Kask'ım sağlammı acaba..?

burakg

Üye
Tepki
1
merhaba arkdaşlar bir kaç yıl önce babam istanbul'a seyehat ettiğinde bana bisiklet kaskı almıştı ama bu kask sert köpük malzemeden yapılmış cin üretimi bir kask nekadar sağlam beni düşündürüyo düşsem kafamı korurmu diye....:cool:

Scudo

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Kaskın detaylı resmini görmeden yorum yapmak pek doğru olmaz.

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
Bende sedona kask var,aynı maddeden içi,yani bildiğimiz köpük,dışıda plastik kaplama.ama içinde birde pamuksu yüzey var tabi

• Beğen
Tepkiler: burakg

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Genelde içi hep köpük olur ve içinde pedler bulunur. Ama önemli olan köpüğün gevşek olması. Ser olursa hem kırılma riski var hemde kafaya darbe getirir, ama yumuşalığı normal olursa(çok yumuşşak değil) hem darbeyi kafaya iletmez hemde kırılma risti azalır.;)

• Beğen
Tepkiler: burakg

burakg

Üye
Tepki
1
zaten öle içinde pedler var çokta sert deil normal...acaba en iyi kask markası nedirr:?

Selçuk Çilek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.258
@burakg

Çoğu bisiklet ürününde olduğu gibi marka bisiklet kasklarında malzeme olarak çok büyük farklar yok.
tasarımlar ve sabitleme sistemleri biraz farklı.
ABD hayranı değilim ama kaskın içinde "COMPLIES WITH THE U.S. CPSC Safety Standart for Bicycle Helmets" (ABD Bisiklet kaskları güvenlik standartına uygundur)yazısı varsa gönül rahatlığı ile kullanabilirsin.
Bu yazı ile birlikte genelde bir yaş sınırıda yazılıdır.
Yani 5 yaş altı veya üstü.
Güvenlik standartlarında ABD genellikle öncü olmuştur.

Ayrıca piyasada rakip görünen bazı firmaların kaskları Ç.H.C.de aynı fabrikada yapılıyor. BELL ve GIRO örneğinde olduğu gibi.
En azından 15-20 adet iyi kask üreticisi var.
Slm

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
@M:T:B

Bana da sorsan en kötü Cratoni derim; ömür boyu değiştirme garantili diye aldım, ne distribitörün umrunda ne ana merkezin... :boese157: