Katmandu'ya Dogru

Cem Terzi

Üye
Tepki
50
Merhaba Ahmet

Web sitendeki Nepal resimleri cok iyi , tesekkurler. Nepalde hangi rotayi izledin?
Selamlar

benim Tayland turu ile ilgili tur resimleri asagiada
Kuzey Tayland bisiklet turu
(link)

Guney Tayland bisiklet turu
(link)

Scudo

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Cem
Senin resimlerde super guzel. Ayrica Kathmandu ile bilgilerinden cok faydalandim.
Ben bu ara Laos'da biraz kaldim simdi Thailand'dayim, resimleri yakinda siteye koyacagim.
Bir gun yollarda karsilasmak umidiyle hoscakal.

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Hayranlıkla takip ediyorum gezinizi ve başarılarınızında devamını diliyorum

Sevgi ve saygılarımla,

Aydın

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Mumcu

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Merhabalar.
Bu seneki guney asya turum Tayland'da kazasiz belasiz son buldu.
Hindistan benim icin cok degisik bir kulturdu. Dukkanlarin onunde yatan inekler, Varanasi'de Hindu ve Budha inancina gore olulerin yakilmasi, kopeklerle evlendirilen kiz cocuklari, cadi olduguna inanilan kadinlarin kafasinin kesilmesi, farkli dinlerin bir arada yasamasi bazen de catismasi, isik hiziyla artan bir nufus, bambaska bir dunya.
Nepalde daglarla bitmek tukenmeyen dans, Everestin gorkemi, Katmandu'nun tarihi guzelligi, guleryuzlu insanlar.
Laos'da doganin el degmemisligi.
Tayland'in Budha kulturu ve dort mevsim yazi.

Yeni resimleri siteme koydum eger vaktiniz olursa bir goz atarsiniz. "Guestbook"ada birkac satir yazarsaniz sevinirim.
E-mailleriyle ve yorumlariyla beni yalniz birakmayan ve destek olan arkadaslara cok tesekkurler

Yeni maceralarda belkide yollarda gorusmek uzere.
Ahmet

(link)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Ahmet Mumcu

Tebrikler Ahmet,

Özellikle fotoğrafların çok önemli, oralar da ki ilk Türk bisikletli olduğun ve senin gözünle görebildiğimiz için.

Sırada ki yeri planlamaya başladığına eminim.

Selamlar.

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Meraba Ahmet hocam.
Sitenize son attığınız fotoğrafları ilgiyle sindirerek baktım. Müthiş büyük hülyalarınız var. Şansım olsa bunu yaratabilsem sizin gibi ülkem dışındaki güzellikleri görebilserm.Bu konuda ülkem Bisiklet Ailesinimn en şanslı biereylerinden birisin. Hep böyle dolu dolu kaybol bu güzel dünya da. Düşlerin her daim seninle olsun.

Yüreğim ve Sevgimle.
Can DEDE

Cem Terzi

Üye
Tepki
50
Merhaba .....Sabaydi

Harika resimler ve cok guzel trip, cok cok tesekkurler. Yolun acik olsun.

Resimlerin 2007 de Laos ve Thiland a yaptigim bisiklet turu anilarimi geri getirdi.
Birgun yollarda tesadufen karsilasacagiz buna eminim fakat hangi ulkede karsilasiriz onu bilmem.
Ben Amerikadan guney Amerika ya dogru tur a basladim.

Eger guneye dogru gidiyorsan Sumatra Endonesya ve adalar cok guzel.

Sumatra Endenosia
(link)

Selamlar

Cem

@Ahmet Mumcu

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Cem Terzi

Merhaba Cem,

Fotoğraf ve notlarınızı paylaşırsanız çok seviniriz.

Bu yıl güney amerika planlarken , avrupa da karar kıldık bizde.

Selamlar.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Ahmet Mumcu

Geçenlerde "Popüler Tarih" dalında özel bir yayınevi tarafından bir seri kitap yayımlandı. Bu seriye ait kitaplardan birinin adı da "TARİHİ DEĞİŞTİREN KONUŞMALAR" idi.

Ahmet Bey, işte sizin de yukarıya alıntıladığım konuşmanız, "bisiklet tarihinde" bir tarz bir felsefe olarak çığır açabilecek ve çoğu bisikletçinin kafasında çoğu şeyleri değiştirebilecek güce sahip.

Gittiğiniz yol; sadece bizlerin hafızasında değil, dünyanın her bir meridyen ve paralelinde teker teker izler bırakabilecek güçte.

Bu izler sadece sizin hafızanızda değil, kalbi sizinle birlikte atan tüm bisiklet dostlarının gönlünde de izler bırakıyor.

@Ahmet Mumcu

Uçağın kargo kısmında sana ait bir bisiklet olduktan sonra gerisi pek farketmez üstad. :)
Uçan bisikletler henüz piyasaya sürülmedi ki. Olsa, onlarla gideceğine eminim. ;) :)

.

ademdogan

Daimi Üye
Tepki
135
ben varım bnede bir bölümünü takip ettim ruhumun bedenden ayrılıp oralara gittiğini hissettim

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Mumcu

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Ahmet kardeş sizin yaptığınız çoğu kişinin hayalini bile kurmadığı veya kuramadığı şeyler. Daha bazı insanların düşlerinde bile tasarlayamadıkları şeyleri gerçekleştirmek her babayiğidin harcı değildir. Bu sebeble kendinle gurur duymalısın. Türk insanı ne yazıkki kime kutudan(Varmısın yokmusun) efor emek sarfetmeden, ballı bir şekilde, çalışmadan kaç para ikramiye çıkacak, sayısalldan çalışmadan nasıl para kazanacak birde her tarafı yalan dolan ve entrikadan oluşan dizileri seyretmekten başka bir şeye ilgi duymuyor. Bugünün popüler kültürü (kültürsüzlüğü)de bu . O yüzden hiç kimseye kızma 12 eylül bu ülkede düşünmeyen, okumayan, araştırmayan sadece eğlenen (çünkü eğlenen kimsenin diğer şeylere ilgisi olmaz) bir gençlik yarattı Düşünmeyen, okumayan sadece popüler kültürle yaşamayı alışkanlık haline getirmiş bir nesilden daha fazlasını zaten bekliyemeyiz. Seni takip edip yazılarını izleyen birkaç kişi bile olsa onların hatırına yazılarına devam etmelisin. Yeni maceralarını okumak dileğiyle en güzel günler seninle olsun, kal sağlıcakla.

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Ya Mehmet.

Inanki o kutudan ne cikacak diye milletin saatlerce TV karsisinda vakit gecirmesine bir turlu aklim ermiyor. Onca gecirilen zamanin sonunda bizlere kazandirdigi ne? Hadi bir bilgi yarismasi olsa neyse. Aslinda bilgi yarismalarinda verilen oduller ortada. Inanilacak gibi degil ama bizim ulkemiz emegilyle degil de bir gecede bos ama eglenceli laflarla sohreti yakalayanlarin dunyasi.

Birde Evrim, ben gibi arkadaslar icin kac kere tiklandigi degil de tesekkurler bolumundeki isimlerin ne kadar onemli oldugunu anlatmama gerek yoktur sanirim.

Enseyi karartmayacagiz.

Izleyenler sagolsun daha onumde cok projeler var.

Selamlar

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Ahmet kardeş okumayan, incelemeyen, araşırmayan toplumlarda (ki bu bizim ülkemizde bilinçli bir şekilde darbeler v.b. uygulamalarla yapıldı.) Popüler kültür dedikleri sadece televizyonlardan ve magazin basınından beyinlere enjekte edilmek istenilen konular işlenir insanlar uyutlur ki fazla hak, hukuk, adalet, eşit paylaşım, insan hakları, çevre kirliliği, hayvan hakları, kültürel özgürlük, demokratikleşme konularını fazla kurcalamasınlar ve statüko devam etsin. Onların popüler kültür dedikleri şeye ben kültürsüzlük diyorum çünkü sizin kendi istediğiniz değil onların size dikte ettikleri şeylere odaklanıyorsunuz. Örneğin 1 gecede iffetini 150.000$ satan kadın(1001 gece) yada kızkardeşinin kocasıyla yatan kadın(yaprak dökümü) yada eniştesinden hamile kalan kadın v.b. gibi diziler reytinglerde 1. ve 2. sıralara çıkması mümkünmü 1980-2009 29 senede düşünmesi istenmeyen bir toplumun geldiği nokta işte bu, bizi yönetenler kendileri ile övünebilirler böyle bir toplum yarattıkları için. Sizin gibi arkadaşların yaptığı geziler böyle bir toplumun tabiki umurunda olmaz. Ancak Beren Saat bikiniyle bisiklet turuna çıkarsa ilgilenirler çünkü onların beyinleri aşşağı taraflarında.
Ama siz hiç üzülmeyin bu ülkede azınlıkta olsa kültürlü insanlar var ve sizi takip etmeye devam edecekler sakın pes etmeyin yola devam. Bizlerde elimizden geldiği kadar sizlere destek olmaya devam edeceğiz. Kalın sağlıcakla.

OZHAN ESEN

Üye
Tepki
28
Sevgili Mustafa agabey,

Uzun bir aradan sonra foruma girebilmenin mutlulugundayim. Evrim'in turunun bitmesine uzuldum ama baba-ogul kavustugunuz icin de sevindim. Ayrica Evrim'in bu tecrubelerinden faydalanmak isteyecek bir cok arkadasimiz olacaktir. Elbette ki benim de bir cok sormak istedigim sey var. Fakat bazi kirginliklar oldugu izlenimindeyim. Bu konu ile ilgili affiniza siginarak birkac paylasimim olacak daha musait bir zamanda.

Saygilar..

@myant

Mehmet Sunar

Daimi Üye
Tepki
698
Bisiklet
Giant
Seni dünya takdir etmiş Ahmet.

Merak ertme senin kıymetini bilenler heryerde buluyor.Estonyada bile

Kendine iyi bak.Özellikle senin ve bir kaç dostum için Gökovadayım

ben de taktir etmek isterim ama bir türlü su Saksamaa'dan kurtulamadim

Artik Estonca biliyoruz Saksamaa yazsam problem olmaz degil mi ???