Kedi sever bisikletçiler

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
145223 dosyayı görüntüle 145224 dosyayı görüntüle

Merhaba arkadaşlar.

@hamlet2006 hocama çok teşekkür ediyorum aldığı onca mama için hem kendim, hem de bütün kedicikler adına :)

145264 dosyayı görüntüle 145265 dosyayı görüntüle 145266 dosyayı görüntüle

Bugün beslemeye çıkarken de fotoğraflarını çekeyim dedim yavruların, hamile olmayan kızgın dişilerle, kızgın erkek kedileri bulamadım bir türlü. Şu Mart ayına doğru iyice gözleri dönüyor, umarım hastalanmadan bulabilirim onları da :(

Resim çok olduğu için hepsini büyük resim olarak atmadım, aşşağıdan hepsine bakabilirsiniz :)

Bu resimdekiler kendi sokağımdaki yavrular. Soldan sağa doğru sayacak olursak Beyaz, beyazın yavrusu (arabanın altındaki), Cinin yavrusu siyah olan, Siyah annecik, Küçük kafanın yavrusu (Annesi malesef geçenlerde arabanın birisi yüzünden öldürüldü), Ninja, Siyah anneciğin yavrusu, Baris, Ayıcık, Küçük beyaz, arabanın arkasında da Tavşancık vardı :D

145267 dosyayı görüntüle

Bu da sokağımın aşşağısındaki yavrular. Burada araba çarpması yüzünden çok fazla yavru öldürüldü. Burayı beslemeye gelirken Tavşancık'ta benimle geldi sağdaki tombul olan beyaz :)
Burada çok çok sevdiğim yavruları kaybettim. Stuvard diyordum 3 arkadaştılar. Bu ismi söylediğimde 3 ü birden gelirdi. Malesef birisi araba çarpmasından, birisi sarılıktan öldü, diğerinden haber alamadım :(
Ancak o arkadaşlardan siyah Stuvard'ın annesi hala o çöpün oradaydı. Yine doğurdu. Diğer kahverengi Stuvard'ın annesi de yine doğurdu. Bunların yavruları yine önceki nesil gibi arkadaş oldular.
Bu resimdeki siyah kediler ve 3 renkliler Stuvardlar, 3 küçük siyah beyaz yavru Tarzan'ın yavruları (bunlara ninja kaplumbağalar diyorum :D Beni görünce 3 ünün birden senkronize ağaçtan inişleri yüzünden :) ) Küçük kafanın yavrusu yine burada, Batman , Sarı ve hasta kuzu da orada.

145271 dosyayı görüntüle

Bu resimdeki siyah beyazlı anneciğin ismi Cin. Her yavrusu kendisi gibi güzel, bir o kadar şanssız yavrular. 3 yavrusundan 2 sini araba sürenler öldürdü. Bu sene de tek yavrusu hayatta kaldı, onu yaşatmaya çalışıyorum. Arkadaki üç renkli de çok güzel bir annedir, arabanın altında 2 sarı yavrusu vardı. Ben gidince çıkıyorlar anca, çok korkuyorlar.

145278 dosyayı görüntüle

Bunlar da arka sokağımdaki yavrular. 3 renkli anneciğin yavruları. Bulundukları bahçedeki insanlar da iyi ki sorun çıkarmıyor orada yaşamalarına.

145276 dosyayı görüntüle

Burada da hastacıkların bulunduğu çöpün aşşağısı (Geçen kış bu tarafta bulunan tüm yavrular hastaydı, onları iyileştirmeye çalışıyordum. Onun için hastacıklar dedik kısaca bu kısma)
Malesef çoğu çıkmadı, sanırım bu yavrular da kızgınlıkta. Sağdakinin ismi de Japon :)

145275 dosyayı görüntüle

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İzmir'in Bayraklı ilçesindeki ilkolkul öğrencilerinin beslediği ve bir velinin kediyi istememesi üzerine sınıftan uzaklaştırılan ''Tombi'' isimli kedi,öğrencilerin yanındaki yerine kavuşacak.Velinin Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince ikna edildiği belirtiliyor.Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.
tombi-3-600x411.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@hamlet2006
Hocam keşke her sınıfta şu yavrulardan birisi olsa, çocuklar hem sınıfa gelmeyi daha çok ister hem de derse daha iyi odaklanır. Ne kadar güzel. En azından bir kuş, bir balık her sınıfa. Sorumluluk öğrenirler, canlıya değer vermeyi öğrenirler :)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet Bilge Kaan AKIN Kesinlikle katılıyorum;faydaları say say bitmez.
Benim en çok hoşuma giden noktalardan biri de Milli Eğitim Müdürü,okul yönetimi,sınıf öğretmeni,veliler ve öğrencilerin tutumu. Hepsi takdire şayan.
Şöyle bir okumakta fayda var:
Hürriyetten alıntıdır (link)