Kedi sever bisikletçiler

B

BF Okuru

Misafir
@Cycleone
Geçmiş olsun hocam, umarım dediğiniz gibi bir durum yoktur.
Veteriner çok detaylı bakmıştır da umarım öyle söylemiştir, genelde sizden küçük bir bilgi alıp geçiştirmek için hemen ondan olmuş diyorlar. Ondan da olamaz demiyorum tabi ki de, gerçekten çok uzun süre tutabiliyorlar tuvaletlerini. Benim sokaktan aldığım hasta kedinin birisi eve hiç tuvaletini yapmıyordu, 2 gün tuttu yapar diye bekledim yapmayınca tasmayla çıkartıp yaptırıyordum. Bir de baktığım köpeklerden birini belediye aracıyla topladı, 4 gün küçük bir kafeste kaldı yavrusuyla, ne o ne de yavrusu 4 gün boyunca gram tuvalet yapmamıştı.
Umarım çabucak iyileşir yavrucak :( Ancak yine de garanti olsun diye önerilen bir veterinere daha götürebilirsiniz, hem içiniz rahatlar hem de dediğiniz hastalıklardan birisi varsa yavrunun iyileşme şansı olur :(

Scudo

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
@Ahmet Bilge Kaan AKIN Teşekkürler , ama yinede mantıklı gelmiyor , çişini uzun süre tutmasi neden böyle böyle bir soruna yol acsinki, hayvan yapabileceği ilk müsait anda yapar , bahçeye çıktı ve 1 saat uğraştı yapamadı , yarın veteriner le yuzyuze görüşeceğim olmadı başka bir yere daha baktiririm dediğiniz gibi

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.988
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cycleone
Geçmiş olsun son durum nedir?

• Beğen

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cycleone
Kedi şişman mı?

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Beğen

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
@hamlet2006 Evet oldukça :)

@Mustafa Zeybek

Kadıköy'de bir veterinere götürdüm arkadaşımın tavsiyesi ile , 3 gün orada kaldı ilaç tedavisi görmüş , su an evde durumu iyi gibi ama icime pek sinen bir klinik ve tedavi yontemi değildi acikcasi, Anatolia Hastanesi'ne götürüp detaylı muayene ettireceğim taş olup olmadığını kesin anlamak icin

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle geçmiş olsun.
Erkek kedilerde kısırlaştırmanın birçok faydası var bildiğiniz gibi.
Kısırlaştırmanın erkek kedilere herhangi bir zararı bulunmuyor.Ancak kısırlaştırılmış kediler kilo almaya yatkınlık gösteriyorlar ve bu nedenle beslenmelerine dikkat etmek gerekiyor. Zira fazla kilolar erkek kedilerde çok sayıda hastalığa zaman hazırlıyor. Şeker hastalığı, kalp sorunları, nefes alma zorluğu gibi birçok hastalık kilolu kedilerde çok daha sık görülüyor. Ayrıca fazla kilolar kedilerde böbrek ve idrar yolu taşlarının oluşmasında da rol oynuyor ki bu da son derece ciddi bir sorun. Bu nedenle erkek kedileri kısırlaştırdıktan sonra dengeli beslemeye, kilo almalarını engelleyerek sağlıklı ve ideal kilolarını muhafaza etmelerini sağlamaya özen göstermek gerekiyor.

@Cycleone

Tabi sizin durumunuzda kilo kontrolü yapmak çok zor.Düzenli beslemek biraz problemli olabiliyor.Yemeyi seviyor keretalar:)
Size faydam dokunmadı ama erkek kedi kısırlaştıran arkadaşlar, kedilerini beslemeye dikkat etmeli,kısırlaştırılmış kedi maması kullanmaya ellerinden geldiğince özen göstermeliler diye tavsiye ediyorum

• Beğen
Tepkiler: Cycleone ve Özcan

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
@hamlet2006

Teşekkürler , son 7-8 aydir kısırlaştirilmis kediler için olan özel mama veriyordum ama alacağı kiloyu aldı kereta , bundan sonrada taş olusumunu minimuma indiren diüretik mama vereceğim

• Beğen

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Cycleone
İçiniz rahat olsun.Siz elinizden geleni en iyi şekilde yapmışsınız.Kedi beslemek gerçekten zor.Mental olarak da insanı biraz zorluyor.İnşallah kısa sürede toparlar

• Beğen
Tepkiler: Cycleone

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sadi imren Eğer imkanınız varsa kedicikler 2,5-3 aylık olduğunda(sütten kesildiklerinde) sahibinden.com'a ilan verirseniz en azından bir iki tanesinin sahiplenilmesini sağlayabilirsiniz.Ki böyle yaptığınızı/yapacağınızı düşündüğüm için sizin üzerinizden yazdım.Teşekkürler,selamlar
Hayırlı olsun:kedicik: