Kirik Kadro

tobaccoheater

Aktif Üye
Tepki
12
arkadaşlar amoeba scud kadromun sele borusunun girdiği yeri bugun kırıldı. kaynakla falan hallolur mu, yoksa yeni bir kadro mu almam lazım? yardımcı olabilirseniz sevinirim

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
yeni kadro alın. kaynak güvenli olmaz. ayrıca aliminyum kaynakta herkesin yaptığı ucuz bir şey de değildir.

tobaccoheater

Aktif Üye
Tepki
12
peki alacağım kadro ya eski kadronun üstündeki parçalar uyar mı? bisikletçiler bu parçaları alacağım kadroya takmak için çok para alırlar mı ?

tobaccoheater

Aktif Üye
Tepki
12
yarın koyabilirim ama tarif edersemde anlarsınız. koltuğu fazla yükselttiğimden oldu. sele borusu nun hemen girdiği yerden kırıldı. kaynak yerinden yani.

İbrahim Ozan

Daimi Üye
Tepki
321
Resimini görüpte bişiler söylersek senin açindan daha iyi olur diye düşünüyorum kadro almana gerek kalmaz eger az kırıldıysa...

• Beğen
Tepkiler: tobaccoheater

tobaccoheater

Aktif Üye
Tepki
12
evet küçük iki-üç santimlik silindir seklindeki çıkıntı kırıldı. seleyi tekrar takıp sürerek geldim eve. yeni bir kadro alabilecek duruma gelmem bir kaç ayı bulur daha kolay bir ekilde halledebilirsem çok iyi olur aslında. ben yarın foto koyarım insallah.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
fotoya gerek yok sanaiye götür argon kaynağı olan bir torna atölyesi bul normalde o kadarcık argon ıcın 5-10 lıra yeter ama bısıkletı görunce belki 20-30 derler argon kaynağıda attırrıken usta bılır gercı ama sen yınede yumusak alımınyum oldugunu soyle voltajı fazla yuksek tutmasın ama bunu soylersen senmısın usta dıye yapmaya bılır en ıyısı sesını cıkarma :) usta elde atılırsa ömür boyu götürür orayı.ama o bölgede ısıdan dolayı boya kalkar o kısmınıda sen düşün. 3-5 cm lik kısımda yüsek ısıdan dolayı boya kalmaz.Artık onuda zaten sanayıdesın bır boyacıda hallet dıyecegım ama o kadarcık kısmı kımse boyamaz uğraşmak ıstemez kendın bir şekilde spreyle fılan hallet derım yenı kadro almak kolay iş değil.

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@thisisacell

Bende seleyi çokmu yükseltmiştiniz diye soracaktım, tahminim doğruymuş:(

• Beğen

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@thisisacell

dostum kırılan parçanın büyüklüğüne bağlı cok buyuk parça değilse zaten argon kaynağında kullanılan alımınyum tel eriyerek orayı dolduruyor elektronıkcılerın kullandıgı lehım gibi düşün 1 cm lık kırıkları fılan doldurur fakat kırılan parça buyukse mecburen önce oraya koyacagı bır parça bulması lazım onun ustune kaynak atması lazım dediğim gimi sen argon kaynağı olan bır usta bul gerısını o halleder yeterki yapmak istesin.Sıfırdan kadro yapanları biliyorum ben.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
bisiklet sürüşüş tarzınızı bilmiyorum ama allah korusun saate 30 km ile asfalt yokuştan inerken bile kadrodaki bir problemden düşerseniz özellikle trafikte arkadan araç geliyorsa istenmeyen sonuçlar ortaya çıkar. bisiklet firmaları kadrodaki çatlaklar kırıklar söz konusu olunca garanti kapsamında tamir yoluna asla gitmezler değiştirirler. Lütfen üretici firma ile yazışınve sağlığınızı ön planda tutun.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
kayhan senın saglıgını düşünmüş ama bılmedıgı sey argon kaynagının ne oldugu bu sıstem uçakların en hassas yerlerınde bıle kullanılıyor eger ucaktan daha cok zorluyorum govdeyı dıyorsan tabıkı kaynak yoluna gıtme :) ama ben senın o kadar zorlıyacagını zannetmıyorum sonucta 2 mac sürati var ve her uçuşta g kuvvetı yıyor :)

tobaccoheater

Aktif Üye
Tepki
12
zaten seleyi fazla yükseltmezsem o kadar yük bineceğini zannemiyorum. farketmmiçim ama sele borusunun sadece 2 cm falan girmiş içeri. yokuş çıkarken de arkaya iyice ağırlık binince dayanamadı kırıldı. kaynakla hallolur gibi geliyor bana da

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@ferhat köse

ezbere konuşmayalım. sen hiç bisikletten düşmedin galiba. arkadaşın kadrosu hangi aliminyum alaşımından, kaç senelik, nasıl bir yorgunluk gördü, belkide fabrikadan hatalı çıktı yarın başka bir yerden çatlayacak. insan hayatı bu kadar ucuzmu. bi şey olmaz abi idare et keriz gibi ne para verecen mantığı ile anca acile gidersin. ben bunu uçağa yapıyom ses hızını geçiyom bişi olmuyo. laf mı şimdi bu. git deltadan 200 liraya bi kadro al 20 30 lira ver kırık bisikleti yeni kadroya aktar. paşa gibi gönlünce çatır çatır dağ tepe bin. bu kadar basit bu iş.

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@kayhan

dostum bırıncısı sevıyeyı guzel tutalım ben senı ıncıtecek bırsey yazmadım arkadas senın saglıgını dusunmus dedım ıkıncısı elının altında ınternet var yaz arat argon kaynagı hakkında bıraz bılgı edın ucuncusu ben kadronun yorgunlugundan fılan bahsetmedım arkadas sormus yaptırabılırmıyım dıye bende sadece kırılan yerın tamıratı ıle ılgılı bılgı verdım eger argon kaynagı hakkında bılgın yok ıse bu suc degıl azıcık arastırırsın azıcık bılenden dınlersın bırseyler ogrenırsın bu arada herkezde sendekı para yok hemen oyle 200 lıra verılmıyor bısıklet fırması reklamıda yapmıyor.farkındaysan bısıkletforumdayız kaynak konusunu arastırıken forum konusunuda ıncele derım forum nedır nasıl yapılır ınsanlar ıncıtılmelımıdır argo kelımeler yazılmalımıdır.Ben kendı adıma konusayım benı kırdın ha cok mu onemlı belkı degıl ama yınede uzuldum dogrusu ben yardım ısteyen bır arkadasıma anladıgım bır konuda yardımcı olmaya calıstım sonucu nerelere vardı goruyoruz ama asıl konuya donmek gerekırse argon kaynagı yapılan yer kırılmaz ama kadron curuk veya yorgun ıse baska yerlerınden aynı seye maruz kalabılır ama ben emınım kı kaynak yerıne bırsey olmaz.Şimdi bu konustuklarım lafmı degılmı bılmıyorum ama ben yınede yazdım artık sen karar verırsın laf olup olmadıklarına.bu konuda mevlanada guzel soylemıs sadece lafada bakmamak lazım bır de soyleyene bakmak lazım kımdır nedır dıye.şimdiden teşekkur ederım cevabın ıcın bundan sonrada istedıgın tarz ıle ıstedıgın cevabı verıp kendı kendıne okuyabılırsın.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Demirel