Katmandu'ya Dogru

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Arkadaslar Kathmandu'dan merhabalar.

Hindistanin son bolumuyle yazilacak bayagi sey var ama anlasilan genel istek daha cok resim:)
Ve memory kartimdaki resimleri virusten kurtarabildim ama bu bana oldukca pahaliya patladi:boese157: . Adamlar biliyor resimlerin ne kadar onemli oldugunu.

Hindistanin son bolumunu tren+otobus ile geldim. Trenler o kadar felaket sidik ve pislik kokuyorki cam kenarinda oturmak bile pek fayda etmiyor. Tren 3 saat gecikmeli geldi ve 4 saatlik yolu 7 saatte aldi, otobuse gelince sarsilmaktan icim disima cikti 3 saat dedikleri 120 km yol da 5 saat surdu.
Neyse sag salim Nepal'e ayak bastik.
Sevgili soner Hindistan'da her gordugum cam parcalarinda seni hatirladim ancak 1850 km'lik Hindistan yollarinda hic lastigim patlamadi. Ayrica siz Pakistan yerine bu guzel insanlarin yasadigi sonsuz guzel tabiat ve temiz, sakin yollarin oldugu Nepal'de pedal cevirseymissiniz.

Bu gun vaktim var ve gonderebildigim kadar resim gondermeye calisiyorum.
Tum izleyenlere sonsuz tesekkurler

(link)

Hintlilerin gece gunduz yasadiklari kaldirim kenarlari

(link)

(link)

Pushkar, sakin bir hint kasabasi, hintliler icin cok kutsal bir yer, yuzlerce ufak tapinak var. Zaten burayi gormek icin yuzlerce kilometre yaptim.

(link)

Develerin kullanildigi transport arabalari

(link)

Yola cikmadan once

(link)

Sonercigim buraya ikinci kere bu resim icin geldim, goruldugu gibi hava pek acik gunesli degil bu mevsimde

(link)

Bu hayvanlari sollamasi da ilginc, hepsinin agzini ensemde hissettim yanlarindan gecerken:)

(link)

Kutsal Ganj nehrinde yikananlar - Varanasi

(link)

Ganj nehrinde bir sandal sefasi, arkamda gozuken yer hintlilerin kullerinin Ganj'a dokuldugu yer

(link)

Varanasi'den Ganj kiyisi manzarasi

(link)

Iste burada insanlar kul haline geliyor. Yaklasik 2 saat orada oylece kalakaldim. Keremcan'cigim dedigin yerlerden olaylari seyrettim ve seni andim.

(link)

Enteresan olani inekler her yerde.

(link)

Tren ve otobusten sonra tekrar bisiklet uzerindeyim - Hindistan Nepal sinir kapisi

(link)

Insanlar genellikle yol kenarlarindaki cesmelerde yikaniyorlar. Kadinlar icin oldukca zor, bircogunun elbiseleriyle yikandigini gordum.

(link)

Agirlik tutkunlarina: Selenizden hic sikayet etmeyin:)

(link)

Ve o guzelim Nepal daglari basliyor.

(link)

Askeri alanlar asiri koruma altinda, yollarda cok asker var.

(link)

Daglarin hikayesi bir dahaki sefere, zira oyle kisaca anlatilacak gibi degil, zira buradan Tayland'a ucak bileti bulmam icin arastirmaya devam etmeliyim.

(link)

Scudo

coşkun ayaz

Daimi Üye
Tepki
661
Ahmet bey, İyi günler mutlu yıllar.
Geziniz ve resimleriniz enfes inanın atlas ve N.geographic gibi dergilerin gezi yazılarından daha güzel oluyor . İnşallah daha sonra detaya girip anlatırsınız gördüklerinizi ve tecrübelerinizi.
Yolunuz açık olsun...

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Mumcu

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
@Ahmet Mumcu

Ahmet gezini soluksuz takip ediyorum.fotolar da harika.dönüşünü bekliyorum .turun tüm detaylarını senden canlı canlı dinlemek için sabırsızlanıyorum.kendine iyi bak aman.Birlikte tur yapacağız daha
görüşmek üzere hoşçakal

• Beğen

necod

Daimi Üye
Tepki
180
arkadaş ellerine ayaklarına emeklerine sağlık pedalın durmasın lastiğin patlamasın hoşcakal

• Beğen

mustafateke34

Aktif Üye
Tepki
89
merhaba abi...

o manzaraları birebir yaşayıp bize aktardığın için teşekkürler.sana bi sorum sanırım bakmışsındır mağazalara. oralarda dağcılık filan yaygınya nepal bölgesinde . oralarada outdoor malzemeler ucuz mu oluyo?

kendine iyi bak bol pedallı günler.

serik'ten mustafateke34

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
@mustafateke34

Evet malzemeler cok ucuz, iki dukkandan biri outdoor magazasi turistlerin kaldigi bolgede. Ancak markali aletler Cin, Vietnam mali filan sanirim cogu taklit ama batida aldiklarimizda Cinden gelmiiyormu:)
Oraya gideceksen sakin birseyler alma yanina orada hepsi var hatta cok guzel MTB bisiklet magazalari var. Bircok acenta bisiklet turlari duzenliyor.
Selamlar

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
İşte güzel insan.Daha dün gibiydi çıkışın,bugün nerelerde ne keyif ne seyirlerdesin.Fotoğraf karelerine doyumsuz bakıp sindirdim.Benim ahım ah diyorum ama öyle gözüküyor ki ülke dışı da bize görünüyor.
Yaşadıkların seni zengin beraberinde sunumun ise bizi verimli kılsın.

Yüreğim ve Sevgiyle...

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
Ahmet abim benim,
Sanmaki seni unuttuk, bilesinki sessiz sedasız takipteyiz.
Ama bu sessizliğe daha fazla dayanamadım ve aldım sazı elime. :)
Haddim olmayarak senin fotoğrafları birleştirdim, hazır birleştirmişkende altına müzik koydum.

Senden bisiklet maceralarını dinlemenin keyfi ayrı.
En kısa zamanda görüşmek dileğiyle...

Yolun açık olsun...

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Sevgili Lütfü ellerine sağlık,bu konuda inanılmaz hünerli birisin.Şahane bir film izledim.Eminim Ahmet hocamda gördüğü vakit sevinecektir.

Yüreğim ve Sevgimle...

kayhan1907

Daimi Üye
Tepki
454
merhaba
sonunda buralara da bahar geldi gerçi memleket her geçen gün yaşanabilirliğini yitiriyor ya neyse gezinin sonlarında olmalısın bir ara fırsat bulursan yeni resimler yollar mısın yolun açık olsun dönünce mutlaka ara

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
@kayhan1907

Arayan soran dostlara merhabalar,

"Serkan Tasdelen, Kevserseri,Mehmet Degirmenci, Gokturk Gunal,Ali Aktuyun, Atilla Altinok, Atilla Akagunduz... Hepimizin sana Likya yollarindan bol bol selami var... Fotograflarina baktik cok guzeller, kendimizi oralarda hissettik, seninle gurur duyuyoruz. Ancak sitene bir turk olarak neden turkce secenegi koymuyor ve ya parantez icinde neden turkcesini yazmiyorsun. Anlicaz diye gobegimiz catladi. Simdi suc ingilizcemiz zayif diye bizde mi yoksa sende mi?
Likya turu katilimcilari olarak Turkiye'den sevgi ve selamlarimizla..."

Su anda Katmandu arkamda kaldi ve Laos'da pedalliyorum. Vaktiniz olursa Web sitemden izleyebilirsiniz. 'Guest Book"a birkac satir yazarsaniz sevinirim.

Turkiyeye selamlar

Ahmet Mumcu

(link)

nikanam

Daimi Üye
Tepki
578
ahmet abi merhaba.
oralardan bana biraz toz, biraz su, biraz da hava getir abi.
tozu ayaklarımın altına süreyim. bir gün oralara gittiğimde beni tanısın diye.
suyuyla gözlerimi yıkayayım. gözlerimdeki perde kalksın diye.
hava... o havayı çeksem içime, duramam, ölürüm zaten.

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Güzel İnsan serüven dolu ve uzun soluklu turunu ilgiyle takip ediyorum. Naçizane büyük düş'üm, sen güzel İnsan gibi bisikletim ''Sevda'' ile bilmediğim ülkelerde, tanımadığım yollarda olup kaybolmak. Biliyorum benden çok uzak bir düş bu, ama beni mutlu eden bir düş aynı zamanda.
İnanılmaz dolu bir yüreğe sahip olduğunuz gerçek. Sizinle tanışmak herşeyden daha çok elzem oldu artık. Kendinize iyi bakın.

Tüm güzellikler sizinle olsun.
Yüreğim ve Sevgimle
Can DEDE

Tepki
20
ahmet abi muğladan selamlar. senin siteye girdikçe "acaba gün gelirde böyle bir turun yüzde birini yapabilir miyim" diye düşünüyorum. bu ihtimal bile beni heyecenlandırmaya yetiyor. buradaki küçük turlarda bile bir köyün içinden geçerkenki duygularıma bakınca katmandu da ne insanlar, ne hayatlar vardır. serüvenin her anını bilmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Degerli Dostum Can.

Insan umutlarla ve hayallerle hayat buluyor, umarim duslerin birgun gercek olur.
Bir yandan da ben senin bu sevgi dolu turkcene cok imreniyorum. Eger sendeki bu cevherin birazi bende olsaydi hemen kitap yazmaya koyulur ve eminim basarili olurdum. Iste doga her insana ayri bir ozellik vermis.
Asyadan sevgiler.

Ahmet Mumcu

(link)