Kaza Yaptım, Yardıma İhtiyacım Var

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Babam odada küfür etmekle meşgul şu anda, kazadan çok eve geldiğime üzülüyorum şu an. Bende bir şey yok, sol kolum sıyrıldı az.

Bisikletin arka tekeri yamuldu. Sadece jantta sorun var, çemberler haliyle teller de yamuldu. Lastik, rotor, dişliler, vites sağlam. Ne yapmalıyım? Tamir ne kadar olur? Yenisi ne kadardır?

O anın şokuyla çarpana da bir şey demedim gitti adam. Anayoldaydım, soldan gelen yoldan giriyordu arabalar. Müsait bir anda sağ şerite geçeyim dedim. Az kalmıştı yolun kenarına geçmeme, adam arkadan bindirdi, sola devrildim teker kitlenince. Bu konuda ne yapayım, karakola gideyim mi? Benim şuçum mu onu da bilmiyorum. Adam kırmaya çalıştım ama kıracak yer yoktu dedi bir ara.

Okula rapor götürüyordum, ulaştıramazsam eğer ortalamam sarsılacak, sınıf tekrarına düşebilirim :(

Scudo

Onder.Eren

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Cannondale
Çok geçmiş olsun. Cana geleceğine mala gelsin. Siz de birşey olmaması kazanın tek sevindirici detayı.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Arkadan size çarptıysa her türlü şoför suçlu, keşke polis çağırsaydınız olay yerine, maddi hasarı bile karşılatabiliyorsunuz bu tür durumlarda sanırım. Moralinizi bozmayın, size birşey olmadıysa jant vs. zamanla hallolur, öncelikle raporunu yetiştir ;).

Bengg

Aktif Üye
Tepki
10
İsim
Göktuğ Güntav
Bisiklet
Bianchi
Geçmiş olsun abicim benim bilgim yok. İyi olman önemli..

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun kardeş

illgnsyyz

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Bianchi
Geçmiş olsun. 1 hafta önce benzer bi kazada ben de arka jant çemberini hurdaya ayırdım. delta dan ucuz yollu V-fren çemberi 45'e aldım. örümünü de onlar yaptı 25 de ona verdim sıfır gibi oldu.

Tepki
41
Bisiklet
Salcano
çok geçmiş olsun kardeşim. kaza bu, adı üzerinde... O şöförün insaniyetsizliği çekip gitmesi. Kendi suçlu olmasaydı rapor tuttururdu zaten kaskodan beleş çizik ve önceki hasarlarını yaptırmak için.

Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
Çok çok geçmiş olsun sana bir zarar gelmemiş bu iyi, ama kesinlikle böyle kazalarda polis çağırın sıyrıkta olsa bu yaralanmalı kazadır ve ortada zararda var, kazada kusur durumunu belirtmek görmeden zor küçük bi kroki şeklinde versen bir trf.kçi olarak bilgi verebilirdim ama şunuda belirteyim ana yollarda karşı şeride geçerken kullandığımız araç motorsuz araç olduğu için yolun trafik yoğunluğuna göre kontrollerimizi yaparak geçişimizi tamamlamalıyız çünkü kullandığımız araç insan gücüyle çalışmakta ve kazayı önleme adına kaçma şansımız daha az, maalesef motorlu araç sürücülerinin umursamazlığı veya dikkatsizliği yüzünden üzücü durumlar ortaya çıkıyor. Şöyle belirteyim sizlerde ülkemizde cana verilen değeri anlayın, birçok kazada karşılaşıyorum adam yayaya çarpmış yaya ağır yaralı yada vefaat etmiş, bilgileri toparlayıp çizimleri yaparken hele ki çarpılan çocuk yada yaşı küçükse muhakkak kendimi tutamam ve ağlayarak işimi yaparım ve çarpana sorarım nasıl yaptın neden dikkatsiz davrandın; arkadaşlar aldığım cevap %90 ben haklıyım yol hakkı benim neden beni suçluyorsun çıkmasaydı yola yada ailesi sahip çıksaydı gibi vicdansızca cevaplar. Onun için dikkat edelim karşıdaki sürücüye güvenerek yola çıkmayalım. Tekrar tekrar geçmiş olsun...

Tepki
40
Bisiklet
Sedona
Geçmiş olsun kardeş;ben olsam ilk önce o sürücüye hayatında görmediği bir tepki verip sonrasında polisi arardım.Sen yinede polise başvur kazanın yakınlarında mobese ve ya dükkan kameraları vardır.Her zaman dikkatli ol trafikte görülmüyorsun gibi düşün;bazı arkadaşlarımız maalesef trafikte kendine çok güveniyor.Tekrar geçmiş olsun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arabalara hiç güven olmuyor. Herhangi bir bisiklet önlerine çıktığında çoğu inadına gaza-kornaya basıyor. Sanki senin yolda gitmeye hiç hakkın yokmuş gibi davranıyorlar.
Biraz önce ben de ufak bir tur yaptım, arkadan Transit neredeyse çarpacaktı. Üstelik önde ki araç ile aynı hızla gitmeme rağmen aralıksız kornaya basıyor. Yanımda biber gazı falan olsa, cidden durup tartışacaktım.

Ana kuralı unutmamak lazım, görünmezmiş gibi sürmeliyiz. Aksi halde er yada geç hayvanın birisi çarpar.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özgür Kılınç

Kesinlikle doğru, görünmezmiş gibi sürmek... Ne zaman kendime güvenip nasılsa görüyorlar - farkediyorlar, ışıklarım da yanıyor zaten düşüncesiyle sürmeye başladım şehir içinde, çok geçmeden bahsettiğiniz hayvanın biri görmeyerek geldi çarptı.

Erkin k.

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Bianchi
Çok arada kalmışsınız hem kaza hemde rapor o yüzden zordasınız. Sanki olacaklar hepsi bu gün için beklemişler. Bende kaza yapmıştım benim babamda
sabaha kadar azarlayıp durdu elektrikli bir bisikletle çarpışmıştım bir anda oluyor anlayamıyorsunuz.O yüzden dert etme hepsi tecrübe bu arada tamir kolay sadece jantı değiştiriyorlar.Eğer tamir masrafı fazla değilse polise falan haber vermeyin.Uğraşmaya değmez.Geçmiş olsun baba dırdırı en fazla 3-4 gün sürer dert etmeyin unutursunuz gider..

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
öncelikle geçmiş olsun size bir şey olmamış önemli olan o... ilk önceliğiniz rapor olsun sınıf tekrarına kalmak istemezsiniz.... bisiklete gelince jant eğildi ise yeni bir jant alırsınız ve parçaları ona aktarırsınız olur biter.. önemli olan tek şey sağlık.... iyi forumlar..

• Beğen
Tepkiler: Remzi YOL