Kenan Sofuoğlu, Osmangazi Köprüsü'nden 400 kilometre hızla geçti

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Köprü geniş ücretini de belirtmişlermi haberde en son süper bir indirim ile 90 tl olmuştu galiba. Yanlız ben Bursa da oturuyorum abim istanbul da körfezi dolanmak gazlı arabada 30 yada 40 tl gaz yakıyor demişti şimdi o köprüyü neden kullanmak isteyeyim biri bana açıklayabilir mi. 1.5 saat daha fazla yol gider körfezi dolanırım param cebimde kalır.
Bence boşuna yaptılar o köprüyü kimse kullanamayınca devlet mecbur parasını kendisi verecek firmaya.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Testin yapıldığı yol, motorsiklet, hava şartları, vs 400km/h hız için uygun olsa da, yapılan işi küçük görmenin anlamı yok. Motorsikletle hız yapmak, arabayla hız yapmaya benzemez. O yüzden düz yol aman ne var bunda demek doğru bir yaklaşım tarzı değil.

Yapılan sürat denemesine kolay ya da zor deyin, herkesin kendi düşüncesidir. Ama böyle bir konuda bu kadar tartışma dönmesinden sonra emin oldum ki, bisikletforum yöneticilerinin işi, Kawasaki H2-R'yi 26 saniyede 0'dan 400km/h'ye ulaştırmaktan daha zor. Bunu da kabul etmek lazım...

Malik altuntaş

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
b'Twin
of yola çıkıp gaza abanıyomya zevkten geberiyom of cok harika bişe milletin hayatıni tehlikeye atmak zaten baksana kenan abimde 400 le gidiyor hemen örnek almalıyım

@Berk Karaca yapsana

@Berk Karaca bu arada tariğe cıkan motorlorda 299 artık gaz keser sizin arkadaslarda nası yapıyosa artık@Mert E. Bugattinin hız denemesi ayda yapıldı

• Beğen
Tepkiler: kobalamin

mehmet roy

Daimi Üye
Tepki
295
Bisiklet
Salcano
arda turan barcelonaya transfer oldu
huu yalaka kesin sponsorlar almışlardır

bi saniye ben biraz avrupalı şakşakcılığı yapayım

kenan sofuoğlu 400 km hız yaptı

huu yalaka japonların yaptığı fdfslfjlsejflksslfsf

bir kere de takdir edin la bir kere

Bu ülkede avrupa yalamalığı yapan,kendi insanını çekemeyen insanlardan nefret ediyorum
madem kanında var avrupa yalamalığı madem kendi vatandaşın sevmiyorsun
git bu ülkeden
norveçli isveçli japon dostlarının yanına git
oku
nolur oku
alırlar belki
bak bi baltaya sap olamadığın için 3 bin tlye aldğın bisiklette bisikletforum.com da yazı yazmaktan başka hiç bir halta yaramadığın için seni almıyorlar oralara

arda turanın
kenan sofuoğlunun yaptıklarını senin 7 sülalen yapamadı hasetçi.

• Beğen
Tepkiler: Deniz A

UtkuSener

Forum Demirbaşı
Tepki
678
Bisiklet
Trek
@mehmet roy

Bu mesajda hasetçi, yalaka, yalama ve okumayan kişi ben miyim? Eğer beni hedef alarak bu sözleri söylediysen okumayan kişi ben değil sensin. 1 . Sayfaya dönüp yazdığım mesajı birdaha okursan Kenan sofuoğlunun başarılarını taktir ettiğimi görebilirsin. 400 km hıza çıkmayı başarı olarak görüyorsan bırak o konu da bana göre büyük bir olay olmasın. 3 satır mesajı nasıl yorumladın da bana ve 7 sülaleme hakaret etme noktasına gelebildin?

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
@Onur YCL
Evet, sonrasında bu olay "Veyron 431 km. yaptı" şeklinde yer aldı basında. Arabayı kullanan Ahmet Mehmet 400 yaptı diye değil. Aracın zaten kapasitesi o. Tecrübeli biri bastı mı yapar.

@Onur YCL
Ne saçma ne de gülünç. Supersport motorlarla ne kadar deneyiminiz var bilmiyorum fakat Hayabusa gibi makinelerle bile buna yakın hızlar yapılabiliyor. Atla deve değil. Bakın Youtube diyorum, açın bakın diyorum. Sıradan motorcuların denemelerini izleyin. Abarttığınız gibi bin bir hesaba ihtiyacınız yok aşırı beslemeli (turbo) böyle bir makine ile 400 yapmak için. Arabayla 400 yapmak ise bambaşka bir şey. Çok daha zor bir iş çünkü işin içine aracı havalandıran kuvvetler giriyor. Aracın altından geçen havayı difüzörlerle, üstünden geçen havayı da spoilerlar ile dengelemek zorundasın. Yoksa araba havalanır uçar. Motorda böyle bir durum yok. Bilimden bahsediyorsunuz, daha arabayla motor arasındaki muazzam dinamik farklarından haberiniz yok.

@Malik altuntaş

Sen pek cevap hak eden birine benzemiyorsun fakat bilal'e anlatır gibi anlatayım. Motorlar 299'da gaz kesmez. Bazı motorların dijital göstergeleri 299 km. üzerini okumaz sadece. Olay bu. Fakat kadran 299 gösterirken devir saati ilerlemeye devam eder. Yani o hızın üzerindesindir aslında. Bu mevzu basit bir ecu müdahalesi ile değiştirilebilir ve kadran 300'ün üzeri hızları da okumaya başlar. O zaman görürsün standart bir R1 bile 320-330 km hızlara ne kadar rahat çıkıyor.

something

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Mosso
2 gün önce havalimanında bir sürü insanın hayatını karartan bir patlama oluyor. 2 gün sonra şovlu konfetili açılışlar yapılıyor. patlamalar normallestiriliyor. insanlar alıştırılıyor, uyutuluyor. üstüne pişkin pişkin konuşuluyor.

burda da 400e çıkmak zor mu, kolay mı o tartışılıyor. tek derdiniz bu olsun.

Tatar

Üye
Tepki
37
Ülkedeki muhalefetin hali forumda açık bir şekilde belli oluyor.

köprü,motor japonlara aitmiş diyen şahsın ayağındaki ayakkabıdan giydiği dona kadar yerli ürün kullanıyor sanki.

Arkadaş senin bindiğin bisikletin gurup setini kim imal etti,günlük bilmem kaç km yaptım şu kadar hıza ulşatım diye böbürlenmeyeceksin o zaman.
Motosiklet imal ettin de yapma mı dediler.

Mtb ile 80 yaptım diyenler 400 km hızı beğenmiyor.

Tabiki bütün bunları kendimiz imal edelim ama boş lafla kuru muhalefetle olmuyor.

Yap görelim.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.943
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Yaptığı spora gönül veren, başarılarıyla ülkemizi sevindiren Kenan'ın politik tercihini alenen göstermesi hoş değil. Neden hoş değil biliyor musunuz? Çünkü bu ülkenin başında olan adam her gün, kendisine biat etmeyenleri aşağılayan, hakaret eden konuşmalar yapıyor. Doğal olarak o kesim de baştakine laf edemediği için hırsını ona yakın olanlardan çıkartıyor.

Kenan ne işin var senin Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu tanıtımında veya köprü açılışında!!! Alet olma, kendi kişiliğin ve başarılarınla tanın.

http://img.haberler.com/haber/042/kenan-sofuoglu-ndan-erdogan-i-mest-eden-8330042_8935_m.jpg

https://www.bisikletforum.com/dosyalar/13439225_10154584268595769_1530339855281975516_n-jpg.76724/

BF Okuru

Üye
Tepki
2
29 Ekim, 23 Nisan, 19 Mayıs kutlamaları sürekli iptal ediliyorken, bir çok masum insanın barbarca öldürüldüğü bir katliam sonrası şenlikli, konfetili "bayram havasında" açılış yapmak utanç vericidir.

Tatar

Üye
Tepki
37
@Bahadır Gürel

Merhaba,yanlız sizin mantığınıza göre bizim bisiklete de binmememiz lazım.

Buradaki amaç spor,bakın siyasi olarak farklı düşüncedeki bisiklet guruplarının yöneticileri düzenledikleri organizasyonlarda ilk fırsatta siyasiler ile yan yana gelebiliyorlar bu gayet doğal bir durum.

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
Sayın Cumhurbaşkanımız ve Kenan Sofuoğlu'na tebrik ve teşekkürlerimi sunar, başarılarının devamını dilerim.