Kayseri

Tsubasa

Üye
Tepki
98
@Mehmet Ali Bayram
Zirve Bisiklet bu konuda size yardımcı olacaktır Serçeönü Mahallesi, Ahmet Paşa Cd. No:38, 38010 Kocasinan/Kayseri

Scudo
Tepki
2
İsim
mehmet
Bisiklet
Carraro
Kayseri'de 30 km mesafe ve 20 km hiza ye kadar turlara katilabilirim. Bildiginiz guzel rotalar varsa sureriz. Hatta antremanlar yapip 10-15 kisi nevsehir'e bir gitsek keske :)

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.030
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her sabah 80-90 km antrenman yapıyorum . Yarın da yine ufak bir rota belirledim gelmek isteyen olursa 0553 380 2881 den bana ulaşabilir. Ya da sabah erken demezseniz 7 buçukta meydan saat kulesinin önünde buluşuruz.

Exabl

Üye
Tepki
6
İsim
Abdullah Bilen
Bisiklet
Diğer
Selamlar bend kayseride yaşıyorum. Temmuz'dan sonra şehir içi ya da günübirlik şehirler ilçeler arası yahut dağa tırmanma vs yapmak istiyorum. Varmı böyle bir program. Nasıl yaparız?

Tepki
73
İsim
Muhammed Adar
Bisiklet
Diğer
Değerli arkadaşlar. Iki öğretmen arkadaş bisiklet meraklisiyiz ve kayseride güzel rotalar var. Biz iki kişi genelde yola çıkıyoruz. Şimdiye kadar ki yaptığımız rotalar
Kayseri-Incesu-Ürgup
Kayseri-Sarimsakli çok sayıda bu rotayı kullandık
Kayseri-Sızır-Gemerek
Hergün okula bisikletle gidip geliyorum . Bazen Gesiye gidip geliyorum.
Sultansazlığı bayramdan sonraki hedefimiz.
Varsa rota tavsiyeniz paylaşırsanız mutlu olurum. Grubumuza bir öğretmen arkadaş daha ekledik. Genelde ekibimize katmaya çalıştığımız arkadaşlar kondisyon sıkıntısından dolayı bize acaip gözle bakıyorlar...

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.030
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) Sultansazlığı' na Erciyes-Develi Üzeri gidip İncesu üzerinden dönmenizi tavsiye ederim, keyifli parkur olur. Sultansazlığı'nda tahta köprünün üzerinden en son kamalyeye kadar pedallayın, güzel bir manzara sizi bekliyor olacak. Hatta yanınızda yiyecek içecek bulundurursanız orada manzarayı izleyerek tüketirsiniz.

Tepki
73
İsim
Muhammed Adar
Bisiklet
Diğer
@air28-3
Ben incesu üzeri gidip develi üzeri dönerim diye düşünmüştüm. Hangisi daha kolay olur acaba

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MUHAMMEDADAR
Muhammedeadar seninle bir tanışmamız lazım, bakarsın gözümüz birbirimizi tutarsa birlikte pedallarızda. Air 28 ersin sana güzel tüyolar veriyor ona seni gidi ersin seni demek istiyorum. Sevgili pedaldaşım la aynı rotayı geçtik. Kayseri ve çevresinde keşfedilmeyi bekleyen çok yer var. 100 km yarıçapında heryer günübirlik bizim hedef çevremizi oluşturuyor. Sultansazlığıda her dem güzel. Daha bir buçuk ay önce 190 km lik sazlık turunu air28 ile devirdik. Artık haftada bir erciyes yapmak istiyorum, hakeza konaklamalı turlar.

Tepki
73
İsim
Muhammed Adar
Bisiklet
Diğer
@mehmetsunu

Insallah ramazandan sonra. Belli mi olur. Kalabalık grupla yolculuk daha zevkli olur.

• Beğen
Tepkiler: saka kuşu

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.030
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Performans bazlı gidilmiyorsa her iki alternatif de kolay.

(link) üstat senden sonra Erciyes 'e (pazartesi dinlenme) ; salı-çarşamba sabahları da çıkıp döndüm :D Bu gün değişiklik yapayım dedim 2 kez Ali Dağ' ı 1 İldem yaptım

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu
Tepki
0
İsim
Kemal ERYILMAZ
Bisiklet
Salcano
Merhabalar 4 ay sonra tayinimiz nedeni ile Kayseri'ye taşınacağız.Salcano lion 2d bisikletim var.

Tepki
73
İsim
Muhammed Adar
Bisiklet
Diğer
Değerli arkadaşlar. Yazın Kayseri-Çamardı-Pozantı-Mersin güzergahını kullanarak Mersine ulaşmayı düşünüyorum. Çamardı yolu hakkında hiç bilgim yok.Sadece doğal güzellikleri harika denildi. bisiklet için fazla yorar mı.. görüşleriniz çok kıymetli..

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MUHAMMEDADAR

B rotadan tam bir yıl önce bisikletle yolculuk ettim. Yol boyunca ilk handikap araplı yokuşuki yaklaşık 5 km mesafede 400 metre gibi bir irtifa kazancın oluyor. Araplıyı geçtikten sonra yol iki alternatifli düşünülebilir.
(link)
Biri budur. Diğeri ise
(link)
Bu şekilde uzar. İlk yol köyler arasında giden yol kalitesi ofroad dan hallicedir, ikinci yol ise bilinen çamardı yoludur.
Kayseri mersin yolu 330 km uzunluğunda olduğundan eğer 10 saatte bu yolu geçebilecek seçilmiş olağanüstü yiğit sen değilsen en iyi şartlarda 15 saatte alırsın. Bu nedenle konaklama gerektirir. Bunun için çamardı ilçesine gelmeden 6-7 km geride kalan çukurbağ köyünde kalan ahmet beyin işlettiği aile sıcaklığında olağanüstü misafirperverlik göreceğiniz taurus pansiyonda konaklamanızı öneririm. Tertemiz odaları, ev yemekleri ve harika bir kahvaltıya 50-60 tl gibi bir ücret ödersiniz. Aynı zamanda bir rehber olan Ahmet bey size aladağların bütün zirvelerini tek tek anlatacaktır Buradan çıktıktan sonra enfes demirkazık manzarasını arkada bırakarak çamardıya doğru pedallarsınız girişi biraz rampadır. Çamardıdan sonra hemen iniş başlar epey bir mühdet yeşillikler arasında gittikten sonra kamışlı köyüne varırsınız burada yemek yiyebilirsiniz. Kamışlıdan sonra yine kısa bir tırmanıştan sonra fındıklı köyünden pozantıya kadar iniş başlar. Pozantıdan sonra eski yol üzerinden akçatekir, e kadar tırmanır karboğazı, gülek yolu üzerinden yine güzel manzaralar eşliğinde çamalan a inersiniz. Arada az bilinen şehitlikleride ve tabyalarıda ziyaret edin derim. Çamalan çamlıyayladan sonra Bisikletçinin hafriyat kamyonlarıyla imtihanına sıra gelir. Tarsus a yaklaşık 20 km mesafedeki taş kum ocağı mevki hem kamyonların yoğunluğu, hem emniyet şeridinin yokluğu ve yol kalitesinin vasatlığı nedeniyle dikkatli geçilmelidir. Otoyol köprüsü altından tarsus girişine ulaşırsınız. Tarsus mersin arası yine bir kamyon cehennemidir. Gerçi emniyet şeridi geniştir ama siz yinede dikkatli olun. Mersinin girişinde köprülü kavşak yapımı var eğer bitmemişse inşaat alanından bir rehber eşliğinde yolun çıkışına gidin. Bu turu bir gece konaklamalı iki günde bitirebilirsiniz. Yalnız bunun için sabah erkenden yola koyulmanız lazım. Yolda bir kaç yerde köpeklerin tacizine uğrayabilirsiniz, şimdiden uyarayım dedim.

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MUHAMMEDADAR

Rica ederim bir bisikletçi olarak vazifemiz. Çıkış için fazla gecikmeyin derim. Doğanın en güzel zamanı, uzun bir yol boyunca aladağlar manzarası ve zirveleri sizi takip edecek, dereler şırıl şırıl, pozantı çamalan arası yine ormanlık alanda yolculuk edeceksiniz. Çamalanda tıpkı şahinbey gibi ama az bilinen kahramanlıkların sergilendiği şehitlikler var. Araya tarihi motifleride katmış olursunuz. Şu meşhur gülek kaleside yol üzerinde gülek köyünden sonra sola yol dönüyor ve kaleye kadar tırmanış başlıyor vaktiniz varsa kaçırmayın derim. Tarsustada çok tarihi yerler var, nusret mayın gemisinide yol üzerinde görürsünüz.
indir.jpg
Gülek kalesi işte böyle bir yer bisikletle enteresan bir foto çekip profil resmine koyarsınız artık.

Tepki
73
İsim
Muhammed Adar
Bisiklet
Diğer
@mehmetsunu harika olur. bayramdan sonra düşünüyoruz. havalar çok ısınmadan. teşekkürler

Kayseri de bisiklet bakımı yapabilecek bisikletçi tavsiyeniz var mı. bisikleti tamamen söküp bakımları yapmayı düşündüm kendim ama bir bisikletçiye yaptırmak daha mı mantıklı olur diye kararımı değiştirdim. tavsiyeniz varsa ..

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

mehmetsunu

Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MUHAMMEDADAR

Kayseride bisiklet bakımı yaptıracağın yer shimano mekanikeri Zirve bisiklet Ali olur. 100 tl ye full revizyon yapıyor. Akord, yağ değişimi, göbekler, fren vites ayarları. Yılda birde bisikleti bakımdan geçirmen gerekir. Bence uğraşma ve bisikleti emin ellere teslim et. Ekmeği ekmekçiye ver bir ekmekte üste ver.

• Beğen
Tepkiler: MuhammedAdar

Hakkinennn

Üye
Tepki
1
İsim
Hakkinen
Bisiklet
Diğer
Merhaba ben hakkı 36 yaşındayım. Bütün iki tekerli ister motorlu ister motorsuz araçlara gönül verdim. Aranızda olmaktan mutluluk duyuyorum. Herkese kazasız keyifli sürükler.

• Beğen
Tepkiler: turqualitie

SlmBsv

Üye
Tepki
0
İsim
Salim B.
Bisiklet
Ümit
Selamın Aleyküm Bir Kayserili ve Kayseri'de Yaşayan Birisi Olarak Olarak Görür Görmez Atladığım Bir Konu Oldu. :)