Kedi sever bisikletçiler

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vodafone'nun geliştirmiş olduğu kodla çalışan mama kabı sayesinde sokak hayvanlarına siz de yardımcı olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey (link) Hastag'ini kullanarak bir tweet atmak

(link)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Dün paylaşmış olduğum resimdeki yatan siyah beyaz yavruya (ilk yavru) dün gece araba çarptı maalesef. Arka bacaklarını acıdan hareket ettiremiyordu, arkadaşım şans eseri oradan geçiyordu da yolun ortasından yavruyu alıp bana haber verebildi. Yoksa araçlar üstünden geçecekti sürekli. Yarın arayıp haber alacağım, umarım yaşar küçük yavrucak, yağmur yağıyordu o gece de. Yağmurun altında yolun ortasında kalmış :( Barınaktaki veterinerleri aradım araçla aldılar bu arada, umarım ilgilenirler :(

Bu yavruyu da bu olay olduktan sonra tam eve dönerken aracın birinin kaputunun içinden seslenirken buldum. Onu çıkartmakla uğraştım, bir baktım ki ev kedisi. Birisi yavrucağızı sokağa atmış :( Eve götürdüm, yer yaptım yavru için. Yarın sahiplenmek isteyen birisi gelecek, umarım iyi birisidir de yavruya güzel bir yuva olur. Çok korkuyordu yavrum, tir tir titriyordu kucağımda :( :(

IMG-20181122-WA0001.jpg IMG-20181122-WA0000.jpg IMG-20181122-WA0003.jpg IMG-20181122-WA0002.jpg

bikeacar

Üye
Tepki
19
İsim
Acar
Bisiklet
Bianchi
En az tüğ döken cinsleri hangisi biliyor musunuz :D O tüğsüz olanlar hariç ama ^^

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mhmm@
Maalesef 1 hafta sonra geri getirmeye çalışan mı dersiniz, sokağa atan mı dersiniz, evinden kaçıran mı dersiniz. Kimse aramıyor da sokağa çıkıp ben aramak zorunda kalıyorum sonrasında :(

@Çetin ŞAHİNÖZ
Sağolun hocam teşekkğr ederim, maalesef öyle. İnsanlar araç kullanmanın getirdiği sorumluluğa, vicdana ve akla sahip değil maalesef.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Edit: Arkadaşlar aradım barınağı, yavrunun durumu çok iyiymiş. Orada tutacaklarmış, zamanı gelince kısırlaştırmak için. Zaten sokakta yaşama şansı çok düşük yavruların, hele şu kış zamanında. Orada kalıp bakılması daha iyi olacaktır onun için, çok sevindim.

@hamlet2006
Abim sağolasın senin emeklerin de gözardı edilemez, hem orada kendi yavrularına hem benim yavrularıma yardım ediyorsun, İyi ki varsın güzel insan :asik::asik:

sLck

Üye
Tepki
56
İsim
Selçuk
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nasipse bu yavrucağı sahipleniyorum pazar günü alıyorum, ayrıca burada böyle güzel insanlar olduğu ve buranın bir ferdi olduğum için çok şanslı hissettim kendimi.

İlk defa kedi bakacam yaklaşık 2 aydır internetden araştırıyordum, burdada araştırmaya devam artık :)

Dosyalar

çimtay

Aktif Üye
Tepki
375
İsim
Hakan ÇİMTAY
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
"EVET ARKADAŞLAR NEREYE GİDİYORUZ."
IMG_20181125_005246.jpg
İsmi: Bayram; 29 ekim'de Zeytinburnu barınağından 1aylık iken almıştık. Aramıza cumhuriyet bayramında katılınca oğlum ismini Bayram koydu.2 yıldır bizimle. :kedicik: O mutlu bizde mutlu.:)

sLck

Üye
Tepki
56
İsim
Selçuk
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sLck

Herkese merhaba,

Sonunda kavuştuk Balım'ıza :)

Yalnız kısa zamanda dikkatimi çeken şöyle bir durum var, benim uyku saatim, onun oyun saatine denk geliyor, geceleri yatakta başımdan inmiyor neredeyse, acaba yeni olduğu evi tanımak için mi böyle birşey yapıyordur yoksa bu süreç böyle devam mı eder acaba :)

Tavsiyeleriniz varsa yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@sLck Tabii ki o da evin yatma saatlerine alışır, zaten kendisi de büyüdükçe yavaş yavaş ağır abi olur. Gerçi her kedi öyle olmaz koca kazık oyuna meraklı olanlar da var ama evinizin düzenine alışacağına hatta biraz da katkı yapacağına şüpheniz olmasın. Neşeli günler bekliyor evinizi.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İş yerimin bahçesinde anaç bi kedi var her yıl en az iki kez yavrulardı bu yıl dört defa yavruladı. İsmi mücella hep dişi yavruları oluyor şansa, geçen yılki yavrılarından birini göndermedi, yanında kaldı onun da bu sene yavruları oldu. Enteresan bir şekilde kardeşlerini emzirmezken Mücella onun yavrularını da emzirdi. Bol kedili bir yıl geçirdik. Büyüyenler terketti başka yerlere gitti 5 aylık kadar olunca anneleri gönderiyor. Tabi avlanma talimleri yaptırıyor önce. Kolum kırık evde tek başımayım bir tanesini alıyım diye gittim iş yerime baktım çok mutlular karınları güzel doymuş hepsinin göbüşleri koca koca olmuş çok sağlıklı görünüyorlardı kıyamadım kardeşlerinden ayırmaya almadan geldim fotoğraf çekmeyi unutmasaydım iyiydi.