Kask takmak anormal mi?

Pelin

Forum Demirbaşı
Tepki
461
Bisiklet
Felt
Kask takmak anormal değil tabikide insanın kendini korumasından güzel ne olabilir çevredekileri boşver bence ister gülsünler ister gülmesinler sen doğru olanı yapıyorsun.

• Beğen
Tepkiler: Alican
Scudo

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
arabada kemer takanlara, motosiklette kask ve koruyucu ekipman takanlara, bisiklette kask takanlara cahil insanlar hep der ki "kendine güvenmiyormusun da takiyorsun". boyle insanlari ya bi güzel dövmek ya gülüp "he he" demek ya da "ben kendime güveniyorum da senin gibiler yüzünden trafiğe güvenmiyorum" demek gerekir.

abzegh

Üye
Tepki
37
ben kızların gülmelerini normal karşılıyorum. mantıklı bir şey yapmış olsalar şaşırırdım.

• Beğen
Tepkiler: Volkan Çağlar

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
5 temmuz 1996 günü hava karardıktan sonra Kerpe' de lanet bir otopark zincirine 20-25 km gibi bir hızla takıldıktan sonra başımda iyi bağlanmamış kaskım olmasına rağmen kafa travması geçirmiştim. Sonraki günlerde kafamdaki kırık parçalar ameliyatla alındı ve 5 gün hastanede yattım. O kazada kafamda kask olmasaydı kimbilir ne kadar hasar alırdım.

Benle birlikte tura çıkacak olanlara kask mecburiyeti getirdim. Sırf kask takıyorum diye benle dalga geçen insanlara alıştım. Hellolar mellolar... Boşş laflara gerçekten kulağım tıkalı. Birisi bisiklet kılığıma bir tepki gösterdiği zaman kıs kıs gülmeye başlıyorum. Ne yapayım, onların davranışları da benim komiğime gidiyor.

Bu arada kaskı her zaman takıyor olmak lazım, çünkü trafikte diğer araçlar size daha büyük bir saygı gösteriyor. Bu kesin bir şey. Kesinlikle saygı gösteriliyor. Ki şahinciler diye bildiğimiz maganda tipler her zaman sorun yaratabilir. Bu yüzden ister kasklı olalım ister olmayalım tofaş marka araçlara (şahin, doğan, kartal) çok dikkat edelim.

• Beğen
Tepkiler: Volkan Çağlar

R4UF

Aktif Üye
Tepki
33
arkadaşım kaskını sakın çıkarma sen belki çok ii sürüyp olabilirsin ama karşıdakine belli olmaz cumartesi günü antalyanın köyü sayılcak bi yerde motorla gidiodum hızım 35 km virajdan hızlıca üstüme doru bi arba geldi bende kenara doğru sürmek zorunda kaldım mıcır vardı o hızda frene basmama rağmen duramadım kaydım düştüm başım şu an şişti gittiğim mesafe 1 km bile yoktu yani sen sen ol kaskını tak bende kask yoktu kötü oldu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kardeş Devam... Sizin O Kızlar Hayatında 1Şeyi önemsiyor Galiba.

1. Başkalarının Hayatı

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Genellemeye gerek yok ama bazı bayan arkadaşlarda kasktan dolayı değil öyle bakıp neden olduğunu kendileri bile bilmeden gülme hastalığı var. Nedendir bilmiyorum, bence hiç canınızı sıkmayı, büyük bir ihtimalle o bayan arkadaşların bisiklet ile ilgili bilgileri yok, motora bile binmemişlerdir.

Bisiklet : ayağının altındaki gücün kendi hakimiyetinde ve hissederek bastıkça özgürlüğün doyumsuzca tadına varmaktır. Saygılar sunarım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@baymineral

Şehirdeysek Minibüs'lere

//

Bu Arada Bugün Birini Gördüm :D e-5 (d-100 (İstanbul) de Pendik'te Trafiğin Yoğun Olduğu Anlarda Bisiklet Sürüyordu Kafasındaki Kask'ı Geçtim. Öyle Bir Sürüyor ki sanki intaar etmek istiyor fakat suç başkasının üstüne olsun gibisinden :D

Birde Atına Çok Güvenen Çingeneler Görmüştüm e-5 te Onlarda Sol Şeritte Gidiyorlardı :D (Yalan Söylemiyorum Gerçekten) Atlarına Çok Güveniyor
-

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@athletic

Haklısınız İlk Çıktığında Cep Telefonuyla Şehirde Konuşanı Deli SAnıyorlardı :)

STaTiC

Üye
Tepki
0
ben de kask takmazdım herkez dalga geçiyo millete rezil oluyom falan diye ama bu yazıları okuduktan sonra bu olaya bakış açım değiti biz millet dalga geçiyo diye takmazsak bizm çocuklarımızda öle düşünüp kask takmaz

selfpower

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
arkadaşlar kaçınız uzaylı gördü,kask takanlar uzaylı gibi oluyormuşya o yüzden sordum :)

muratas

Üye
Tepki
12
selamlar sen onları boşver senin için güvenlik önemli onlar için sanırım insanlara gülmek önemli boşver.....

Tepki
8
uzun süredir McYc'ninde belirttiği gibi kask takan insanlara acayip bakılması ve
çoğu kişinin kask takmak istememesi hakkındaki sebepleri çevremizdeki andavallar sayesinde çözmüş bulunuyoruz.
kask taktığında en azından hayatınızın kurtulması ihtimali var büyük bi kazada dendiğinde, "sakat kalıcağıma ölürüm hebele hübele" yanıtını almak biraz şoklara sokmuş birazda sinirlendirmiştir McYc'yi.olayı öğrendiğimde kahkahalara boğulmam akabinde kişilerin isimlerini aldıktan sonra andavallığını onaylamamla olayın şokunu atlattık denebilir.kask takana uzaylı yada turist gözüyle bakılması (evet turist sanıp hello diyen türkçe küfür eden gençlerde görmedik değil) hoşuna gitmiyor insanın.türkiyenin en batıdaki şehirlerinden birisinde yaşamamıza rağmen(Edirne) türkiyenin en ücra köşelerindeki cahil yaratıklardan heryerde mevcut evet.kask hayat kurtarır.evet halkımız cahil, evet çoğu örnekte geçen şahıslar gibi andaval.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bazı cahil kimselerde bisiklet ile fazla hızlı gidilmediğini ve kaska gerek kalacak şekilde ne gibi bir kaza yapılabileceğini idrak edemiyorlar. Aslında televizyonda basında, medyada kask hayat kurtarır diye reklam yapmak lazım. eksiden emniyet kemeri hayat kurtarır diye reklam vardıya. Aynı ona benzer bir reklam yapılsa ve insanlar bilinçlendirilse, bu tip insanlarnı ön yargıları bir nebze olsa kesilir.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@propcadmin

Sevgili Propcadmin; bahsettiğin üç tane münasebetsiz genç kızın (ve muhtemelen ileride karşılaşacağın yaşam formlarının) senin bisiklet sevdana ve kask takmana gölge düşürmemesini temenni ediyorum. Bisiklete bindiğim ilk andan beri kaskı başımdan çıkarmadım; çıkardığım zaman kendimi çıplak ve savunmasız gibi hissederim. İnsanlar (nasıl olması gerekiyorsa öyle giyinmiş) bir bisikletçi gördüklerinde ona çizgi film kahramanı muamelesi yapıyor. Bisikletten inip iki tekme atamayız zannediyorlar :D. Şaka bir yana, genelinde Türk milleti, özelinde Türk kadınları diyerek (istisnalar hariç) bu tip gereksiz insanları umursamanın sana moral bozukluğundan başka bir şey getirmeyeceğini bilmeni isterim. Kısaca: değmez.

Tepki
2
Ben Bİr Bayan Olarak O Kizlari Kiniyorum Sen BoŞwer Tak Kaskini.ayrica Hatirliyorum Bu Kasklari Çok Eskİden Berİ War

ogulcan22

Aktif Üye
Tepki
32
BoŞver Abİ Ya Ne Yapcan Kaskin Şeklİ Ne Olursa Olsun Çok Önemlİ Bİ Aksesuardir Onlar Herhalde Kaskin Hayat KurtardiĞini Bİlmİyolar KeŞke Durup Ta Bİsİklet Forum Un Sİtesİnİ Verseydİnde BİŞyeler ÖĞrenselerdİ

• Beğen
Tepkiler: yedek

sertacr88

Forum Bağımlısı
Tepki
355
Ben bugüne kadar hep şapka takıyordum, bana göre kask oydu çünkü kask takmak banada biraz garip geliyodu ama biraz daga bisiklet dünyasının içine girince insan gerçekleri kavrıyo.

Ve şimdi ilk boş zamanımda bir kask alıcam. Ama deri eldivenlerimi hiçbir şeye değişmem, bir gün eldivensiz süreyim dedim tüm mahalleye rezil oldum.
50 km de 3 kere yeri öptüm :) nasıl olduğunu bende anlamadım ama eldivenle insan daha iyi tutunuyo bisiklete.

Ve bide şu var kesinlikle bisiklet giysisi giymem, ben galtasaray kürek kulübünü o yüzden bıraktım :) ne öle tayt mayt vallahi işte o zaman bana gülerler, şimdi biriniz beni kesin kınıyacak ama napim o dar giysiyi hayatta giymem :):):):)
Sonra yolda diyecekler cem yılmazın uzay gemisi sketchindeki gibi :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sertacr88

arkadaşım kimse sana tayt giy demiyorki zaten tayt koruyucu birşey değildir sadece bisiklette aerodinamiği arttirır ve bisiklet sürerken pedi sayesinde rahat sürüş yapmanı sağlar ama kask,eldiven ve gözlük bakkaldan ekmek almaya giderken bile takılması gereken en önemli koruyuculardır.ailem bana bunların hiç birini almadı ama ben bilgisyarımın eski parçalarını satışa çıkardım ve oradan gelecek parayla hemen kask,eldiven ve gözlük alacağım.sana iyi forumlar

onlar kaskınıza gülsün sizde onları cahilliğine gülün geçin elbet bir gün anlayacaklar kaskın önemini...