Kaza Anında Sizi (Bizi) Koruyor

Scudo

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Geçmiş olsun.
Ben tekrar bisiklete başlayalı çok olmadı 3 defa şehir içi tura çıktım 35km ile 50km arasında değişen turlardı bunlar ve her birinde de en az iki defa Hey,Pardon,afedersiniz sözlerini hatta birinde bisiklet yolundan giderken, müsade edermisiniz demek zorunda kaldım beni gördükleri halde kenara çekilmediler yavaşladım ve müsade edermisiniz dedikten sonra oflaya puflaya yana çekildiler... ama hiç bozmadan teşekkür ettim...

O an ki sabrımın bedeli olarak ta bizi sıkıştıran bir belediye otobüsü şoförüne bayağı bir bağırdım hatta pişmiş kelle gibi sırıtarak yüzsüzce cevap vermesi sonucu bir güzelde sövdüm.

Yani bu sözleri kullanmak gerekiyor,çoğu zaman. çünkü insanlar bisiklet yollarında yürüyorlar.Yapacak bir şey yok... Hele izmir de pasaporttaki bisiklet yolunu bilen bilir bildiğin kaldırımın yol tarafındaki bölümüne bisiklet işareti koymuşlar,yol falan değil o...sırf mecburiyetten bizi kaldırıma atmışlar.

Lütfü Ekşioğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
286
Bisiklet
Salcano
@serhat toy

Vallahi dediğiniz gibi ileri zamanlarda hapishanede ki adamları bisiklet bindirip bisiklet yoluna koyacaklar ölsün diye.Ne güzel konya'da yaşasak iyi olurdu heryer bisiklet yoluymuş.

• Beğen
Tepkiler: Serkan Demir

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
herkese geçmiş olsun dilekleri için tesekkur ederim bisikletimde korna var caldıgım halde duymuyorlar ama daha yuksek ses cıkaran bir korna alacagım hoplatacak derecede

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
çok çok geçmiş olsun... umarım burda duyduğumuz en kötü haber, elim çizildi falan olur :S

• Beğen

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Kardeşim çok geçmiş olsun, çok benzer bir kazayı bende atlattım, Allah a çok şükür sadece alt eşofmanım yırtıkmıştı. :)

• Beğen

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
geçmiş olsun dilekleriniz için tesekkur ederim

Tepki
3
İzmirde bisiklet yolunda yürüyen insanların ardından yavaş yavaş yolun açılmasını beklerken bir an arkasına bakan vatandaş yuh ya kardeşim kaldırama da çıktınız artık üzerimizden geçin bari demişti.bisiklet yolu burası siz benim yolumu işgal ediyorsunuz demiştim de azkalsın karakolluk oluyordum.o günden sonra ana yollardan yoluma devam ediyorum.Cahil milletle uğraşmaktan bıktım usandım.

• Beğen
Tepki
21
KEG (Kask Eldiven Gözlük) bunlar olmazsa olmaz.

Hiç alamıyorsanız en ucuzundan bir kask edinin kendinize. Ne kadar çok kaza oluyor ve kask hep ön planda.

Geçmiş olsun tekrardan.

• Beğen

Murat Ege

Üye
Tepki
10
Çok geçmiş olsun.Allah korumuş.Bisiklete her bindiğimizde kaskımızı takmalıyız.Kask takmanın önemini yaşamış olduğun bu olay açıkça gösteriyor.

• Beğen

Murat Ege

Üye
Tepki
10
@Lütfü Ekşioğlu

Evet Konya'da yaklaşık 120 km.uzunluğunda bisiklet yolu var.Ama bu bisiklet yolunu yürüyüş parkuru yada park yeri olarak kullananlarda oldukça fazla.Hani siz bu parkurda bisiklet sürerken,bu parkurda yürüyüş yapanlardan müsade istemek zorunda kalıyorsunuz.Sanki orası bisiklet yolu değilde yürüyüş parkuru olarak yapılmış.Müsade istediğinizde insanlar size ''Git başka yerde sür''der gibi bakıyor:D

• Beğen

Murat Ege

Üye
Tepki
10
Bu arada senin kaskın ile benim kaskım aynı.Kaza anında işe yarıyormuş demekki.Kalitesi konusunda çekincelerim vardı:)

• Beğen

Onur Eryaman

Aktif Üye
Tepki
69
Bisiklet
Sedona
Çok geçmiş olsun. Bizler için kask gerçekten çok önemli. Gerekirse 50-60 Lira ucuz bisiklet alıp bir kask edinelim.
Bu tip olayları kimsenin bir daha yaşamaması dileğiyle...

• Beğen

Serkan Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
309
Bisiklet
Salcano
Herkese gecmis olsun dilekleri için teşekkür ederim. İnşallah kaskin önemini azda olsa anlatabilmisiimdir.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Büyük Geçmiş olsun. İyi kurtulmuş kafanız. Kaskın ne kadar önemli oldugunu bir kez daha anlamış durumdayız. Arkadaşlar lütfen birer kask edinelim. Ben de dahil olmak üzere :)

• Beğen

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
çok geçmiş olsun öncelikle bende çoğu zaman o güzergahda bisiklete biniyorum ve kaskıda çok rahatsız edici bulduğum için kullanmıyordum ama birmusibet bin nasihattan iyidir derler ya kasksız cıkmam bundan sonra.umarım ciddi bir sey yoktur.

• Beğen

dinçer karadayı

Daimi Üye
Tepki
174
Artık Hafta sonları sahil yolunda bisiklete sabah erken biniyorum,akşamları inanılmaz kalabalık olmaya başladı,karşınıza heran bir yaya çıkabiliyor geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış..:)

• Beğen

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
afedersiniz ama öküzzzz bunlar öküzzz , çok sinir oluyorum böyle insanlara ... Mal gibi yürüyorlar gerizekalılar , öküz bile yolun kenarında otluyor dışına çıkmıyor ....

• Beğen