak decotlandan aldığım şu ürünün altına diğer resimde olan polar softsheel ürünü giysem nasıl olur.

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/11/01/64839302b572417ec27789d36b469a45.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/14/11/01/ab7d11d3e832261fdfdb0966cb83caee.jpg

(link)

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
@celikeren
Boyum 170 kilom 75 hafif belden dar oluyor beden M. Tchibo bedenleri buyuktur

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
celikeren

Merhaba, bahsettiğiniz ürünleri üst üste giyerseniz teri dışarı atmanız zor olabilir. Yağmurluk altına termal içlik, onun üstüne ara katman olarak kısa yada uzun kollu forma giyilebilir.

hüseyingürgah

Aktif Üye
Tepki
104
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Cyclocross
@celikeren

sakın 2. resimdeki poları bahsettiğiniz şekilde giymeyin zatürre olursunuz mazallah
polar yakar
birde üstüne yağmurluk giyerseniz tam hamam :)
ben şu sıralar içlik üstüne kısa kollu forma giyiyorum gayet yeterli geliyor

yağmur yağınca resimde gösterdiğiniz ürünü giyeceğim daha test etme imkanım olmadı
aldım dolaba astım öyle duruyor :(

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@hüseyingürgah

Sizin oralar kaç derece :)

Ya o zaman bende sorun var:)
içlik üstüne forma ve yağmurluk ile çıkıyorum normal de hava 13-14 dereceyken sorun yok. Ama rüzgar yemeye başlayınca (rüzgar hızı 20-25 km/h) bu hissedilen sıcaklık 10 derece altına geliyor bu sefer yağmurluk vücudu forma gibi sarmadığı için az da olsa üşüme oluyor
havalar 0-5 dereceye indiğinde rüzgarda oldugunda içlik,forma polar shoftshell giymek uygun olmaz mı?

Bu arada ürünü almış bulundum :) yakından gidip baktım oldukça kaliteli çok kalın olmayan bir ürün . Nefes alabilen teri atan rüzgar kesen bir ürün

Burak_Dingiloglu

Daimi Üye
Tepki
115
Bisiklet
Diğer
@emrahozkan

Bu ceketten memnun musunuz? Atlas'ta satılandan? Fiyatı oldukça iyi. İçi polar mı?

F.Ertuğrul Aydın

Forum Demirbaşı
Tepki
99
Bisiklet
Scott
gorebikewear ceketinden bendede var fakat soğuk için değil çünkü soğukta giyildiğinde ve terlediğinde teri atamıyorsunuz ve atamadığınız içinde bi yerden sonra rahatsızlık veriyor sonrada soğumaya başlıyorsunuz. ama genel itibariyle mükemmel ürün eğer amacına uygun kullanılırsa (rüzgar ve yağmur için)

• Beğen
Tepkiler: emrahozkan

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
evet katılıyorum,atlasta satılan gorebikewear, yağmur yapması muhtemel günler için çok iyi, tchiboda satılan mont daha fazla deliklere ve havalandırmaya sahip bende 3 sene önceki modeli var sadece renkler farklı...

ouzoo

Aktif Üye
Tepki
75
İsim
Oğuzhan
Bisiklet
Sedona
@Murat B.

Termal kışlık 3-4 tane kaliteli takımım var fakat mevcut rota ve tempomda aşırı terletiyor. Ben yaklaşık 5 senedir bu şekilde kullanıyorum ve şahsım adına bir problem yaşamadığım için bu şekilde devam ediyorum. Yağmurluğum çok kaliteli değil fakat ondan da memnunum :) Teşekkürler ilginize :in:

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
bugün sedona conseptten 45TL bu eldiveni aldım,gayet memnunum,bu havalarda çok rahat götürebilir,tavsiye ederim.

http://www.bikeandoutdoor.com/FB,2304,13,2013-sedona-parmakli-yeni-trojan-eldiven-eldiven-sedona.jpg

Samet POLAT

Daimi Üye
Tepki
160
Bisiklet
Eddy Merckx
hazır kış gelmişken konuyu hortlatayim :)

video buldum. izlemek isterseniz kışlık giyim için oneriler var.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Samet POLAT
Lütfen şu başlıkları açarken fazla değil az biraz bir arşiv taraması yapın. Şöyle bir baktım. Ardı ardına üç benzer başlık açılmış. Arşiv taraması yapmak bu kadardamı zor. Forumun serverı isyan edecek.