Kaskla bisiklet sürerken tip tip bakışlara maruz kalmak!

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında ali alper uyar tarafından paylaşıldı.

 1. ali alper uyar

  ali alper uyar Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  4 Nisan 2009
  Mesajlar:
  485
  Beğeniler:
  769
  Şehir:
  Edirne
  Seviye:
  1 hafta önce aldığım geotech marka kaskla bisiklet sürerken edirne gibi sosyokültürel seviyesi çok yüksek yerde bile tip tip bakışlara gülüşmelere maruz kalıyorum sizin başınıza bunlar geliyor mu geliyorsa ne yapıyorsunuz?ilk başta sallamıyordum ama artık günden güne sinirimi bozmaya başladı:mad:
   
 2. Burak AŞIK

  Burak AŞIK Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  8 Şubat 2009
  Mesajlar:
  931
  Beğeniler:
  428
  Şehir:
  EskişehiR & İstanbuL
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Bu durumlara takılırsan işin zor. Eskişehir'de geçen hafta gezerken kaskla kuzenimi görenler " Bi de kask takmış a... k..." :) gibi saçma şeyler söylediler arkasından. Kuzeniminde söylediği ilk şey; " Bunlara bakarsan arabada ehliyet kemerini takmayı da fuzuli görüyorlar...". Gerçekten de çok haklı. Bir kaza anında seni o insanların gözleri yerine kaskın koruyacak. Hiç bakmadan yoluna devam et...
   
 3. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  7.281
  Beğeniler:
  9.883
  Seviye:
  Biraz dışarıdan bakalım duruma, kişilerden uzaklaşalım.

  Karşımızda 2 model, birisi kasklı bisiklet sürücüsü, diğeri onun kaskına gülen yaya.

  Bu iki insanı ben aynı kefeye koymam, koyamam. Kasklı sürücü benim gözümde sorumluluklarını ve yapması gereken doğruları bilen, aklı başında ve bilinçli birisidir.
  Diğer kişi bırakın sorumluluk ve/veya bilinç sahibi olmayı, bir başkası hakkında yorum yapıp bunun üzerine bir de gülebilecek düzeyde karakter sahibi olduğu için ciddiye alınmamalıdır. İnsanlar arasında ayırım yapmak çok kötü bir davranış ancak, bir başkasıyla, üstelik bilip-bilmeden alay edebilecek bir kişiyi hiç bir konuda ciddiye almam sanırım.
   
 4. Okan Bozkurt

  Okan Bozkurt Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2009
  Mesajlar:
  203
  Beğeniler:
  124
  Şehir:
  İstanbul/Çekmeköy
  Seviye:
  Siz de gülüp geçin bu şekilde davranan insanlara, biz takmaya devam edelim kaskımızı.
   
 5. £rk!n

  £rk!n Yeni Üye

  Kayıt:
  19 Nisan 2009
  Mesajlar:
  48
  Beğeniler:
  43
  Şehir:
  alanya
  Seviye:
  alanyada yok böyle şeyler çok şükür :D sadece kask takmamış motorlular geçerken "ben takmıyorum sana noluyor" der gibi bakıyorlar o kadar :D
   
 6. nuriaktürk

  nuriaktürk Onursal Üye

  Kayıt:
  8 Şubat 2005
  Mesajlar:
  2.525
  Beğeniler:
  1.474
  Şehir:
  cappadocia ürgüp
  Seviye:
  gülen gülsün arkadas takma kafana .gecen yaz bisikletten düsmem sonucu kask kafamda kırıldı kafamda kask olmasa kimbilir neler olacaktı.

  daha tap taze bu sabah antremanda yolda yola çıkan bir bünübüse sol arka tarafına çarptım ve o an farkında degilim ama kaskım büyük ihtimalle bünübüse degmiştir diye düşünüyorum kask olmasa ne olacaktı kim bilir.
   
 7. Nuri Kongur

  Nuri Kongur Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  30 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  568
  Beğeniler:
  869
  Şehir:
  Kocaeli/ Başiskele Merkez
  Bisiklet:
  Ümit
  Seviye:
  ayıpın diğer bir tarifi milletle aynı şeyi yapmıyor olmak... bu bakımdan insanlar alışık olmadığı birşeyle karşılaşınca yadırgamaları normal. ama öte yandan şuda bir gerçek bir başkasının yadırgamaması seni kaza anında korumayacak, hatta hastahanede sargılar içinde yatarken kimsenin umurunda da olmayacaksın. özellikle şehirler arası yollarda kısa süreli bulunma anında bile olsa kask olmazsa olmaz bir donanım gibi geliyor bana. misal geçen yaz gölcük yeni yolda sakin bir şekilde arabamı kullanırken birden bire nerden geldiği belli olmayan bir taş uçup ön cama çarptı. taş sekip gitti ama yuvarlak çatlak hala duruyor. taş için aklıma gelen en makul sebep bir kamyonun tekerlerinin arasına sıkışmış taşın tesadüfen biz geçerken yerinden kurtulup bize çarpması yoksa kaymak asfalt olan yolda taşın ne işi var... ama şöyle düşünelim arabayla değilde bisikletle gidiyor olsaydım ne olurdu....
   
 8. yaminkutlu

  yaminkutlu Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  2 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  529
  Beğeniler:
  767
  Şehir:
  İzmir/Ankara
  Seviye:
  Ohooo! Biz İzmir'en Bodrum'a gidene dek "Hello" kelimesini duymaktan bi acayip olduk.Kendi ülkemde yabancı gibi hissetmeye başladım. Öyle ki türkçe anlamıyoruz diye ne laflar duyduk.Turistik yerlerde adamlar bizle ingilizce konuşuyolardı.Biz türküz demekten usandık. Çok acayip bi duygu.Kaskı ve gözlüğü takınca ülkemize turist oluyoruz.

  Milletimiz bisiklete sadece yabancılar bu şekilde biner sanıyorlar sanırım.
   
 9. Umut Palabıyık

  Umut Palabıyık Kıdemli Üye

  Kayıt:
  13 Mart 2009
  Mesajlar:
  334
  Beğeniler:
  482
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  Bi de kask takmış a....q.... denilen şahıs da benim:)
   
 10. GiciK eRay ADALI

  GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  6 Nisan 2009
  Mesajlar:
  829
  Beğeniler:
  732
  Şehir:
  Ankara (Eryaman) || Edirne (Merkez)
  Seviye:
  bir de ben...

  birazda vitamin'i anaraktan;

  takmayacaksın kask takacaksın =)
   
  Yolların Zebanisi bunu beğendi.
 11. bahadirozaydin

  bahadirozaydin Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  8
  Beğeniler:
  7
  Şehir:
  izmir //k.yaka
  İzmir K.yaka sahildeki bisiklet yolunda gidiyorum.Bisikletli orta yaşlarda bir kişi zil çalmama ,sesli olarak geliş varlığımı bir şekilde uyarmama rağmen bisikleti aniden sola kırarak beni yoldan dışarı attı.Bir gün önce İzmir pasaporttan konak önüne bisiklet yolu gibi bir yol yapmış olmalarına rağmen maalesef seyyar satıcılar ,çaycılar ve bisiklet yolu olduğunu bilmeyip zaten çokta umurlarında olmayan isnsanların arasından çok dikkatli gitmeme rağmen karşıdan gelen ,arka kasasında ki termoslardan seyyar çay satıcısı olduğunu sandığım bir bisikletlinin üzerime çıkması sebebiyle bisikletim hasar görmüştü ki çok dikkatliydim sağım solumda kaçacak yer kalmadı ve bu bisikletli arkadaş kafası 90 derece sağında bir kızcağıza bakıyordu ve benim bağırışlarımı da duyamayacak kadar konsantre olmuştu.Bana bindirdikten ve hasarını verdikten sonra önüne baksana diye birde fırça attı.Bense bu hanzo tabir ettiğim insan kılıklı şahsa hiçbirşey söylemedim tabii,paşa paşa bisikletçinin yolunu tuttum.
  Şimdi sorgulayalım,kask takalım mı,takmayalım mı?
   
 12. semeket

  semeket Aktif Üye

  Kayıt:
  25 Şubat 2009
  Mesajlar:
  157
  Beğeniler:
  125
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  arkadaşlar benimde başıma çok geliyor ben hiç konuşmuyorum böyle insanlarla başka konulardan bahsetseler bile cevap vermiyorum geçen haftalarda bisikletle köye gittim oradaki kendi akrabalarım bile bir kaç laf sokmaya çalıştı çalışsın benim hiç umurumda değil canım sıkılıyor ama o insanların başta kendilerine saygıları yok ki bize saygı duysunlar bırakında kendi cahilliklerinde boğulup gitsinler...
   
 13. nuhcan

  nuhcan Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.190
  Beğeniler:
  820
  Şehir:
  istanbul / kadıköy
  Adı:
  nuh can
  Seviye:
  Mahalleden, senelerdir arkadaşım, bir sabah beni gördü ve

  "Ha, ha, haaaa... 40'ına merdiven dayadın hâlâ böyle şeylerle uğraşıyorsun. Ne lan bu halin?"

  Emin olun hiçbir cevap geçmedi aklımdan... "Ne alaka!" dedi beynim, verilebilecek tüm cevapları taradı ve bulamayıp kısır döngüde kaldı...

  Altında 4x4 BMW X5 Jeep olan bir aile, trafikte yanlarından geçerken beni görünce öyle şaşırdılar ki, kadın, direksiyondaki kocasını heyecanla uyardı... Adam dönüp bakarken az kalsın kaza yapıyorlardı...

  Yani görmemişin bir oğlu varmış...

  Bu yüzden TAKMA KAFANA 36 NUMARA KASKTAN BAŞKA...
   
 14. zafersidal

  zafersidal Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  21 Aralık 2007
  Mesajlar:
  950
  Beğeniler:
  669
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Scott
  Seviye:
  yurdum otomobil sürücüleri sağolsun trafikte kask takmak daha tehlikeli hale gelebiliyor, adamlar uzaylı görmüş gibi bakarken kaza yapacaklar bi gün o olacak yani ama o sırada bizi yine kask koruyacak;)
   
 15. ozgur_jeo

  ozgur_jeo Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Nisan 2008
  Mesajlar:
  186
  Beğeniler:
  170
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Sanırım yeteri kadar cevap gelmiş ama benim sana tavsiyem hiç duyma bile ama ceap vermiyorsun diyede sınırı zorlarlarsa git konuş. Ben geçen okula giderken otobüs durağında 25 30 yaşlarında bir adam ve yanında sevgilisinin benimle dalga geçtiklerini hissettim ben yaklaştıkça gülmeleri arttı. Bende hiç kızmadan saygısızlık yapmadan durdum sizi bu kadar güldürecek ne yaptım diye sordum? surakta kalabalık olduğu için bi afalladılar biraz rezil oldular. Adam işte yok fln dedi. Ben sizden bir önceki duraktan biniyordum bisiklet almadan önce dedim. Ben yine her zamanki gibi otobuse bnseydm ki büyük ihtimallede sizin şimdi bineceğinizi otobuse binmiş olacaktım hatta sizin oturacağınız koltuğa ben oturacaktım siz ayakta kalacaktınız ayrıca kirli hava salıp sizin solumanızıda engellemiyorum dedim. Adamla sevgilisi öyle bir bozuldularki en sonda dedim size yaptığım bu iyiliklerin sonucunda bana gülmek mi dedim. Tabi etraftan beni destekleyen bi kaç yorum geldi ama adam ve sevgilisi cidden ağzını açamadılar. Bence onların saygısızlıklarına böyle güzelce kültürümüzü saygımızı ve olayların farkındalığımızı belli ederek cevap vermek en iyisi diye düşünüyorum.
   
 16. Samet Şenel

  Samet Şenel Onursal Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.246
  Beğeniler:
  851
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  Mükemmel bir anlatım olmuş,eminim bisiklete bakış açıları o anda öyle bir değişmiştir ki :) Ama bazı ''dingil'' diye tabir edilen insanlara da bunu oturup yarım saat anlatsanızda hadi lan! diye bir tepki gelebilir.
   
 17. NightHawk

  NightHawk Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  186
  Beğeniler:
  122
  Şehir:
  Ankara 100.Yıl
  Seviye:
  Kask takmak küfür edenlere dalarken yararlı oluyor :D kafanızın acımayacağını bilerekten kafa atabiliyorsunuz :D
   
 18. Burak AŞIK

  Burak AŞIK Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  8 Şubat 2009
  Mesajlar:
  931
  Beğeniler:
  428
  Şehir:
  EskişehiR & İstanbuL
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:

  Farklı bir bakış açısı:D:D:D
   
  Mesut Dursun bunu beğendi.
 19. £rk!n

  £rk!n Yeni Üye

  Kayıt:
  19 Nisan 2009
  Mesajlar:
  48
  Beğeniler:
  43
  Şehir:
  alanya
  Seviye:
  ben de bunu düşünüyorum bisiklete binerken :D alanyada zaten nüfusun yarısı bir şekilde bisiklet kullanıyor ama kasklı görünce biraz şaşırıyorlar bazıları da gülüyo :D ben de diyorum kendi kendime şimdi biri laf atsa insem kask var bi kafa atarım sonra zaten sele borusu da var diye :D
   
 20. £rk!n

  £rk!n Yeni Üye

  Kayıt:
  19 Nisan 2009
  Mesajlar:
  48
  Beğeniler:
  43
  Şehir:
  alanya
  Seviye:
  bir kaza sonrası o insanlar seni hayata tekrar getirebilecekler mi ki ayrıca neden kask yerine tanımadığın insanları takıyorsun kafana? :Skull-175
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-4-29_9-18-27.png
Antrenmanları kayıt altına alıp bir program çerçevesinde performansınızı takip ediyorsanız, web üzerinden online hizmet veren analiz sitelerini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin TrainingPeaks...
20160805_132318.jpg
Hazirandı..Hepimizin gelmesini dört gözle bekledeğimiz o harika doğanın bize sunduğu bisiklet koşulları uygun hale gelmişti.Hoş kendi adıma mevsim yada iklim nasıl olursa olsun aynakol kadanssız...
7.png
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...