Kelebek - Trekking gidon

Sardalya21

Üye
Tepki
5
İsim
Mehmet Salih
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Merhaba carraro Sportive 325 modelini incelemesi çektik izlerseniz sevinirim

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

ModernOblomov

Daimi Üye
Tepki
2.496
İsim
Oblomov
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
267679 dosyayı görüntüle
artık birinin şu xlc gidonunu bükmesi gerekiyordu. Bileklerim dayanmadı. Ve gidonu mengenede büktürdüm.
Süper olmuş. Ne zamandır aklımda olan şeyi hayata geçirmişsiniz. Alüminyum olmasından kaynaklı bükülmede sorun yaşanır, kırılır mı düşüncesi vardı. Fotoğraftan epey cesaret aldım şu an. Mengenede bir deneyeyim bakayım yarın. Tam tur öncesi gidonsuz kalmazsam iyidir. :ssrtcbya:

• Beğen
Tepkiler: everhard

celilyafes

Aktif Üye
Tepki
228
İsim
CELİL ALPEREN
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Süper olmuş. Ne zamandır aklımda olan şeyi hayata geçirmişsiniz. Alüminyum olmasından kaynaklı bükülmede sorun yaşanır, kırılır mı düşüncesi vardı. Fotoğraftan epey cesaret aldım şu an. Mengenede bir deneyeyim bakayım yarın. Tam tur öncesi gidonsuz kalmazsam iyidir. :ssrtcbya:
evet o düşünceler bende de vardı. Riske girdim bükme işlemini yaptık. Satori kadar açılı olmasa da bu yazı idare edecek açıya sahip hale getirdik. Fakat tek sıkıntı yukarıdaki bi mesajımda da dediğim gibi bükülen yerin, gidon boğazına takılan yere yaklaşmasından dolayı vites/freni olması gerekenden aşağı yönde tutuyorum. Kablolar gidon boğazına değerek normalden fazla gerilerek duruyor. Zozo'da bu mesafe fazla olduğu için sıkıntı çıkarmayacaktır.
Ama yine de söyleyeyim olası ekstrem durumlar için zan altında kalmayım: tavsiye ettiğim bir işlem değildir. Denemek amacıyla riske girerek yaptığım bir işlemdir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Eklemek isterim, kadro boyunuz küçükse açılı kelebek gidonlar bileklerde ağrı yapabilir.

celilyafes

Aktif Üye
Tepki
228
İsim
CELİL ALPEREN
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
güncelleme yapayım: satori zone kelebek gidonu aldım. Alana kadar Xlc nin trekking gidonunu aldım. Ondaki açı istediğim açıya göre daha fazlaydı. Yani fazla bükülmüştü. Sonra satori zone buldum ve aldım. Kısa bir süre kullandım gayet rahat ve konforluydu. Daha sonra gidon yükseltici ile artık konforun nirvanası oldu Tam istediğim şekilde bileklerimde ağrı olmadan rahatlıkla sürüyorum🧿. Bükmüş olduğum Xlc ile Satorinin açı farkı yokmuş. Fakat Xlc'nin bükülmüş olan yeri ile boğaza takılan yeri çok yaklaştığı için vites/fren kolunu istediğim açıyla takamamıştım. Yani vites fren kolu çok fazla aşağı bakıyordu. gidonu ters olacak şekilde takarsam oluyordu. Şimdi xlc'yi kardeşim, Satoriyi ben kullanıyorum. Şimdilik Memnunuz. Herkese tavsiye ederim.
edit: xlc nin trekking gidonu martı gidon şeklinde

Upper Architect

Daimi Üye
Tepki
423
İsim
Numan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
güncelleme yapayım: satori zone kelebek gidonu aldım. Alana kadar Xlc nin trekking gidonunu aldım. Ondaki açı istediğim açıya göre daha fazlaydı. Yani fazla bükülmüştü. Sonra satori zone buldum ve aldım. Kısa bir süre kullandım gayet rahat ve konforluydu. Daha sonra gidon yükseltici ile artık konforun nirvanası oldu Tam istediğim şekilde bileklerimde ağrı olmadan rahatlıkla sürüyorum🧿. Bükmüş olduğum Xlc ile Satorinin açı farkı yokmuş. Fakat Xlc'nin bükülmüş olan yeri ile boğaza takılan yeri çok yaklaştığı için vites/fren kolunu istediğim açıyla takamamıştım. Yani vites fren kolu çok fazla aşağı bakıyordu. gidonu ters olacak şekilde takarsam oluyordu. Şimdi xlc'yi kardeşim, Satoriyi ben kullanıyorum. Şimdilik Memnunuz. Herkese tavsiye ederim.
resimler neredee:eek:o_O:eek:

Tepki
237
İsim
Sinan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Nerden satın aldınız

celilyafes

Aktif Üye
Tepki
228
İsim
CELİL ALPEREN
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Nerden satın aldınız
hocam letgo ve sahibinden de sürekli takip ettim letgodan ikinci el olarak aldım. Sıfır olarak Kayseri özkayalar bisiklette mevcuttu ama pek satma niyetinde değildiler. 3 4 defa gittiğimde her seferinde başka zaman gel diyip durdular. Fiyat olarakta uygun değildi.
resimler neredee:eek:o_O:eek:
resimleri en kısa sürede çekip yükleyeceğim :)

• Beğen
Tepkiler: mehmetbulak

runaway60

Aktif Üye
Tepki
116
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
3FEB7DEC-420C-4547-9B9A-5A74B6707A15.png
bu ürünü kullananvar mı ?48 kadro Sedona 410 a takmayı düşünüyorum. Çoğunluk işe git gel hafta sonları 30 40 km lik turlarda kullanacağım, hantal olu mu ?

• Beğen
Tepkiler: mehmetbulak

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
286008 dosyayı görüntüle
bu ürünü kullananvar mı ?48 kadro Sedona 410 a takmayı düşünüyorum. Çoğunluk işe git gel hafta sonları 30 40 km lik turlarda kullanacağım, hantal olu mu ?
Merhaba. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. Bir rahtsızlık duymadım. Aksine gidonu farklı açılardan tutarak -bana göre- daha konforlu sürüş sağlıyor.

Mesaja Ek: Hantal olduğunu düşünmüyorum. Düz gidona göre görüntü değişiyor, belki bu sebeple o hissiyatı verebilir. Ancak, alışınca düz gidona göre daha rahat geliyor. Bunun dışında düz gidon ağırlığı ile kelebek gidon arasındaki ağırlık farkı ne kadar olabilir, bilmiyorum. Bu farkın bisikleti hantalaştıracak kadar fazla olduğunu sanmıyorum.

Son düzenleme:

runaway60

Aktif Üye
Tepki
116
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
genel olarak şehir içi kullanıcıyım. evim yakın her gün işe bisikletle gidip geliyorum. nereden heves ettiysem hafta sonları yaptığım 50-60 km lik turlarım için Atak bisikletten sipariş geçtiğim XLC Kelebek Gidon ve Epic Elcik Seti 31.8mm HB-C05 kelebek gidon ve yanında gelen elciklerin montajını dün yaptım. ancak sadece gelen süngerler ile yaptığım sürüşten hiç keyif almadım. sanırım açıyı da yanlış ayarlamam dan kaynaklı olarak ellerim ve avuçlarım daha 3 km olmadan uyuşma başladı.
image0.jpeg
image3.jpeg
image4.jpeg
bu sabah gidonu söküp süngerleri biraz daha ileri aldım. dün süngeri ilk takarken zorlanmamıştım. ancak bugün çok zorlandım. kollarım koptu resmen. düz gidondan söktüğüm eski elcikleri taktım. açıyı tekrar ayarladım. test sürüşü yaptım. şuan bi tık daha iyi oldu gibi. ama bu seferde vites ve fren kolu furş yatağına çok yaklaştığı için fren ve vites telleri çok gerildi. Bisikletçi bir abi ile yaptığım görüşmede kabloların değişip tellerin rahatlatılması gerektiğini aksi durumda vites ve fren ayarlarının sorunlu olacağını söyledi. dediği gibide vites ayarları bozulmuştu. tekrardan ince ayar yapmak zorunda kaldım. test edemedim tam olarak ama oldu gibi.
son hali bu:
image1.jpeg
image6.jpeg
görseller için kusura bakmayın dükkanda çekebildim resimleri. ramazan olduğu için uzun bir tur yapamasam da 20-30 km lik bir tur yapıp durum hakkında yazarım. olmadı eski gidonu takıp kelebek gidonu satışa çıkartırım. nasip artık.

serdarvekedisi

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serdar
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@runaway60
Ben de sizin kulladığınız gibi, yani elcikle kullanıyorum. Kimi zaman bileklerde ağrıya sebep veriyor. Bunu hissettiğim zaman gidon tutuş açısını değiştiriyorum.

Metcansen

Üye
Tepki
32
İsim
Mertcan
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Satori 31.8 lik kelebek gidonları az önce Türkiye alışveriş sitelerinde gördüm. Üreticileri uzun bir aradan sonra tekrar Türkiye'ye dağıtım yapıyor galiba. Almak isteyen kelebek gidonculara duyurulur:)

• Beğen
Tepkiler: Şenol U. ve ordi

ordi

Daimi Üye
Tepki
331
İsim
Orhan K
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kelebek gidona geçmeyi çok düşündüm ama gördüğüm kadarı ile gidonun elciklerin takıldığı yerin konumunun plat bar gidona göre seleye yaklaştağını görüyorum. Bende sonradan aldığım fsa marka ayarlı gidon boğazı var ancak ayarlı gidon boğazı ile de olsa tutma yerleri seleye yakın olacağı için kullanımda rahatsızlık yaşatırmı?

runaway60

Aktif Üye
Tepki
116
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Satori 31.8 lik kelebek gidonları az önce Türkiye alışveriş sitelerinde gördüm. Üreticileri uzun bir aradan sonra tekrar Türkiye'ye dağıtım yapıyor galiba. Almak isteyen kelebek gidonculara duyurulur:)
0DA91A6A-8FD6-4DC0-B450-FCE98D93DE63.png
fiyatlar aşırı pahalı hocam. Bu sebeple ben Xlc aldım. Alışma sürecindeyim…
Kelebek gidona geçmeyi çok düşündüm ama gördüğüm kadarı ile gidonun elciklerin takıldığı yerin konumunun plat bar gidona göre seleye yaklaştağını görüyorum. Bende sonradan aldığım fsa marka ayarlı gidon boğazı var ancak ayarlı gidon boğazı ile de olsa tutma yerleri seleye yakın olacağı için kullanımda rahatsızlık yaşatırmı?
Hocam hem seleye çok yaklaşıyor hemde fren.ve vites kabloları çok kasıyor ve ses yapıyor. Alışma sürecindeyim ben. Böyle giderse söküp eski gidonu takıcam

• Beğen
Tepkiler: Metcansen
Tepki
83
İsim
Abone olunuz
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Ghost
Tur bisikletimde XLC marka olanı kullanıyorum, birkaç yıldır memnuniyetim devam ediyor.