Katlanır bisiklet tavsiyeleri

~mca~

Üye
Tepki
27
İsim
Cihan A.
Bisiklet
Dahon
@gurkankalkavan
Lastiklere 42 psi az gibi geldi bana, ben katlanira 60 psi basıyorum ve sorunsuz biniyorum. Lastiğin üzerinde de Max 65 psi yazıyor.

@AhmetGun
Eger hala bisiklet almadıysanız Caddebostan sahil için çok bile tilt 900 :)
Bende tilt 940 kullanıyorum çok memnunum. Tilt serisi kadar kolay katlanan bir bisiklet yok şu anda piyasada. Ayrıca Decathlon guvenceside var, ben tavsiye ederim.

Scudo

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@gurkankalkavan Ben lastikleri 20x1.35 yaptım :) Siz büyütmeyi ve ağırlaştırmayı düşünüyorsunuz. Üç kol jant sayesinde akort gerektirmiyor.

@gurkankalkavan Ben lastikleri 20x1.35 yaptım :) Siz büyütmeyi ve ağırlaştırmayı düşünüyorsunuz. Üç kol jant sayesinde akort gerektirmiyor.

• Beğen
Tepkiler: gurkankalkavan
Tepki
83
İsim
Gürkan Kalkavan
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Claud Butler
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@~mca~ bianchi nin lastik yanaklarında 35- max45 psi yazıyor ondan 42 bastım ben... mevcut kullandığım kron 450 tx in yanındada 50-max85 yazıyor onada 80 basıyorum

@cnmrtpkc nedendir bilmiyorum ama dechatlon unun sattığı ürünlere bir türlü güvenemiyorum ben. ya çok ön yargılıyım yada miktar kaliteyi bozar mantığıyla hareket ediyorum sanırım.. ama 940 modeli çok güzelmiş..

@slckats sizin ince lastik kullandığınızı biliyorum zaten ama işte insan standardında olmadığım için acaba taşır mı taşımaz mı gibi ciddi düşüncelerim var.. çünkü haftanın 3 4 günü 25 er km de ne kadar ağırlık bana zorluk çıkartabilir ki? ama tabi almadan ince lastikleriyle epey bi kullanıcam neticede sizin tecrübenize kulak vermekte fayda var.

• Beğen
Tepkiler: ~mca~ ve slckats

cnmrtpkc

Only Human
Tepki
346
İsim
Can
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
@gurkankalkavan tilt500'den gayet memnunum ben :) tercih size kalmış evet 940 güzel ama şuan sanırım 3 vitesli olan model mevcut

• Beğen
Tepkiler: gurkankalkavan

Mar1lyn

Üye
Tepki
9
Arkadaşlar yaylı sele şöyle bir ürün buldum görüntü olarak hoşuma gitti ortası oluklu yaylı koca popo selesi :)
Bunu alsam mı bu rakamlara Türkiye'de alternatif var mı

Dosyalar

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
@Mar1lyn yaylı sele ile şu an sınırda çıkabildiğiniz yokuşları çıkamaz olursunuz(ayrıca düz yolda da efor kaybıdır), tecrübelerle sabittir ve yeniden amerikayı keşfe gerek yoktur..totoş geniş ise selle royal markanın 22 ve üzeri genişliklerde jel dolgulu seleleri mevcut.selamlar

• Beğen
Tepkiler: slckats

Mar1lyn

Üye
Tepki
9
@appendix seleden güç alıp bacağım ile baskı yapamayacağım için mi
Parke yolları komple hissediyorum da geniş sele alsam yaysız olsa iş görür mü
Genelde düzlük gittiğim yollar yokuş yok
Aslında toto büyük değil ama rahat etmek istyorım araya kaçan sele sevmiyorum çok kısa mesafe kullanıyorum 10 dk git 10 dk gel

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
@Mar1lyn evet dayanak sağlam olmadığı için güç kaybı oluyor, ayrıca yaylar sürekli eski karyolalar gibi gıcırdıyor...geniş yaysızlar (ya da elostomer takozlu) olur.

daha önce bunun biraz daha fiyatlısını kullanıyordum ama bu da fena görünmedi ve sipariş geçtim (size örnek sele ararken gördüm-benim toto büyük ve bu sele müdür koltuğu gibi)

(link)

Mar1lyn

Üye
Tepki
9
@appendix çok teşekkürler
Bir sorum daha var bu tip selede hep dik oturuş çiziyorlar
Hafif öne eğimli oluyorum ben sürerken

Altı amoetsorlü gibi gözüken seleler şok emiyor mu acaba

appendix

Forum Demirbaşı
Tepki
1.087
Bisiklet
Bianchi
@Mar1lyn altındaki takozlar sarsıntı emme işini yapıyor(ne kadar etkili bilemem) ve selle royal markada moderate yazan versiyonlar hafif eğilerek sürmek için. bu modelde illa dik gidilcek diye birşey yok ama en verimli dik oturuş.comfort veya relaxed olanlar dik oturuşlu versiyonlar

• Beğen
Tepkiler: Mar1lyn

biunlu

Üye
Tepki
70
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
9F9988F9-DDCB-496D-B073-6034AE28E15B.jpeg Katlanır tavsiyesi değil de sürüş pozisyonu tavsiyesi istiyorum.

Doğru sele yüksekliği için hani bir formül var. Pedal en aşağıda iken topuk pedalda olacak ve bacak düz olmalı diye.

Bu pozisyonda bisikletten inmek ya da binmek çok zor oluyor. Hep düşmekten korkuyorum. Selede otururken ayak uçlarım da yere inmiyor. Siz hangi ayarı kullanıyorsunuz?

biunlu

Üye
Tepki
70
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Katlanır
@appendix Bu pozisyonda ayak uçlarınız yere değiyor mu? Mola verdiğinizde seleden inmeden ayakta durabiliyor musunuz?

Benim yetişmiyor inmek zorunda kalıyorum.

Tepki
5
İsim
Merve S.
Merhabalar, foruma yeni üye oldum, umarım yanlış bir yere yazmıyorumdur. Uzun zamandır bisiklet almak istiyorum, evim şehir merkezine uzak olduğu için katlanır alıp toplu taşıma desteği ile kullanacağım. Biraz araştırdım, dahon bütçemi aşıyor. Carraro flexi 121 modelini beğendim ama katlanma mekanizması tatmin edici değilmiş sanırım, aynakol yere temas ediyormuş katlandığında. Kullanan var mı? Bu sorunu nasıl çözüyorsunuz? Tavsiye eder misiniz? Diğer beğendiğim ise Bianchi Folding Vintage, aslında görsel olarak çok beğendim ama hakkında fazla yorum yok. Bir de Btwin tilt modelleri seçenek olabilir. Bana önerileriniz nelerdir? Katlanma mekanizması benim için önemli çünkü sık sık metro otobüs gibi toplu taşıma araçları kullanacağım. 50 kiloyum. Şimdiden teşekkürler.