Kazaların nasıl olduğunu açıklayalım

Tepki
34
İsim
EMRE
Bisiklet
Carraro
Beylergüleceksiniz ama ne arabaya nede bir yayaya çarptım çok sükür ancak bisikletimle bisiklet yolundan gidiyordum su molası verdim o sırada müzik dinleyeyim dedim kadroya bağlı çantadaydı telefon ordan teli aldım başım eğik şekilde müzik açıyordum ki nasıl olduysa bilmiyorum park halindeyken yaya bana çarptı abla dedim napıyon at gibi bisikleti görmüyormusun dedim oda bana senin burda ne işin var dedi bende malumunuz bisiklet yolu dedim.Olayın aslı kadın karşıdan gelirken olacakki bi anlık arkaya dönüp baktı ve ne olduysa orda oldu önunu dondugunde bana çarptı neysekı kımseye bısey olmadı ama olayın nasıl oldugu hale daha sır gıbı ıronıkama gercek :D

Scudo

kurloz

Üye
Tepki
49
İsim
fatih
Merhabalar,
Antalya Işıklar Konyaaltı Cd. nostalji tranvay hattından giderken 3 kere tekerleği ray arasına girmesinden dolayı düşme tehlikesi geçirdim. 4üncüde düşer gibi oldum bisiklet düştü (2. kez biniyorum, fazla sakınırsan göze gelirya) ben sol ayağımın üstüne iki kere sekerek yola doğru atladım düşmeden atlattım, geç vakitti ve trafik yoktu, olsaydı halim yaman olabilirdi. Ama sol ayağımın üzrerine yüklenmeden dolayı dizimde ağrı oldu. Sıcakken pek hissetmedim, gece saat 1:30 da bacağımdaki ağrı ile uyandım. Sabah doktora gidince öğrendik, dizimde yumuşak doku zedelenmesi olmuş.

Benim açımdan, olaydan çıkacak iki ders;
1. Eve gidince sorunlu bölgeye hemen buz tedavisi...
2. Bundan sonra tranvay yoluna girmek yok...

Herkese kazasız belasız sürüşler.

Tepki
34
İsim
EMRE
Bisiklet
Carraro
@kurloz o tranvay yolunda bende bı gerızekalı yuzunden dustum dostum ıyı bılırım bana bısey olmadı ancak bısıklet bıldıgın yuvarlandı :D

• Beğen
Tepkiler: kurloz

afcu

Üye
Tepki
9
İsim
Ahmet Uykal
IMG_20160523_190103.jpgIMG_20160523_190052.jpg
IMG_20160523_190103.jpg
IMG_20160523_190052.jpg

19 Mayıs günü Izmit-iznik-izmit bisiklet turu donus yolunda bir kaza geçirdim arkadaşlar. Eğimli bir yoldan 40 km civarı bir hızla inerken, bizim malum köpeklerden biri saldırdı. Yavaslayamadim. Hızını artırdım, köpeğin yaklaşma hızını kontrol ederken asfaltın ortasına düştüm. Kafamın arka tarafını okadar sert carptim ki anlatamam. Kask parçalandı. Ben o sinirle ve şokla aslan parçası köpeği kovalamaya başladım, kendime geldiğimde bisiklete döndüm ve bisiklet uolum ortasında sele ve gidonun üzerinde duruyor ve ben iyiyim. Ama inanın kaskim olmasaydı iyi olasılık: beyin travması... Kötüsü: ..., bir daha bakkala gitsem kask takmaya devam :)

Dosyalar

sercansekkin

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Carraro
Bisiklet kazalarında hem kavşaklara dikkatsiz girme hem de aşırı hız büyük etken. Ben de 10 yıllık bisiklet tecrübem boyunca bir defa ciddi kaza geçirdim. Fatih Yavuz Selim otobüs durağından Hırkai Şerif camii parkına doğru inen yolu bilen bilir. Orada biraz hızımı aldım, o yolu enine kesen taş yol var, orada ön teker havalandı dengem bozuldu ve takla attım, nasıl olduğunu çok hatırlamıyorum :D ama kaskım ve sırt çantam, çimenlik alanı belirleyen demirlerin sırtıma ve kafama saplanmasını önledi... Kask ve sırt çantası :harika:

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@kurloz

geçmiş olsun, tramvay yolundakine benzer bi kanal la karşılaştığınızda derin açıyla üzerinden geçin >40-45°, eğer yoldaki yive en yakın olan yerden dar bi açıyla, sakice geçmeyi denerseniz döndüğünüz yere düşmeniz kaçınılmazdır*
mümkün olduğu kadar dik açıyla girerseniz sorun yaşamazsınız.

*başa çıkılabilir

su borusu da aynı klasmanda sayılabilir, +/- bütün dikey engellere dikkat etmek gerekir

motorloda çok düşen oluyo böyle, nice yiğido bi su hortumunun azizliğiyle yerle yeksan olmuştur, halk içinde bu şekilde bisiklete yada motora binmek şiddetle önerilmez

• Beğen
Tepkiler: kurloz

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
Döner kavşağa hızla girip bi de bisikleti yan yatırınca bisiklet sizi bırakıp gidebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: karrabbullut
Tepki
244
Bisiklet
Bianchi
Kaskımı yenileyeceğim eğer kaliteli bir kask alırsam kaskta kırılma olurmu yoksa sadece ezilirmi?
@afcu Beyin kaskının aynısından kullanıyorum bu saatten sonra daha kullanırmıyım bilmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: afcu

YigitOzturk

Aktif Üye
Tepki
109
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Mosso
Aslında basit bir kazaydı benimkisi. Ama kazadan çıkardığım ders; eldiven,kask,dizlik vs zorunlu!. Kazayı anlatayım:

2015'in ortaları. Bisiklet hakkında pek bilgim yok. Elimde 7-8 yıllık bir bisiklet var. Kask,eldiven denen şeyden haberim var ama takmıyorum,gereksiz buluyorum.(o zamanlar tabii) Akşam gezintimde eve dönerken hayli süratli ilerliyordum. Bu anı cep telefonuma kaydetmek istiyordum. (Artık cep telefonu denen şeyden uzaklaştım,gerek duymuyorum bile.) Bir yandan video çekiyorum,bir yandan tek elle bisiklet sürüyorum. Küçücük bir çakıl taşı sürüşüme engel oldu ve kaydım. Eldiven yoktu; ellerimi yere sert koyamadım. Soyuldu birde.
Kask yoktu; Çenem yere sürtündü ve kafamı asfalta çarptım.

Kaza sonrası gidonum yamuldu. Düşünün...

Okul sınavlarım bitsin para biriktirdim. Bisikletim hala iyi değil. Kaza yaptığımı kullanıyorum. Ama sınavlar bitince kaza bela olmazsa Decathlon'dan kask,eldiven,gözlük almak istiyorum inşAllah.

İyi Forumlar.

afcu

Üye
Tepki
9
İsim
Ahmet Uykal
egebey3461 şu şekilde ek bir bilgi vereyim, bundan 22 yıl önce temel paraşüt kursunda atlayış esnasında başımı aynı şekilde ama toprak zemine çarpmıştım. Yerimden 5 dakika kalkamamistim. çünkü parasutteki kaskim sert köpükten imal daha ilkel bir kask idi, bisikletle cok daha sert bir zemine carptim ve hız birşey olmadı, yani kafama :) , kask kirilirsa kirilsin, ama tabiki daha kaliteli kasklar da kullanmak güvenliği artırabilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kudret Kurtcebe

bir bisiklet kazası dikkatimi çekti 30 km hızla gidiyormuş bisiklet, kamyon durunca arkadaş duramamış
kadro kırılmış,asla aracı ortalayarak düz yolda hızla gitmeyin emniyet mesafeside koysanız asla riske girmeyin, sağa iyice yanaşın ,sağdaki mazgallardan, cam kırıklarından kaçayım derken sola kaçmayın, mazgala yaklaşınca hız kesin kask aynasından bakın arka serbest ise mazgalı sollayın fazla sola kaçmayın,sağı takip eden risklerden kaçar ,diyelim önünüzde araç var siz yetiştiniz ama genede geçmeyin aracın hızlanmasını bekleyin araçlar ile yarışmıyoruz ,sağda olduğunuz zaman araca emniyet mesafesi koymayı asla unutmayın, araca yakın seyretmek sağdada olsanız risktir,araç anında sağa kırabilir,emniyet mesafesi koyduğunuz zaman ,araç,sazan balığı gibi oltanıza düşer .

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
@Kudret Kurtcebe
Kudret abi bu yorumu yazdıklarından alıntı yapıyorum çünkü dün neredeyse başıma bir kaza geliyordu dün bağdat caddesinde sağ şeritten gidiyordum hızım 25 ler deydi ve ben her an dikkatteyim sağ tarafa araç yanaşabilir diye ve dikkatsiz bir sürücü ne sinyal verdi ne arkasına baktı birden sağ tarafa park etmek için kırdı ben ani fren yapıp bisikleti sağa doğru savurdum arabaya da biraz vurup kurtulmayı başardım.Gittim sürücünün yanına tabi genç biri arabada öyle duruyor hiç bir şey demiyor.Ben dedim senin yaptığın dikkatsizlikten ötürü ben daha hızlı ya arabadan içeri girecektim yada bir yerlere uçacaktım dedim.Orada kaldırımda bekleyen bir kadında olay anında ki bağırışı hala aklımda çok kötü bir kaza geçirebilirdim ve saniyelerle kurtuldum burada ben yaşadığım olayı anlatıyorum buradaki bisikletli dostlarımıza da ileteyim yılların bisikletçisi olan Kudret abinin bu uyarılarına kulak verin ve şehir içinde antrenmanlarınızı yapmayım.Yoksa başkalarının hatası da olsa kendi hatamızda olsa bu kazalardan biz daha fazla etkileriniz çünkü bizim kaportamız yok.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ertan M.

geçmiş olsun ertan,oldum olası o bağdat caddede hep kaldırımdan sürerim çok yavaş ,bunun nedeni

1- bağdat caddede babasının çiftliği gibi her ışıkta duran taksiciler sağı kapatmışlar,
2- sarı minibüs anında kırar
3- kavşağa aniden dalarlar ,

neyseki iki adet kasis koydular sürat yapamayacaklar,yalnız sağa birden dalanlar olacaktır, ayrıca taksi ve sarı minibüs tehditi devam edecektir.

salih.polat

Aktif Üye
Tepki
78
İsim
Salih POLAT
Bisiklet
b'Twin
gayet güzel bir yazı ve sık sık gündemde tutulması lazım diye düşünyorum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@48 Vites

trafik ışıkları yok ise bu durumda kesin olarak araca yol veririm burası türkiye norveç değil,norveçte fiyortlarda 1980 'de yol bisikleti sürdüm,trafik ışıkların olmadığı kavşakta arac beni görünce durmuş idi...ora norveç bisikletliye öncelik var,

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
Bakınız kazalar böyle oluyor; bi anlık heves veya hızlanma isteğiyle gelişen adrenalin patlamasıyla birlikte kuralları, ışıkları, araçları ve birçok şeyi unutabiliyorsunuz. Bi süre önce arkadaşımın başına gelen bir kaza kask kamerama yansıdı ve izleyerek "yapmamanız" gereken şeyi görmenizi istiyorum.

• Beğen
Tepkiler: cetinkayamust

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Bugraacik

burada saysür formalı arkadaş mert arsandan fırça yerdi,bi kere araçlara yeşil yanmış ,bisikletli hatalı,saysürü kuran mert arsan ile birlikte bir çok tura imza attık ,bu sahil yollarında ışıklara riayet edilmiştir ,artçı bendim lider mert arsandı ,telsizler ile 65 kişiyi belgrada götürmüştük ,herkes birerli fren mesafesinde gitti,ışıklarda bölünme olduğu vakit telsiz ile merte bekle derdim 1 yıl boyunca epey turlar yapmıştık..

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Kudret Kurtcebe

Sevgili Kudret abi,

Saysür forması arkadaşımın adına değildi. Arkadaşımın bi arkadaşı formasını ona vermişti (isim vermem doğru olmaz).
Cidden dikkatli olarak defalarca tur yaptığım bi arkadaştı, fakat böyle bi hatayı pek yapılacağını düşünmezken geldi başımıza.

O günden sonra yeşil yanarken bile aşırı dikkatli şekilde geçiş yaptığımızı söyleyebilirim :)

• Beğen
Tepkiler: cetinkayamust