Kış İçin Eldiven

T

TeknoBus

Misafir
Arkadaşlar bisiklet sürerken rüzgar geçirmeyecek ve ıslanmayacak eldiven arıyorum bu konuda bilgisi olan yardım edebilir mi ? eldiven deri olmayacak bisiklette kullanmaya uygun ve hareket kabiliyeti düşük olmasın gerektiği zaman karda çocuklukta yapabilelim :) north face firmasının linkteki ürününe baktım sizce yeterli midir ? max 130 tlye kadar önerilerinize açığım

(link)

• Beğen
Tepkiler: hogutmen
Scudo

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Konuyu belki başkaları da okur. Bana da faydası olur. Ben ankarada sıfır derecede suruyorum. Sıhhiye sosyete pazarından 10 tlye kar eldiveni aldım. 5 tlye aldığım polar eldivenim artık yetmiyor.

PeDaLLı-YoRuM

Forum Demirbaşı
Tepki
357
İsim
Tugi
Bisiklet
Sedona
@Expireme

North Face ksyak eldiveni tarzi bir eldiven hareket kabiliyetinizi kisitlar bu urun decathlon yada benzeri siteler goz atin derim

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Gösterdiğiniz eldiven bisiklet sürüşü için uygun görünmüyor. Hareket kabiliyetini çok azaltır bu.

• Beğen
Tepkiler: TeknoBus
T

TeknoBus

Misafir
@Hamid Asım açıkcası bisiklet harici kullanımda biraz komik durabilir birde north face kalitesi ortada açıkcası bu markayı hiç duymadım cahilliğimi bağışlayın

• Beğen

Hamid Asım

Daimi Üye
Tepki
257
Bisiklet
Lapierre
@Expireme

Bisiklet kullanacaksanız mutlaka bisiklet kullanımına uygun ürün almanız gerekir. Outdoor için üretilmiş kışlık bir eldiven bisiklet kullanımına uygun olmayabilir. Örnek vermek gerekirse vites/fren kollarının kullanımı için parmak uçlarında kaydırmaz olması lazım ayrıca avuç içleri dolgulu olması lazım vs. North Face iyi bir marka olabilir ürünleri de kaliteli olabilir ancak söz konusu bisiklet ise işler değişir. Benim önerdiğim eldivenin incelemesi şurada (link) ingilizceniz varsa ürün hakkında iyi şeyler söylenmiş. Ayrıca bisiklet harici kullanım için o kadar para verip üst seviye bir eldivene gerek yok tchibodaki ya da decathlondaki orta seviye kışlık eldivenler işinizi görür.

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Ek olarak,

Bisiklet kullanımı için üretilmemiş bir eldiveni bisiklette kullanırsanız, o eldiven hasar görebilir. Sonuçta siz gidona sürüş boyunca değişken bir kuvvet uyguluyorsunuz. Eğer yeterli esnekliğe sahip değilse veya malzemesi uygun değilse, dikişleri patlayabilir, yırtılma veya aşınma yapabilir. Gül gibi eldiveni mahvedersiniz. (Tecrübe konuşuyor.)

O yüzden bisiklet için üretilen bir eldiven almanızı öneririm.

T

TeknoBus

Misafir
@Hamid Asım alacağım eldivenin üzerine kısa parmaklı bisiklet eldiveni takacağım zaten bakalım artık inşallah işe yarar, linkteki üründe kaliteli gibi incelemelerden ama açıkçası sarı sarı dolaşamam sanki bisiklet harici kullanımlarda :(

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
Keşke şu kışlık eldivenlerin parmak uçlarına dokunmatik telefonları düşünerek bir parça ekleseler de her telefon çalışında aynı krizi yaşamasak.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Canım sıkılmaya başladı fiyatlara bakın. Tabii tercih meselesi.
Eğer kar eldiveninden randıman alamazsam, sürüşüm tehlikeye giderse, 2 TL'lik nitril eldivenlerden alacağım.

Var mı bu ürünü bisiklet sürerken kullanan acaba? Tam benim bisikletin rengine de uygun.

nitril eldiven.jpg

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Nitril eldiveni bende denedim.Ama çok rüzgar alıyor.Soğukta pek bir koruyuculuğu yok.Haraket kabiliyetini kısıtlamayıp rüzgar ve soğuğa karşı dayanıklı eldivenler 50-60 tl den aşağı pek olmuyor.

• Beğen

Tunafish

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Scott
Ben bunu kullanıyorum, gayet sıcak tutuyor, rüzgar geçirmiyor. Yağmura karşı da dayanıklı ama bir keresinde motosiklet ile ağır yağmura yakalanıp 150 km sürmek zorunda kalmışlığım var (zaten motosiklet eldiveni değil, mecburiyetten kullandım), hafif içeri su almıştı, ama bisiklette hiç su alma yaşamadım;

(link)

• Beğen
Tepkiler: Hamid Asım

Hakan Boz

Daimi Üye
Tepki
131
Bisiklet
Corratec
tavsiye ederim, ürünün ele oturuşu gayet güzel. fiyat olarakta makul.

(link)

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
(link)

Bu nasıl ?Kullanan oldumu.