Kimlerin hangi marka kadrosu nasıl kırıldı?

Scudo

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Bisikletçi54 snn kadroyu ver memo'ya ikiye katlasın kargoyla yollasın sana :D

cannn3715

Forum Demirbaşı
Tepki
192
Bisiklet
Cube
:Dfazla uğraşma bisikletletçi52 sen gönder deneyimli ellere bırak kaç parça istiyorsan o halde gödeririz :D:Dkargo sana ait ama bak:D:D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
XC500 KIRMACA:D,en hızlı ben kırarım,4 ayda:D:D,dün patladı:D

(link)

Amacı dışında mı kırıldı derseniz;bu fotoğraf bi hafta önce çekilmişti,yorum sizin:D

(link)

• Beğen
Tepkiler: bicycle16

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu da dayımın ki,6 aydır hareket yapıyodu,geçen hafta patladı.

(link)

Hareket için kullanacaksanız xc1000ler 1 sene dayanıyo ama özellikle xc500lerden uzak durun,en fazla 6 ay;)

• Beğen
Tepkiler: cannn3715

batuhany

Aktif Üye
Tepki
45
:D:D Dayınınki kırıldığında benimki ne zaman kırılcak acaba diyodun 2-3 gün sonra kırılmış. :D Geçmiş olsun.

cannn3715

Forum Demirbaşı
Tepki
192
Bisiklet
Cube
:Dbravo tebrikler ödül veremiyoruz ama bi teşşekkür ederizz:D:Dpaylaşım için saol ;):D:D

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
bornout

helal olsun şekil olmuş resimlerdede arasına girmişin kadronun kadro düşmanları olarak aramıza hoşgeldin :D:D

cannn3715

Forum Demirbaşı
Tepki
192
Bisiklet
Cube
:D:D:D:D:Dzuaa furkn ömrümü yedin sen başta sedona katili sen varsın gün geçtikçe katılımcın artıyo desene;):D:D

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
senide görcez cavit :) o vücutla trial nereye kadar dayancak acaba merak ediyorum :D benimki pes etti gitti :)

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Evet anlaşılan normal şartlarda normal sürüş ile kadrolar kırılmıyor extra çaba ile de biraz uğraştırıyor :) Scott, Giant gibi kadrolardan kırılma haberi yok ama bunun sebebi galiba bu kadroları olanların kırmak için extra çaba göstermemesi daha ılımlı bir yaklaşım göstermesi :D

cannn3715

Forum Demirbaşı
Tepki
192
Bisiklet
Cube
mcaliskan23 scott giant gibi bisikletlerin genel kullanım alanı mtb sürüş için kullanılıyo ;) ayrıca furki(maxicef) benim fizikten seninki pek farklı deil canım en az benim kilodasın yapılısın sen de ;)

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
@cannn3715

Biliyorum ama kimse pahalı kadroları kullanım alanı dışında zorlamıyor, ucuz kadrolar ise her türlü aktivitede kullanılıyor, örneğin sedona 771 FR veya DH için yapılmış değil ama millet çatır çatır kırıyor, kolaysa pahalı bir scott ya da giant la yapsınlar aynı şeyleri.Ayrıca scott ve giant ın da xc dışında kullanılmak üzere ürettiği kadroları var elbette. Marifet onları kırmakta:D

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
@cannn3715

dostum ben 86 kg yim 1,81 boyundayım.sedona sd 771'i 48 dakka süresince,ortalama 35 km hızla ve en ufak kayanın kafa tası kadar olan zeminde iniş yaptım(uludağ yedigöllerden bursa merkeze) ve emin ol agresiz kullanımıma göre birşey olmadı.ayrıca şuan GİANT XTC HYBRİD arka bacakları carbon kadro kullanıyorum.mevcut olan vücut ağırlığımla her türlü işkenceyi yaptım ARAZİDE banamısın demiyor.
gelelim senin konuya,scott,giant,trek,corratec,c.dale ve benzeri büyük markaların her kullanım tarzına uygun kadroları mevcut.önemli olan kullanım tarzınıza uygun kadroyu seçmektir.siz gidipte kronun xc 500,sedonanın 771,721 ve bunlar gibi xc kadrolarını kırarsanız ve burda geçipte artislik yaparsanız bence büyük yanlış yapmış olursunuz.o kadrolar size göre değil.madem kadro kırmaya bu kadar meraklısınız,tarzınıza uygun kadrolar seçin ve kırın bakalım kırabiliyormusunuz görelim.sizin kırıpta fotolarını koyduğunuz kadroların hayallerini kuranlar,aynı zamanda bu kadroları amaçlarına uygun kullanmak isteyenler var.:boese157:
beni anlamışsınızdır umarım.yanlışınız büyük.:boese157:

amacı dışında kullanılan herşey sonunda sizi hüsrana uğratır:cool:

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
dostum mcalışkan arkadaşımız bi konu başlığı açmış bizde onu mutlu bi şekilde güler yüzlü bir şekilde cevaplandırmaya çalışıyoruz bunda yanlış anlanılacak birşey yok ha evet kırdık mı kırdık mutlumuyuz hayır zarara da girdik hemde baya yüklü bi zarar onun tehlikesinide yaşadık arkadaşımız bize nası tehlikesini yaşadınız sebebi neydi diye sormuş bizde bu kötü anı güler yüzlü olmaya çalışır bir şekilde anlatmaya çalışttık yoksa ne kadro kırma gibi hobimiz ne bişeyimiz war sağlıcakla mutlukalın...

• Beğen
Tepkiler: mcaliskan23

cannn3715

Forum Demirbaşı
Tepki
192
Bisiklet
Cube
@elman_temel

maxicef in dediği gibi kötü anımızı güler yüzle anlatmaya çalışıyoruz işin güler yüzlü bölümüne bakıyoruz ewet maddi yönden olsun manevi yönden olsun fiziksel yönden yani her açıdan canımız yandı.ayrıca ewet alamadığın kadronun hayalini kurmak nedemek iyi bilirim anlatmaya çalışma hayalimde sd 721 vardı allah nasip etti sahibi oldum.yani olaya yargılı girmeden önce iki sefer düşün amacım seni kırmak kışkırmak değil umarım yanlış anlamamışsındır sana yönelikde değil genelleme olarak konuşuyorum bol pedallı günler :) yüzünüzden gülücük eksik olmasın lütfen;)

...emeğe saygı...

• Beğen
Tepkiler: mcaliskan23

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
beyler sadece bu konudaki bazı durumlar beni rahatsız ediyor.ve kime mesaj yollandıı da belli kendine pay çıkarmak isteyen çıkarır;)

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Noname Aluminyum kadro...13 inch...
Noname olsada zamanında (5 yıl önce) 350 $ verilmiş bir kadro...(Taxi'den bahsediyorum...)

Amacı dışında kullandım...80 olması gereken maşa 130 du...2.20 max olması gereken lastik 2.40 tı... Falan filan...
Atladım zıpladım XC başladım FR'ye döndü...4 sene dayandı...Helal olsun diyorum...
Şuanda fotolarını koyamıyorum...Kırık halleri yok...

Atlattığım tehlike;
Kadıköy'den Acıbadem'e 32'ye 11 abanırken, alın borusunun ayrılması oldu...
Trafikte sendeledim sadece...
Sağdaydım iyice sağa çekilip bıraktım bisikleti, sonrada eve gittim...:)
Tam ayrılsaydı arkadan gelen arabanın altında kalabilirdim...

Arkadaşlar...Amaca göre kadro kullanımı önemli birşey...
Es geçmemek lazım...
En önemlisi...Amacına göre kullandığınız kadro "ilgilendiğiniz amacı daha kolay yerine getirmenize" yarar, açılarından dolayı;)

Gerçekten SD leri, xc 500'ü kırmak marifet değil...;)

Kolay gelsin...İyi günler:)