Kayseri

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
biz ürgüplüyüz hemşeri sayılırı inşallah en kısa zamnda tanışır grşürüz

Scudo

BuRroM

Forum Bağımlısı
Tepki
218
selam arkadaşlar.. bugün yeni bir bisiklet aldım ve sonunda aranıza katıldım.. ve ben de kayseri liyim ama ankara da yaşıyorum:) bir hafta önce döndüm ankara ya.. artık seneye görüşürüz oralarda turlarız belki?

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
@saidergoktas

sevgili kardeşim meraba,sanırım ben epey geç yazdım.bu yapılanı benim dijital kıtlıgıma say.
Ben ürgüp'ten Can.Uzun bir süre hafta sonları olmak kaydı ile yola kayseri pedallıyorduk.bu sıralar tekniğe agırlık verdiğimizden kayseriden ayrı kaldık.
Ben en kısa sürede görüşüp kaynaşacağımıza inanıyorum.Yolunuz Ürgüp'e düşerse sizleri canı gönülden beklediğimizi bilin.
Ürgüp turizm enformasyondan bana ulaşabilirsiniz.belediyenin hemen karşısı...
Sevgiyle

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
merhabalar...

bende kayseride oturuyorum yaklaşık 4 senedir...

geçen sene üniversitede şenliklerde kron bisikletleri ile turlayan arkadaşlar vardı çok özenmiştim gerçekten gidip tanışamadım ama onlarla olmasada burdan sizlerle tanışmakta gayet güzel...

ben bisiklet serüvenimi şöyle özetleyeyim...zamanında ikinci el bir beldeyama patchcat almıştım durumu pek iyi değildi.Çok uzun süre onu iyi duruma getirebilmek için harçlıklarımdan artırdığım paralarla parçalar aldım ve sonunda istediğim güzellikte ve sağlamlıkta bir bisiklet olmuştuki aradan bir hafta bile geçmeden çalındı okulumun kapısının önünden...
nerdeyse 1 senedir kardeşimin bisan atlası ile idare ediyorum ama bir kaç gün içinde bianchiden bir bisisklet alıcam ve tekrar aranıza dönücem...

bisikletimi aldıktan sonra eğer turlar düzenlenirse mutlaka gelmek isterim hava veya yol koşulları fark etmez amatör olarak heryere gelmeye çalışırım...

özellikle barış bey geziniz tam benim istediğim tarz bir gezi günü birlik,uzun ve zevkli...
Aslında küçük çaplıda olsa bir buluşma ayarlayıp birbirimizi tanısak çok güzel olur...

neyse heyecandan çok konuştum yeter şimdilik....

herkese iyi günler...

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
selam acele etmeyim biraz arastırıp corretec trek gibi markaların alt modellerinden alabilirsin nasıl olsa kıs geliyor treklerde bitmedi ise % 30 indirim vardı

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
artık bisikletimi aldım ve tam gaz antremanlara başladım...akşamları üniversite yolunda geziniyorum :D

bianchi dragon aldım şimdilik memnun gibiyim bakalım allah kaza bela vermezse yaparız geziler falan...
ama ilk işim orta amortisörü değiştirmek olcak hiç sevmedim...

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
hayırlı osun ğüle güle kullan. arada raziyede cık ama üniversite yolu dümdüz yol

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
teşekkür ederim...

araziye çıkıcam tabiki ama biraz alışmam lazım bisiklete aslında bu pazartesi bir kaç arkadaşla erciyese çıkmayı denemeyi düşünüyoruz...bakalım eğer başarabilirsek resimleri koyarım...

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
@d.berkay

arkadaşım biraz geç oldu ama..
merhabalar sana da..Aramıza hoşgeldin..
eğer bizle özel mesaj ile işletişime geçersen tanışabiliriz..o zaman arazilere de çıkartırız seni..
bisikletini almışsın umarım kaskınıda almışsındır...
şenliklerde gördüğün kronlu vatandaşlar benim arkadaşlar..onlar genelde freestyle takılırlar..
hayırlı olsun bisikletinde..
görüşmek üzere..

Kazasız-Keyifli ve Bol Pedallı Günler

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
teşekkürler sait bisikleti aldım fakat kask beğenemedim daha...
araziye çıkmayı bende isterim ama bakalım önümüz kış bende pek tecrübeli sayılmam...

biz erciyesten vazgeçtik bu arada geçen hafta p.tesi günü erkiletin üstündeki kale gibi bir yer var adını bilmiyorum tam oraya çıktık...bugünde oraya çıkıcaz ama bu sefer biraz daha ilerlemeyi düşünüyoruz...

ilgin için teşekkürler...

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
çok uygun fiyata kasklar var erciyesin güzelliginde tur yapmanız çok hoş

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
@d.berkay

arkadaşım merhaba..
güzel yerler gezmişsiniz..Ama mutlaka bir kask edinin derim.kask buralardada bulabilirsin..
bayramın 3. günü Tuzhisar-Tuzla Gölü
29Ekimde ise Mimarsinan veya (eğer havamda olursam) Boğazlıyan tarafına pedallayacam..
eğer bana civardan katılmak isteyenler olursa sms yoluyla haberleşebiliriz..
forumdaki Kayserililer ve Ürgüp teki birkaç abimize tel. numaramı daha önce vermiştin zaten..

Kazasız-Keyifli ve Bol Pedallı Günler

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
geçen p.teside gittik aynı yere ve o taş binanın adını öğrendim bu sefer:) hıdırellez köşküymüş...
bu sefer biraz daha ileriye gittik ama yolda iki arkadaşın lastikleri patlağını ve pompamızın yeteri kadar güçlü olmaması sebebiyle baya zaman kaybettik ve asıl gitmek istediğimiz yere gidemedik...
bu arada ilk kez bir günde bu kadar uzun mesafeli bisiklet sürmüş oldum toplam 50 km:D tabi çoğu kişi için azımsanacak bir mesefa ama yolun yarısını tırmanma olarak düşünürsek baya zorlayıcıydı tabi birde orucun verdiği zorlukta ayrıca kendini gösterince iyice zorlandım ama sorunsuzca gittik geldik...

Said her iki tarihte bana uygun gibi gözüküyo ama tuzla-tuzhisar gölünün nerde olduğunu bilmiyorum açıkcası ama eğer çookk uzak değilse gelebilirim...

cep no mu vereyim:0555 485 85 87

kask konusundada araştırdım biraz ama kayseride pek bulamadım istediğim gibi bişey bakayımda ankaradan falan alırım belki...
ilginiz için teşekkür ederim..

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
@d.berkay

merhaba arkadaşım Tuzhisara Bünyan tarafından gidiliyor..şehre yaklaşık olarak 45km uzaklıkta(hatırladığım kadarıyla)..o günkü yapılacak toplam mesafede de tahminen 100-110km civarı olacak..

İyi Bayramlar..

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
said bayramın 3. günü yani yarın gelemiyecem galiba...

arkadaşlarım tutturdular illa ürgüp tarafına gidelim diye bugün oraya gidicez ama 29 ekimde gelebilirim galiba...

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
evet dün baya zorluydu bizim için...
saat 10.30 gibi anca toplanabildik ve yola koyulduk fakat bazı arkadaşlar kahvaltı yapmadıkları için ve yanlarına yiyecek&içecek almadıkları için yolda durup hem yemek yedik hemde alış-veriş yaptık...
saat 11.15 gibi tam anlamıyla yola koyulduk...
saat 12 yi biraz geçerken pastırmacılar parkının oraya ulaştık ve biraz soluklandık fakat bir arkadaşımız yolun gerisini getiremeyeceğini düşündüğü için geri döndü...
tekrar yola devam ettik bizde ama yaklaşık 3 kmlik bir rampada bir arkadaşımızın lastiği 2 kes patlayınca baya zaman kaybettik...ama asıl önemli olan durum yaklaşık 2 km ötede buldu bizi aynı arkadaşın lastik 3.kez patladı tekrar ve yama yaptıktan sonra şişirirken arkadaşlar sibobunu kestirmişler ve kimse yanına iç lastik almayı akıl etmediği için yolda mahsur kaldık...
mecburen otostop çekip iki arkadaşı nevşehire yolladık(ki en büyük hatamız oydu kayseri daha yakınmış geldiğimiz yere)fakat aradan 2.5 saat geçmesine rağmen gelen giden olmayınca insanın psikolojisi baya sarsılıyo yol kenarında otura otura...birde durduğumuz yer öle kötüki tepeye çıkmamıza rağmen telefonlar çekmiyordu dolayısı ile bir türlü bağlantı kuramadık...allahtan arkadaşlar birisi nevşehire ulaşınca babasına haber vermişte o geldi yanımıza birde nevşehirdeki arkadaşların bisikletleriin lastiklerini söküp arabaya attık tabi saat beş buçuğu geçti bu arada hava soğumaya ve kararmaya başlamıştı neyse biz iki kişi yola çıktık...tam 1 saat 25 dkda evdeydik...hiç ara vermeden ortalama 25 km hızla(hız göstergesindeki rakam) eve geldik...sonuç olarak toplamda 35 kmlik yolu yaklaşık 8 saatte gidip dönmüş olduk...tabi baya yorulduk birazda yağmur atıştırdı üşüdükte ama geldik sağ salim...
resimleri bugün eklerim artık arkadaşların makinelerde hepsi...

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
ya bugüğn sivas caddesinde bir kaç genç bisikllet sürüyodu kaldırımda birinde amoeba hussar vardı acaip şaşırdım kayseride hiç tahmin etmiyodum böle bir bisiklete rastlayacağımı..biraz bakıştık çocukla (aslına ben bisiklete baktım)ama acaba dedim forumdan birimiydi sormayada çekindim öle kaldı...acaba senin tanıdıklardan birimiydi Said?

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
@d.berkay

biraz geç cevapladım ama kusura bakma..
o hussar ve kronlu arkadaşlar forumdan değiller..ayrıca onlar bisikleti gösteri için kullanırlar..hoplama-zıplama onların işi..arada bir dağa tepeye çıkarlar kendilerine mtbci derler..ama kask kullanmazlar ve kask kullanmayı da küçümserler..arada bir yola çıktıklarında yanlarına ne bir tamir malzemesi ne de yiyecek(hatta su bile)almazlar..tüm bu ihtiyaçlarını senden karşılarlar..altlarındaki marka bisiklete bakıp kendilerini de süper bisikletci zannederler..eğer bir gün bu vatandaşlarla uzun yola çıkacak olursan,önceden gitmeyi planladığın yere giderken de yolda seni eker başka bir yöne giderler..sonra kendileri hem kask vs. kullanmaz birde karayolunda kamyon ve traktörlere asılırlar..
kısaca onlar böyle birileri..bende önce altlarındaki kronlara bakıp onları İYİ BİSİKLETÇİ sandım ve tanıştım ama alakası yok..
eğer sende hareket gösteri türünden kullanacaksan bisikleti sadece tekniklerinden vs kapmak için tanış yoksa bisikletlerine bakıp aldanma boşver..uzun ve biraz da olumsuz bir tanımlama oldu ama onlara karşı içimde kalan sitem...

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
geç yazman sorun değil malum dert aynı ÖSS :(sen derslerine bak boşver...
taviyelerin için çok teşekkürler Said...
aslında kask kullanmamaları benimde dikkatimi çekti kendilerine fazla güveniyolar...
ama teknik olarak gerçekten iyi gibiler...geçen gün şu yeni yapılan tramway yolunda peşpeşe ön kaldırmış gidiyolardı baya ilgi çekiciydi açıkcası...ama nedendir bilmem tiplerindenmidir nedir pek sıcak gelmediler bana tanışmayk istemedim...sadece amoeba hussarı olan biraz iyi gibi geldi ama tavisiyen için saol...açıkcası dediğin gibi uzun yol yapmam onlarla sadece teknik öğrenmek için belki tanışırım ama benim sevdiğim insan tipinde değiller...

birde eğer biliyosan okuyolar mı yani ünideler mi liselermi?bunu yazarsan sevinirim...
ha bu arada yine müsait olduğun bi günde bana msj atarsan bu sefer tanışmayı isterim..
hadi kal salıcakla...
iyi pedallamalar...