Kedi sever bisikletçiler

sLck

Üye
Başlık
1
Tepki
66
İsim
Selçuk
Bisiklet
Carraro
@sLck

Herkese merhaba,

Sonunda kavuştuk Balım'ıza :)

Yalnız kısa zamanda dikkatimi çeken şöyle bir durum var, benim uyku saatim, onun oyun saatine denk geliyor, geceleri yatakta başımdan inmiyor neredeyse, acaba yeni olduğu evi tanımak için mi böyle birşey yapıyordur yoksa bu süreç böyle devam mı eder acaba :)

Tavsiyeleriniz varsa yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Başlık
36
Tepki
2.044
Bisiklet
Sedona
@sLck Tabii ki o da evin yatma saatlerine alışır, zaten kendisi de büyüdükçe yavaş yavaş ağır abi olur. Gerçi her kedi öyle olmaz koca kazık oyuna meraklı olanlar da var ama evinizin düzenine alışacağına hatta biraz da katkı yapacağına şüpheniz olmasın. Neşeli günler bekliyor evinizi.

Mhmm@

Yeni fakat kalıcı üye
Başlık
5
Tepki
3.498
İsim
Mehmet
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İş yerimin bahçesinde anaç bi kedi var her yıl en az iki kez yavrulardı bu yıl dört defa yavruladı. İsmi mücella hep dişi yavruları oluyor şansa, geçen yılki yavrılarından birini göndermedi, yanında kaldı onun da bu sene yavruları oldu. Enteresan bir şekilde kardeşlerini emzirmezken Mücella onun yavrularını da emzirdi. Bol kedili bir yıl geçirdik. Büyüyenler terketti başka yerlere gitti 5 aylık kadar olunca anneleri gönderiyor. Tabi avlanma talimleri yaptırıyor önce. Kolum kırık evde tek başımayım bir tanesini alıyım diye gittim iş yerime baktım çok mutlular karınları güzel doymuş hepsinin göbüşleri koca koca olmuş çok sağlıklı görünüyorlardı kıyamadım kardeşlerinden ayırmaya almadan geldim fotoğraf çekmeyi unutmasaydım iyiydi.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Başlık
58
Tepki
3.240
Bisiklet
Salcano
@Mehmet Metin Levent

Abi benim durum farklı, çok fazla şeye alerjim var, testini yaptırdım. Kedi'ye karşı da alerji gelişti maalesef. Yıllar önce bir arkadaşın kedisi elimi tırmaladı, gözüm şişti ilk orada başladı reaksiyon. Halbuki kedilerle büyüdüm sayılır. Dedem ninem dahil herkesin kedisi varmış evde. Müstakil ev olduğundan asmadan bizim kata tırmanan soluğu benim yatakta alırdı :) Nasıl ve neden alerji geliştiğini bilmiyorum ama şimdi aynı ortamda uzun süre bulunsam bile reaksiyon başlıyor. Sevip ellerimi yıkıyorum :(

Mehmet Metin Levent

Forum Bağımlısı
Başlık
21
Tepki
5.909
İsim
Mehmet Metin Levent
Bisiklet
Cube
@Abdülkadir Ergin
Mühendisim ben, ancak allerji ile ilgili, tip doktoru kadar bilgim olmasa da, ben de bir şeye alerjisi olan kişi ölene kadar o şeye allerjik diye yanlış bilgi gömmüşüm bünyeye. Çocukken alerjik olmadığımız bir şeye zamanla alerji geliştirebildipimiz gibi, alerjik olduğumuz şeyle zamanla barışabiliyormuş bünyemiz. Sizde tersi olmuş. Benim allerjik olsa bile allerji ilacı içip kedi bakan bir uzak tanışım var. Doktorlar en iyisini bilir elbette.

bizim mahallede 5 noktada kedi besleyen Azime teyzemiz var. parası bitmiş. ben kuru mama takviyesi yapmaya çalışıyorum ama kendisine kuru mama göndermek isteyen varsa bana özel mesaj ile ulaşabilirsiniz. kendisi, benden böyle bir talepte bulunmadı ama emekli maaşı bitmiş, sokaklarda kedilere mama alır verirdi, şimdi aklı o kedilerde. yine de birşeyler yapmak isteyen olursa diye yazdım.

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Başlık
58
Tepki
3.240
Bisiklet
Salcano
@Mehmet Metin Levent

Bu bilgi bende de vardı. Siz kedinin alerjiye iyi geldiğini söyleyen makaleyi aramaya koyulunca kedi alerjisi için sprey, tablet vb. ilaçlar geliştirildiğini gördüm. Bunlardan hiç haberim yoktu. Araştırmaya devam o halde. Dün hanıma British fotoğrafları gösteriyordum altyapıya devam edeyim ben, şu spreyi de bahçedeki bizim Pamukta deneyeyim. Belki olur bu iş.

Mehmet Metin Levent

Forum Bağımlısı
Başlık
21
Tepki
5.909
İsim
Mehmet Metin Levent
Bisiklet
Cube
@Abdülkadir Ergin
sizin varlığınız ve sağlığınız, sizi hiç tanımasam da, benim için önemli. ancak, bakterilerle ilgili popüler bir bilim kitabında, bakterilerin korkulası birşey olmadığını, birçok hastalığın bakterilerle tedavi edildiğini, hatta alerjiye etkin tedaviler için bakteriler de kullanabileceği gibi, sizi gereksiz umutlara sürüklemeyecek bazı detaylar okudum mikrobiyota kitabın adı
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

ortodoks batı tıbbı elbetteki bir çok derde deva ancak, bu kitapta, hastane mikrobuna da değiniyor. hijyen tehlikesinden bahsediyor. acil şifalar.

daily-mix-2037-51.jpg

Yukarı Alt