Kilitli pedal ve ayakkabı tavsiyesi

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çift taraflı pedalı ben de tavsiye ediyorum. Her zaman ve her koşulda kilitli pedal kullanmıyorum. Kendimi rahat hissetmiyorum. Tabii bu benim bakış açım. Özellikle yoğun trafik içine girmek zorunda kalırsam düz tarafına geçip kendimi daha rahat hissediyorum. Yol ayakkabısı görünümlü harika mtb ayakkabılar var. Tabii biraz bütçe meselesi. Bu ayakkabıyı amazon'da 40 dolar gibi bir fiyata aldım ki 89 dolar altında satan hiç bir yurt dışı site yoktu. Takip etmek lazım.

giro-carbide-r-244681-16.jpg
Pedal olarakta kullandığım ürün bu. Tavsiye üzerine aldım ve çok memnunum.

Shimano PD-A530

Scudo

Motorola

Daimi Üye
Tepki
271
İsim
Abdullah
Bisiklet
Cube
@Adrenalin26Shim a530 a bir bakin...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Adrenalin26

4tech

Üye
Tepki
49
Bisiklet
Diğer
Eğer bisiklet üzerinde uzun performans sürüşleri yapacaksanız yol bisikleti ayakkabısı ve pedalı tavsiye ederim. Bu sürüş kalitenizi, performansınızı ve konforunuzu artıracaktır. Çünkü daha geniş bir bölgeye baskı uygularsınız.

Shimano RP3 ayakkabı ve shimano 540 pedal öneririm. Bu ikili tam bir fiyat performans ürünüdür. Decathlonda bulabilirsiniz.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@soulless selamlar direk aldığınız ürünün linki var mıdır, takibe alalım inince hemen kapalım:) amazon ara ara indirim yapıyor zira.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Aykut asil
Olur ama dağda bisikletten inip rahat rahat yürüyemezsin. Ayrıca ayağını yere koyman gereken kısımlarda da sıkıntı yapabilir. Yine de istiyorsan seçim senin.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Aykut asil
Yol pedalı kullanmadım yorumunu başkası yapar ama başlangıç için CLICK'R dağ pedalı öneririm. Hem içe hem dışa açılıyor. İddia ediyorum, istesen bile düşemezsin. Bendeki model pd t 400 ayakkabı ct 41

• Beğen
Tepkiler: rasim 1071

Aykut kocaman

Aktif Üye
Tepki
83
Bisiklet
Mosso
@Mustafa Zeybek
ozaman acemiler icin en iyisi click'R mıdır

bi makalede okumuştum satış politikası clickR normal pedaldan farkı yok gibi bişey yazmişti

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Aykut asil
En iyisi midir bilemem ama çok iyi olduğunu söyleyeyim. 800 km olmuştur hiç düşmedim. Tek olumsuz yanı pedalın sertliği azsa ve ayağın ya da pedal ıslansa bunny yaptığında ayağın çıkabiliyor. Bunu 2 defa yaşadım. Bunun haricinde memnunum. Muhtemelen yayı sertleştirsem bu da olmaz.

Normal bunny yaparken sıkıntı yok ama gücümü verip zıplatmaya kalkınca ayağımın duruşunu bozuyorum bu da açılmasına sebep oluyor. Dediğim gibi kolayca açılan bir teknolojisi var. (pedal çevirirken asla açılmadı)

Normal pedallar sadece dışa açılıyor. CLICK'R ise hem dış hem iç hem de hafif ayağı büyük yukarı doğru çekince açılıyor.

Aykut kocaman

Aktif Üye
Tepki
83
Bisiklet
Mosso
@Mustafa Zeybek
ben normalde dışa basarak yuruyorum sag ayagım burnu dısa dogru penguen gibi yuruyen bi tip dusun. acaba sped pedal kolaylıkla cıkarmı dışa basma egiliminde iskelet yapısı abartı degil ama fark ediliyor

birde bunny nedir

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Aykut asil
Altındaki kal denilen zımbırtıyı basma şekline göre ayarlarsın zaten. Dediğim gibi hiçbir şekilde pedallarken çıkmadı. Yayı en yumuşakça tuttuğumda bile. Ki arazide kullanıyorum.

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@özgür duygu
Tabii, memnuniyetle...

Detaylı bakmadım ama hala fiyat çok uygun gördüğüm kadarıyla... 43 numara 49 usd...

(link)

• Beğen
Tepkiler: özgür duygu

The Best

Aktif Üye
Tepki
47
İsim
Ali Girişken
Bisiklet
Bianchi
İlk kalpiyeli ile dene sonra başla daha rahat oturur.

The 69 Eyes

BMC Timemachine Road 01 Disc
Tepki
106
İsim
Hakan B.
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Cervélo
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@soulless çok ilginç siyahı seçince 29$ kargo ücreti çıkıyor.Fosforlu da free shipping ücretsiz :) daha uygun bir alternatif olmazsa bende düşünebilirim.

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.530
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
spd pedal olarak m520 tam bir fiyat/performans ürünü. Üzerine platform kullanıyorum linki : (link). Ayakkabıysa shimano xc30l. Mtb için bunları kullanıyorum.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@soulless selamlar aldığınız ayakkabı kalıp olarak dar mı, geniş mi normal ayakkabı numaranız ile kıyaslarmısınız

• Beğen
Tepkiler: rasim 1071

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sadi imren
Bir numara büyük olarak tercih edin. Bu ayakkabıların kalıpları haliyle yapıları gereği biraz dar ve sert oluyor. 42 numara ayakkabı numaram ama bu ayakkabıyı 43 numara olarak satın aldım. Tam oldu...

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
@sadi imren

Aşağı da ki linki bir inceleyin. Bazı modeller de bir numara büyük olarak yaptığınız seçim size küçük ya da büyük gelebilir. Alacağınız markanın ayakkabı ölçülerini internette aratıp bulup ölçüsünü cm olarak belirleyin. Verdiğim linkten, ayak ölçünüzü bulun, alacağınız ayakkabının sizde ki ölçüden en az 5-6 milim büyük olmasına dikkat edin.

(link)