Kaza yapan bisikletlinin yayaya yumruk atması

kaju

Evlenmeyin olm. Ya bisiklet ya ben oluyo.
Tepki
291
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Amma konuşulmuş. Dün akşam 5-6 gibi yazmıştım konuya 3-4 üncü sayfadaydı. 12 sayfa offf. Okuyamıycam offff

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Öküz her yerde öküzdür motorlu araçta sürer,bisiklette kullanır, hatta pilot bile olabilir. Yaptığı meslek veya tahsil durumu öküzlüğünün önüne geçmez ruhuna işlemiştir çünkü..

hsynzltn

Aktif Üye
Tepki
282
İsim
Hüseyin Özaltun
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@gezgin gezer
dediğim yanlış anlaşıldı. avrupayı büyüttüğüm yok, derdim bizi gözünde küçültenlerde

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Ulan ne hayvanlar var be.
Ayı bunun kıskandı :like roaaarrr

Ayılar, öküzler birer hayvan oldukları için bunu düşünemezler, onlar için fark etmez de, şu insanoğlu nasıl bir ayı, nasıl bir hayvan oldu ki, önüne çıkan kişiye çarpmamak için durduğu sırada, arkadan gelen kişi çarpınca hemen önündeki kişiyi döver hale geldi..

Lan kızın suçu ne? A be şerefsiz. Yahu nasıl sinirleniyorum böyle şeylere.
Arkadan gelen araç sana çarpmış işte, onunla münakaşa etsene, ona yumruk atsana. Denyo ya

muratokan

Aktif Üye
Tepki
239
İsim
Murat Okan
Bisiklet
Specialized
@mühendis @demir77 "Kimseyi kinamayin. Kinadiginiz sey basiniza gelmedikce ölmezsiniz." HZ MUHAMMED S.A.V

Ortada etki tepki var. Adam tepki olarak ve sinir patlamasi ile vurmus. Ben dayagi savunmuyorum. Anlatmaya calistigim olaya kadin erkek olarak bakmayin. Sinir aninda akil bastan gider. O yuzden insanlarin sinirleri tavana ziplatacak beyinsizce islerden uzak durmak lazim. Hadi deneme yanilma yapalim. O kisi gibi dusuncesizce insanlarin onune atlayin. Deney yapmis oluruz. Bakalim ne olacak. Denemesi bedava. Ben dovme yerine bagirmayi tercih ederim. Karsida ki bu bagirma yuzunden saldirmaya kalkarsa ya o ben der bu sefer kendimi yumruk tekme ALLAH c.c ne verdiyse savunurum

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu olay bir türk filminde olsa kız zengin oğlan fakir olurdu. Sonra kız aracın altında kalan oğlana yardım eder ve aşık olurlardı. Sonra bunlar evlenir ve bisikletli iç güveysi gider ve artık trek madone'a binerdi :komik:

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
Kazanın oluşmasında hata gördüğüm kadarıyla araba sürücüsünde. Çarpışmadan önceki saniyeler bakarsanız, bisikletlinin arka tekerleğinin dibinden geliyor. Bisikletli durunca da tabii kendisi duramayıp çarpıyor. Yani araç sürücüsü yeterli takip mesafesini korusa hiç biri meydana gelmeyecek. Geçen gün benim de başıma geldi, araba bir sonraki ara sokağa girecek, benim hemen sol arkamda, ama neredeyse tamponu topuğuma değecek. Elimde mesafeli durması yönünde işaret yaptım, biraz sonra ışıkta durunca "kusura bakma, haklısın, bi düşsen duramazdım" dedi..

Yaya dalgınmış, bu hata değil bence. Hepimiz insanız, yayayken de, bisikletliyken de araç sürerken de dalgın olabiliyoruz. İnsan beşer bir gün şaşar dedikleri cinsten.. Ya da teknik ifadeyle Human & Organization Performance.. İnsanların hata yapabileceğini düşünerek davranmak / planlamak en basit haliyle..

Olduktan sonra bisikletlinin yaptığı tabii ki yanlış, ama arkadan ciddi bir darbe geliyor ve o şok hissiyle belki kendisinin de sonradan pişman olacağı bir hareket yapmış olmasını anlıyorum.

hsynzltn

Aktif Üye
Tepki
282
İsim
Hüseyin Özaltun
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@cem_filiz
Bu insanın kendisini eğitebileceği bir konu. Eğer bu şekilde davranıyorsa zararı kendisine olur en çok zaten dayağı yemiş amma ne olursa olsun insanımız kendini eğitmeli şoktaydım diye bir bahane olmamalı

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@hsynzltn

Tamamen katılıyorum. Davranışı haklı gösterecek bir durumolduğunu kesinlikle düşünmüyorum.

Genel olarak düşünmeye çalıştığım, insanlar tokata takılmış - tabii ki yanlış bir davranış, ama biraz detayına bakmamız gereken kısım kazanın önlenmesi.. Kaza olduktan sonra insanlar ne yapmış, ayrı bir konu..

Koray Gürel

caylakpedal
Tepki
237
İsim
Koray Gürel
Bisiklet
Canyon
"Dövdüm ama hak etti" Yani karşınızdaki bir hata yapınca onu dövebilirsin
Enteresan bir yaklaşım
Peki karşındaki hata yaptı ama boksör çıktı 2 katın ve dövemiyorsun!
O zaman bu hak sadece güçlülerde var!!!
Veya dövdün ama kimin haklı olduğuna kim karar veriyor?

Bunun benzeri çok yaklaşım yok mu etrafımızda?
O da çocuğuna sahip çıksaydı...
O da oraya gitmeseydi (bir olay olmuş )...
O da biraz dikkatli olsaydı...

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.617
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Koray GürelDüşünmek lazım işte. Boşa dememiş dedeler "öfkeyle kalkan zararla oturur" diye.

Cemal Ç.