Kim nasıl besleniyor?

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Sabah kahvaltım
2 dilim kızarmış ekmek
1 bardak kefir
Min. 100 gram beyaz peynir
1 haşlanmış yumurta
1 adet domates+1 adet salatalık
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı üzüm pekmezi

Ara öğünüm
1 meyve

Öğlen yemeğim
Bir tabak haşlanmış mercimek/fasulye/nohut
Kekik, nane ve pulbiberli bir kase yoğurt

Ara öğünüm
Kekik, nane ve pulbiberli bir küçük kase yoğurt
1 meyve

Akşam yemeğim
Min. 100 gram tavuk göğüs ızgara/balık
Piyaz

Günde 2 litre su içiyorum.
Takviye olarak da sabahları One A Day Men's Health Formula içiyorum.

Günde minumum 100 gram protein alıyorum. Ama bunu görüldüğü üzere doğal yollardan alıyorum. Protein tozu kullanımına karşıyım; bana dersini kopya çekerek geçmek gibi geliyor.

Sizlerin de düzenli yemek listesi varsa paylaşmanızı isterim. Bir de listemde eksik gördüğünüz bir şey varsa yazın lütfen.

• Beğen
Tepkiler: nazz
Scudo

Erkut Yiğit

Forum Bağımlısı
Tepki
822
Maalesef ki yurtta olduğum için beslenmeme senin kadar dikkat edemiyorum :( Keşke dikkat edebilsem.. İyi bir sporcu için beslenme antrenmandan daha önemli bence... :(

mehmet_svm

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Bisiklet
Sedona
Hiç farketmiyor,şirkete ne geliyorsa onu yiyorum,akşamlarıda annem ne yaptıysa:D (tabi abartmamak şartıyla)

• Beğen

hpeker58

Üye
Tepki
41
bunlar kesmez beni.bunların üzerine bi acılı adana anca yeter.bu ne ya.hiç yaşamam daha iyi.

• Beğen

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sabah eger 8 gibi kalkıyorsam light süt + ülker kellogs ( bugday + pirinc ) büyük kasede
Öglen okulda olursam sebze yemegi , eger evde olursam bu demek oluyorki sabah kalkmamısım öglene kadar yatmısım :) ozaman kahvaltı
aksama da protein agırlıklı kırmızı et ve tavuk gögüsü genellikle ögünlerim hep böyledir ..

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
sabahları 2 dilim tost. yanında 1 salata ve 1 bardak ılık süt
öğlenleri hamburger veya ekmek arası tavuk şiş ( ki ikisinden de dörder tane yesen doymazsın)
akşamları da 2 dilim ekmek ve yemekte ne varsa duruma göre min 2 max 4 tabak yemek-çorba
akşam yemeğinden sonra da meyve

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
yeşil salata,balık çok tüketiyorum,
arada kendi yaptığım hamur işleride oluyor tabii:(
birde çok kahve tüketiyorum,bir çözüm bulamadım,bağımlılık oldu..bunlar dışında iyi ve çok çeşitli besleniyorum..
balıksızz olmaz..

sevgiler

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@nazz

Merhaba nazz, kahve bağımlılığı ciddi bir sorun bence ve birçok insan farkında değil bunun, bende de bazen oluyor, yüzlerce kez bırakıp başlamışımdır sanırım :) ama çok tüketmemeyi öğrendim bağımlı olduğum zamanlar en fazla günde 2, o yüzden bırakması zor olmuyor. Eğer çok tüketiyorsan azaltarak kendine büyük bir iyilik yaparsın, biliyorum içmediği zaman insan kendini bitkin mutsuz sinirli vs hissediyor ama hey, bunlar zaten uyuşturucuların uyarıcıların genel özellikleri ;) kahvede bir nevi uyarıcı netice itibariyle, epinefrin bezlerini ve genel sinir sistemini uyararak kısa bir süre dinçlik canlılık veriyor ama vücuda uzun vadede zarar veriyor, toksik etkisi vücutta birikerek birçok soruna yolaçıyor, ayrıca uyarıcı-uyuşturucu özellikleri açısından aynı derece uyarılabilmek için daha fazla almanız gerekiyor, yani sevgili nazz durum böyleyken böyle, senin çok içiyorum yazını görünce ben de bir günah çıkarayım dedim :)

• Beğen
Tepkiler: Selim Çam

gökhan öztürk

Daimi Üye
Tepki
9
arkadaşlar sabahları üzüm pekmezi tahinli ve 2 bardak süt öglen pirinç pilavı ve 200 gr tavuk yiyorum benterformans sımda çok etkisini görüyorum

güray

Daimi Üye
Tepki
84
Mark Twain in bir sözü aklıma geldi;
"Sigarayı bırakmak dünyanın en kolay işidir, ben her gün bırakıyorum"...
bağımlılıklardan kurtulmak için kişinin ancak başka çaresinin kalmadığına kendini inandırması gerekiyor bence...