Katlanır bisikletiniz ve ilginç anılarınız

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
Merhaba arkadaşlar,Katlanır bisikletiniz ile yaşadığınız ilginç,komik veya tuhaf olayları bu başlık altında paylaşmaya varmısınız?İlk paylaşım benden gelsin.

Geçtiğimiz Şubat ayında bazı işlerimi halletmek için katlanır bisikletimle Ankara merkeze geldim.İşlerim bittiğinde hava kararmış, soğumuş ve yağmur yağmaya başlamıştı.Celal Bayar Bulvarı üzerinde Ankaragücü tesislerinin karşısındaki durakta bisikletimi katlayıp otobüs beklemeye başladım.Ankara merkeze 40 km mesafede oturuyorum ve oturduğumuz semte sadece 501 nolu EGO ile ulaşım mümkün.Tek seçeneğim olan otobüs yarım saat kadar bekledikten sonra 3 şeritli yolun en son şeridinden hiç yavaşlamadan geçip gitti.Bir anlık şaşkınlıktan sonra yanımda bisikletim olduğu aklıma geldi.Hemen bisikleti açıp hızla pedalladım.Otobüsü 400 metre kadar sonra trafik ışıklarında beklerken yakaladım.Bir hışımla ön kapısını çaldım.Adetleri değildir ama şoför kapıyı açtı.Bisikletim açık vaziyette kendimi içeri atarken bir yandan da şoföre neden durağa girmediğini sordum.Adam 1-2 dakika önce benim orada olabileceğime ihtimal vermediğinden olsa gerek durağa girdiğini iddia etse de ben durağa girmediğini hatta en sol şeritten devam ettiğini söyleyince bozuldu.Arkadaş haksız ama zeytinyağı gibi üste çıkacak ya bu sefer de yarısı boş olan otobüse bisiklet ile binemeyeceğimi bu yüzden beni ilk durakta indirmesi gerektiğini söyledi.Hemen bisikleti katladım ve hangi bisikletten bahsettiğini sordum.Adamın yüzündeki şaşkınlık ifadesini hala unutamam.

Evet sizde de var mı ilginç hikayeler.

Scudo