Kaskla bisiklet sürerken tip tip bakışlara maruz kalmak!

A

Adrenaturex

Misafir
kask takmak bence bana daha cok moral veriyor bmx kullandıgım icin cocuklar bana ozeniyor abi televizyonlarda cıkan abimisin sen ? o kasklar ne kadar vb.. sorular soruyor bence toplumu bilinclendiren kimseler olmamız bizi gururlandırması lasım ...

Scudo

ozancan

Üye
Tepki
49
Garip bakanlar var ama ben takdirle ve merakla bakan daha çok insan görüyorum, en azından bizim buralarda böyle.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru
Tepki
28
bugün yaşadığım olayı anlatayım..çocuklar süs havuzunda yüzüyor..ordan bir tane özür dilerim kekoonun teki 'Shen psklet khlonmayı bılıoğmudun' dedi :D
Biride La sen İnsanmısın hayvanmısın dedi.. Yanlız bu lafa çok alındım..Asıl kendileri hayvanki o havuzun süs havuzu olduğunu bilmiyorlar..

• Beğen

grknmustangt

Aktif Üye
Tepki
30
Ya kardeşler bu kaska laf eden ot yiyenler (davarlar:D) aslına kendileri takamadıkları için ve cesaret edemedikleri için kendilerine yediremiyolar dalga geçiyorlar bunu düşünüp takalım kaskları. Birde "len bisiklete o kadar para verilirmi len motor alsaydın ya" lafını kaç kere duydum bilmiom tabi ayrı mesele. Herkese selamlar bol pedallar.

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
Ben Kayseri'de öyle acayip bakışlara rastlamadım. Bina önünde bir çocuk "abi onu bi takabilir miyim?" dedi. Takınca da kafasının içinde kaybolması ile acayip bir icat olarak düşünmemiştir umarım. :)

melek öztürk

Aktif Üye
Tepki
86
bugün evde aynanın karşısında kaskımın kayış ayarlarını yapıyordum. sonra bi ayağa kalktım. kafamı sola çevirdiğimde yatağın üztünde yatan kedimin bana tip tip baktığını farkettim :D yanına yaklaştığımda o da ayağa kalktı miyav dedii:D kaskımı koklamaya başladı. sonra aynı şekilde köpeğimin yanına gittiğimde değişen bir şey yoktu. eldiven takmamı çok sever benim köpeğim. aynı tepkiyi kaska da gösterdii. üstüme atlamaya başladı. heralde ona oyuncak aldığımı sandıı :D:D

wolvesster

Üye
Tepki
12
Insanlarin garip sekilde bakmalari normal aslinda, muhtemelen daha once gormediklerindendir, dogrusu bisiklet kasklarida sekilleri itibariyle baya bir dikkat cekiyor ama kask takan insan sayisi arttikca memleketimizin insanida alisacaktir. Sonucta kaski kendi guvenligimiz icin takiyoruz, sus icin degil. Ornek olsun diye asagida bir link veriyorum, linkte the sun gazetesinden bir haber var, Ingiltere'de 11 yasinda bir kiz cocuguna bisikletle giderken araba carpiyor ve araba kizin kafasinin uzerinden geciyor, ve kiz kazayi sadece sismis bir dirsek ve yuzundeki siyriklarla atlatiyor.
(link)

Mustafa Tufan

Daimi Üye
Tepki
223
Bugün bi kağıt toplayıcısı kardeşimiz: "Kardaş kaç madalyan var?" dedi. Ben de hiç olmadığını söyledim. xD Cevap şu:
"O zaman niye kask takıyon?" xD
Ben: "?!?!?!" xD

oğuz tüm

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
@Mustafa Tufan

yurdum insanı ne komik bazen oluyo banada cok gülüyorum kendi kendime:D

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Tufan

ali tatlı

Üye
Tepki
9
herkese katılıyorum. bu birazcık millet olarak bu konuda bilinçsiz olmamızdan kaynaklanıyor. yabancı plakalı araçlar beni gördüğünde tepkileri kibarca sollamak ve dikkatimi dağıtacak hiçbir hareket yapmamak oluyor...

Ömer Bingöl

Aktif Üye
Tepki
189
Bisiklet
Merida
@okayy

iyi ama güvenlik için kullandığımız kaskı takarken mp3 çalar ile güveniliğimizi tehlikeye sokmuş olmazmıyız?

bence cahiliye toplumumuzu sallamamak da kendini kandırmaca, çünkü onlardan çok var ki bu eşimiz dostumuz da olabilir. bence en iyi çözüm onlarla soğukkanlı bişekilde iletişim kurmak. nihayetinde komik olan onlar ve iki kelime edip yaptıklarının-güldüklerinin anlamsız olduğunu farkettirebiliriz sanıyorum..

Ömer Bingöl

Aktif Üye
Tepki
189
Bisiklet
Merida
ve birbirimize tecrübelerimizi anlatmak, yalnız olmadığımızı hissetmek açısından çok önemli..

bunun için herkese teşekkür ediyorum..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
iyi akşamlar herkeze .
bugun caddebostandan cevizli sahil yoluna dogru gidiyordum antreman amaclı yaptıgım için sürüşümü alt üst askılı jersey giyiyorum .. dinlenmek için mola verdigimde banklarda oturan 2 tane kız ellerinde bira benle ilgili konustuklarını duydum sacma sapan konusuyolardı . bi tanesi laf attı o bisiklet senin g... g... dedi .yatakdada kask takıyorsun sen dedi.
hiç oralı bile olmadım. eger bisiklete biniyorsan bunlara alısmak gerekiyor .toplumumuzda o kadar geri kalmıs insan varki yapacak bişey yok alışmak gerekiyor :)
gider ayak ama cevabını verdim kendisine agzı acık bana baktı.

bisiklet hayatımızın bir parcası ise ona odaklanmak gerekiyor.cevredeki 3 5 çapulcunun lafıyla bizim hayatımız kurtulmaz .

ozan ulutaş

Aktif Üye
Tepki
27
@Semih Aydoğdu

Cevabını çok merak ettim. Cevap verme konusunda kötüyüm o anda aklıma birşey gelmiyor:/

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ozan ulutaş

herkezden cok özür diliyorum arkadas sordugu için söylüyorum.

'' senin alışın benden kuvvetlidir gel sende bir deneyelim ben yardımcı olurum sana '' dedim

kız bana bön bön baktı :D :D sanırım birdaha bir bisikletciye laf atılmaması gerektigini anlamıstır . baska bir abimiz yada ablamız olsaydı sanırım gülüp gecerdi ama bir süre sonra cok can sıkmaya baslıyorlar bende genc biri oldugum için cenemi tutamadım

ama pişman degilim oohhh olsun :D

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
çoğu insan kask takmıyor, takanlar ilgi çekiyor, olay budur. birinin niye kask takıyorsun demesini bu kadar abartmamamız iyi olacaktır. ya da iki tane sarhoş kızın saçmalamasını bu kadar ciddiye almayın, siz kimbilir sarhoşken kimlere neler demiştiniz? en azından bi espri yapın, o kıza sizde saçma sapan bir küfür etmek yerine birçok komik şey söyleyebilirdiniz ve inanın olaya bakışlarıda size bakışlarıda çok daha farklı olurdu...

• Beğen

Anıl Kuşaksız

Forum Bağımlısı
Tepki
508
@MertDokur

katılıyorum
bisiklette kask takmak sonuçta diğer insanlara göre farklı bir davranış. çoğu insan da bakarken kötü niyetle bakmıyodur. kendimden örnek veriyim, bisiklet üzerinde olmadığım zamanlar kasklı biri görürsem ben de bakarım tanıdığım biri mi veya bisikleti neymiş filan diye. kısacası fazla kafaya takmamak lazım :)

• Beğen