Katlanır bisiklet tavsiyeleri

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@suleymania hayırlı olsun. Çok keyifli bir bisiklettir. Bazı küçük yükseltmelerle çok çok iyi bir hale gelebilir. Sorunuz olursa cevaplayabilirim.

@gurkankalkavan Bazı küçük yükseltmeler yaparım dersen Mosso Marine 2d al. Masraf yapamam dersen yazdıklarının hiçbirini alma. Onun yerine ya Bianchi 21 vites, ya da Carraro flexi 121 al. İki bisiklet de bütçene uygun.

• Beğen
Tepkiler: suleymania
Scudo

Mar1lyn

Üye
Tepki
9
Selamlar arkadaşlar Mosso marin bisiklet ile alakalı birkaç sorum olacak
Gidonda tatlı bir boşluk var mı sizde de sürerken değil de ön fren sıkınca ve taşırken hissediyorum
Bir de mekanik disk fren sıktığımda böyle DİSK’in
Çin’de döndüğünü hissediyorum vıykvıykvıyk diye tutuyor akıcı değil yani kıyaslayabileceğim bir tecrübem olmadığı için sorma ihtiyacı duydum
Birde bence koca popo selesi lazım bana altı yaylı o zaman çok rahat edeceğim uygun fiyatlı model Öner’iniz olur mu
Ali’de de enteresan modeller var

Selamlar arkadaşlar Mosso marin bisiklet ile alakalı birkaç sorum olacak
Gidonda tatlı bir boşluk var mı sizde de sürerken değil de ön fren sıkınca ve taşırken hissediyorum
Bir de mekanik disk fren sıktığımda böyle DİSK’in
Çin’de döndüğünü hissediyorum vıykvıykvıyk diye tutuyor akıcı değil yani kıyaslayabileceğim bir tecrübem olmadığı için sorma ihtiyacı duydum
Birde bence koca popo selesi lazım bana altı yaylı o zaman çok rahat edeceğim uygun fiyatlı model Öner’iniz olur mu
Ali’de de enteresan modeller var

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@Mar1lyn Diskte ötme sorunu zamanla hemen hemen bitiyor. Frenleri ayar yaptırırsan gayet güzel tutuyor. Gidon çok hafif, hissedilmeyecek derecede esniyor. Eğer biraz fazlaysa götür göster bence.

Tepki
83
İsim
Gürkan Kalkavan
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Claud Butler
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@slckats ne gibi yükseltmeler mesela. varmı belli parçalar

• Beğen
Tepkiler: slckats

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@gurkankalkavan arka dişli(ruble) 14-34 7 li, shimano tourney SL-TX50 7 S(7 li yani) vites kolu, çevirmeli eski vites kolunu çıkarınca boş kalan gidondaki görüntü kirliliğini engellemek ve kavramayı arttırmak için ergonomik elcikler, akıcılığı arttırmak ve ağırlığı azaltmak için Schwalbe Kojak 20x1.35 lastik. En az maliyetle yüksek performans sağlayacağın yükseltmeler bunlar. (Yaklaşık maliyet Ruble 35-40 TL, vites kolu 35- 40 TL ,elcik 20-30 TL,lastik takımı 180-240 TL). Sonuç mükemmele yakın sürüş zevki.

Tepki
83
İsim
Gürkan Kalkavan
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Claud Butler
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@slckats 650 tl ye bianchi 6 vitesli olan modelden buldum. hemde kullanılmamış açıkçası sazan modundada atlamak istemedim ama önceki yorumunuzdada bianchi tavsiye etmiştiniz. fiyatıda sıfır bi bisiklet için cok iyi gibi geldi.. sizce almalımıyım... bide neden kimse fd1000 kron için yorum yapmıyor gercekten kötü bir bisikletmi...

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@gurkankalkavan resmi veya ilan linki var mı? Hangi modeliymiş görmek isterim. 3-4 ay önce forumun market bölümünde 2016 model Bianchi oxygen modeli 500 TL ye satıldı. Sadece 1 ay kullanılmış, çok temizdi. Eğer onun gibiyse hiç kaçırma. Dediğim yükseltmeleri onda da yaparsın. Bütçenin kalanıyla kask, eldiven, gözlük, suluk, kilit vb yan ihtiyaçları alırsın.

Mar1lyn

Üye
Tepki
9
@slckats servis yakın bir ara uğriyim teşekkürler bakımı da öprenirim orada
Direksiyon. Teker ile komple
Frene basınca hafif tık öne esniyor
Sürerken hissetmiyorum bu normal herhalde

Tepki
83
İsim
Gürkan Kalkavan
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Claud Butler
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@slckats ilanı yok maalesef uzak bir tanıdık satıyor çocuğu için almış folding modeli 6 vitesili olan. hiç kullanmamış. bu tipsiz şeye binmem doğru düzgün bisiklet al bana demiş babasına :) adamda 650 tl ye kadar veriyorum dedi.. şimdi size sorum şu bu bisikleti eşim için alıcam. o çok sık binmiyor çünkü. sanırım 6 vites onun için yeterli olacaktır nihayetinde haftada 1 kez 15 20 km biniyor. dümdüz yolda.. ben kendime sizin doğrultunuzda ve @Mar1lyn katkılarıyla mosso alıcam. sizin söylediğiniz değişikllikleri mossoyo yapıcam. fakat dediğim gibi 650 tl olan bisiklet bianchi foalding unisex6 modeli 1150 tl ye almış zaten adam. ve sıfır

• Beğen

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@gurkankalkavan son modeli anladığım kadarıyla. Az önce inceledim. Bence kaçırmayın.

Tepki
83
İsim
Gürkan Kalkavan
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Claud Butler
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@slckats evet son model bu arada 7 vitesli olan modeliymiş 6 vitesli değil yani.
etiketleri kitapçıkları daha kadronun üzerine yapışık halde duruyormuş. daha doğrusu mağazadan kutu içinde aldıkları gibi..
çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. şimdi gidip alacağım bisikleti..
yarın veya öbürgünde mossoyu almayı planlıyorum... ama nedense şu fd1000 e saçma bir şekilde takılmış durumdayım.. ikna edin beni mosso için hahahaha...

• Beğen

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@gurkankalkavan bianchiyi alınca resimlerini atın çok merak ettim. Mosso Krondan her bakımdan daha iyi bir bisiklet emin olun. Bir kere görünümü daha sportif, jant yapısı nedeniyle akordu kaçmıyor, gidonla sele arasındaki mesafenin biraz uzun olması nedeniyle daha rahat bir kullanım sağlıyor. artıları çok yani :D

Tepki
83
İsim
Gürkan Kalkavan
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Claud Butler
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@slckats evet söylediğiniz detayları farkettim bende sadece jant özelliklerinde her marka çift kat aliminyum kullanmış ama mossoda bu yok. magnezyum alaşım gözüküyor... resimleri atarım bisikleti alınca

• Beğen

alterno1903

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
altan
Bisiklet
Dahon
@aydoge

Hemen hemen aynı amaçları guden ankarada yaşayan haftada en az bir kez eymire giden katlanır bisiklet kullanicisiyim. Yanlızca eymirde kullanacağım derseniz tüm katlanır bisikletler işinizi görür. Ancak şehir ici, kisa tur ,uzun tur , yokuş rahatlık vs. Derseniz isler değişiyor. Biraz daha arastirin derim. Eger yarin obur gun yukseltme yaparim der iseniz. Min 8 vites katlanirlari tercih edebilirsiniz. Vites sistemi , ağırlık, gövde , lastikler , sele . Bunlar onemli hadiseler.

Tepki
83
İsim
Gürkan Kalkavan
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Claud Butler
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@slckats merhabalar. aldım bisikleti gidip fakat başıma olmaz bir iş geldi. bisiklet katlı haldeyken arabaya koyarken elimden düştü yere çok minik yerleri zedelendi onlar mühim değil fakat elciğin kenarının yırtılması kötü oldu... resimleri ekliyorum bu arada aklıma takılan bir yerin resmini çektim. gidonun katlanan yerinde çıkık vaziyette duran bir vida var sadece 3 4 diş kadar içeri giriyor. çünkü içerde zaten sabit bir vida var. ne olduğunu anlamadım çünkü takılıyken hiç bir faydası yok onunda resmini ekliyorum20180625_192015.jpg 20180625_192015.jpg 20180625_192026.jpg 20180625_192035.jpg

@cnmrtpkc çok teşekkürler.

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@gurkankalkavan Çok güzelmiş. Hayırlı olsun. O küçük hasarlar da nazar olsun. Yalnız o vidanın ne olduğunu çözemedim.

• Beğen
Tepkiler: gurkankalkavan
Tepki
83
İsim
Gürkan Kalkavan
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Claud Butler
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@slckats cok tesekkurler. şimdi sitesindende baktım resmi büyüttüğümde orada öyle bir vida yok zaten. boş yani..
ama ben beğendim. selede gidonda baya yükseliyor. kendime alsammı diye düşünmedim değil hani... ama mossoda karar kıldım tek sorun marin d2 de arka çanta demiri yok yedek parçalarında varmıdır acaba internette bulamadım çünkü. bir diğer konu lastiklerde 35-45 psi yazıyordu ben 42 bastım ve bir iki tur atayım dedimmalum 100 kiloyum. lastik sınırda olmasına ragmen yere yapıştı sanki havasız gibi. eşim 60 kilo onda bu sorun olmaz ama şimdi mossoda jant çiftkat aliminyum değil lastikleri acaba 20x 1.75 ten 20x 2.10 lamı değiştirsem. fd 1000 birazda bu yuzden ilgimi çekmişti kalın taban lastik daha mukavemetli olur diye.. e bide 3 kol magnezyum bir jant var mossoda. ne yapmalıyım sizce.

• Beğen