Kimlerin hangi marka kadrosu nasıl kırıldı?

gabalı

Forum Bağımlısı
Tepki
511
İsim
ertuğrul
Olay bu sedonaları kronları nasıl kırdığınızı anlatırken amacı dışında kullandığınızıda belirtinki insanlar bu markalar hakkında yanlış düşüncelere kapılmasın amacı dahilinde kullanılıpta kırılan bisikletleri bu firmalar zaten değiştiriyor.

• Beğen
Tepkiler: mcaliskan23
Scudo

Crossmax

Aktif Üye
Tepki
27
Daha henuz nasib olmadi ama bakalim ama kirarilirsa insALLAH sakat filan kalmam..

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kadro kırmak önemli değil. Gidersin yenisini alırsın. Ancak bu forumda kalp kırmayalım. En önemlisi bu. Bisikleti kıranlara geçmiş olsun derim ve madem uyarılar var, kadroyu kıran yazarlarımız tırnak içinde Kadrom, amacı dışında kullanıldığı için kırılmıştır desin.

Bende de amca hediyesi rus malı bir bisiklet vardı. Rus pazarından almıştı ve bedelinden fazla tamir parası verdim. Yaş o zaman 13. Kum havuzuna girdim ve bir daha çıkamadım. Çatal, üst kısımdan ayrıldı ve lastikle beraber kuma girdi. Kumdan çatalı çıkardım kazı yapar gibi ve çöpe attım bisikleti. Yeni bisikletimi almak için 5 yıl daha bekledim. Galiba babam, haber vermeden çöpe attığım bisikletin acısını çıkardı.

"Kadrom, amacı dışında kullanılmıştır."
"Kadrom, dünyaya zaten amaçsız gelmiş. Rusya'ya sevgiler."

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
Kırlımadı çatladı:)
Specialized epic disc 2006

(link)

Orta göbekten ses gelmeye başladı.Sele borusnun bağlantı noktasının yanından çatladı.

Kadronun altında allen vidaların dibinden boyalar kabardı.

Fabrika hatası şans.

cannn3715

Forum Demirbaşı
Tepki
192
Bisiklet
Cube
tabiki kalp kırmamak için açıklama getirdik maxicaf le :)dediğimiz amacı dışında olsada sadece konu başlığı altında konuştuk bizim amacımız bu marka kırılıyo almayın değil her marka kırıla bilir sonuçta allah yapısı değil kul yapısı ;)hepimizin gönülleri bir bisiklet içinki bu sitede toplandık gönül kırmanın amacı sataşmanın manası yok.misal bugun kadromda çatlak olduğunun farkına vardık gerçi çatlakmı çizikmi belli değil ama çatlak gibi duruyo ewet bisikletim sedona ama bu her sedona kırılıyo almayın demek değil her marka kırılır alanı dışında kullanınca ;):Dneyse bol pedallı günler herkeze teşekkürler

...EMEĞE SAYGI...

dark_king_26

Aktif Üye
Tepki
38
Benim de bi street tarzında bisikletim var ve kadromu ikinci el aldım 2-2.5 metreye çok rahat dayanıyo ve markasıda drag

Bende amacı altında yapılmış kadroları tercih etmemiz gerektiği kanaatindeyim;)

Bolll extionlar:):):):)

(Benimki daha Hakkın rahmetine kavuşmadı kavuşmazz İnş.):D:D:D:D

• Beğen

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bende Amoeba Scandium kadroyu çatlattım... Öv vites kelepçesinin ordan ve sele borusu etrafındaki kaynaktan...

Fakat yukarıda görüpte okuduğum bir detay var street ve trial tarzı sürüş yapan arkadaşlarımızın kırdığı XC kadroları biraz farklı değerlendirmek lazım...

Sakaryadan Atillanın kırdığı XC500de var o şekilde...

• Beğen

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
@dark_king_26

Yükseklik tahmin yeteneği zamanla gelişen birşeydir..."Ele metre alıp ölçüldüğünde çıkan sonuçlar çok küçük çıkınca" şaşırılabiliyor...

Bahsettiğim konu; "2-2,5 metrenin (düze atlanıyorsa) büyük bir rakam olduğu ve Türkiye'de bu cesaret ile bisiklet kullanan" fazla kişi olmaması...

Bence tekrar bir metre ile ölçmeniz daha iyi olacaktır...Bu yalnızca tavsiye...;)

batuhany

Aktif Üye
Tepki
45
@Alican
;) 2-2,5 metre kafada kurulan boyuttan daha yüksek. Hatta şimdi metre alıp baktım 2,5 metreden atlamak cesaret ister. Bu yüksekliklerden atlamaya cesaret etmek ve atlamak düşünüldüğü kadar kolay değil.

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
Konu geliştikçe gelişiyor.

" Kimlerin hangi kadrosu nasıl kırıldı" ile başladık,
" Bize ne dayanır? " la gelişdi,

Şimdide " 2,5 metre uçan" kadrolarla avcı hikayelerine geçtik.;)

• Beğen
Tepkiler: memocy

cannn3715

Forum Demirbaşı
Tepki
192
Bisiklet
Cube
:D durun bakalım nerelere gidecek daa konu

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
Ben çağrıdan aldığım çatlak kadronun üzerinde geliştirme yaptım ve o çatlağı toplamda 1 cm uzattım. :)
yetmedi..orta borunun sele bağlantı noktasını da toplamda 7 cm çatlattım. yani orta borunun kaynak noktası etrafının % 75'i açıldı..
binerken bi şey olmuyor ama pedala asılınca (gidondan destek alırken) 1 mm kadar açıldığını gözlerimle gördüm..
bu kadro ile hiç öyle atlama fln yapmadım,herkesin geçtiği yarış parkurundan gittim.. mesele sele borusunu yüksek kullanmak ve üzerine aşırı bindirme yapmaktan kaynaklanıyor.. bir kaç kişide daha bu olaylar oldu.. hatta içinden biri fark etmemiş,ben söyleyince fark etti..

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2.5 metreden atlamak önemli değil. Kafana koyunca bisikletin ne olacağını düşünmüyorsun. Ama en önemlisi gerekli koruyucu giysileri kullanmak. İnanın şu İstanbul yollarında tur atmak 3 metreden atlamaya bedel. Mazgalları da hesaba katın bakalım. Yol bisikleti süren arkadaşım mazgala girdi ve fren pivotları kırıldı. Bisiklet resmen gömülmüştü. Arkadan araba gelse, araba da bizim arkadaşa gömecekti resmen.

En zevklisi merdivenden inmek. Eller kaymaya başlıyor....

Acaba merdivenden inerken düşen, bisiklet kıran oldu mu?

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
@abdullahabdullah

dostum burada oldu fakat kadro markasını bile hatırlayamıyorum yaklaşık 15 basamak filan inince 2 ye ayrılmıştı...

cannn3715

Forum Demirbaşı
Tepki
192
Bisiklet
Cube
ewet maxicef in dediği olayı hatırlıyorum ama bende tam hatırlamıyorum ama bi arkadaşımız iki teker yana zıplarken kadro ikiye ayrıldı olduğu yere g.. üstü oturdu allahtan kalçası fln çıkmadı;)

bicycle16

Forum Demirbaşı
Tepki
332
şimdi arkdaşlar ben sd-761 imle 60 km hızla arazi inişi yapıyorum acaba kırılırmı.? bu davranışla bisikletimin amacı dışına çıkmıyorum sanırım..sonuçta dağ bisikleti..biraz kafam karıştıda..:rolleyes: yardım lütfen..;)

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
sd-761 mtb bisikleti amacı dışına çıkılmıyorsa hiç bir sorunla karşılaşmassın diye düşünüyorum dostum sağlıcakla....

cannn3715

Forum Demirbaşı
Tepki
192
Bisiklet
Cube
amacı dışına çıkmıyorsan yüksek oranla sorun çıkmaz ama olaki fabrikasyon hatası vardır kaynak yerlerinden bi sorunu vardır onu bilemem :D;);)ama temennim birazdaha yavaş ve dikkatli ol.giden mal geri gelir ama sana olan bi zararda dünyaları versen geri gelmez

bol pedallı günler

...emeğe saygı...

intikam91

Aktif Üye
Tepki
149
İsim
Sercan A.
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bundan 2 sene önce bitane salcano nova vardı olaydan sonra 2 tane bisikletim oldu :D ortadan ayrıldı ama ilginç düz yolda giderken oldu bu daha öncesinde kaldırımlardan falan atlardım hor kullanırdım ama nerdeyse tüm parçaları değişmişti bi tek kadro kalmıştı dedim artık herşeyi değişti bişi olmaz artık dedim bu seferde kadro kırldı o bisikletle 2 kişi 30 km yola gitmiştik hey gidi hey :)

• Beğen
Tepkiler: Hasan ali Gülmez

BF Okuru

Üye
Tepki
2
arkadaşlar ben Kron xc500 kadromun amacı dışında kullanıldığını resimli bir biçimde anlattım daha ne yapayım,Kron'a karşı hiç bir lekeleme yapmadım.Bazı yorumların beni kastettiği belli.

Yükseklik tahmini hakkında Alican abiye katılyorum,1.5-2m tahmin ettiğim yer 80cm çıkmıştı:).