Kask takmak anormal mi?

Alpay ipekgil

Daimi Üye
Tepki
284
Kim ne derse desin mutlaka kask olmalı ben yokuş aşağı inerken iyide sürat vardı düştüm kaskım olmasaydı kafam ve yüzüm çok ciddi yaralar alabilirdim.Kaskım olduğu için başımda ve yüzümde en ufak bir çizik bile olmadı.Diğer taraflarım hariç.O yüzden kaskımızı mutlaka takalım.Kaza geliyorum demez.Kazasız pedallamalar

• Beğen
Tepkiler: mcanerg
Scudo

mcanerg

Daimi Üye
Tepki
716
İsim
Caner G
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bisikleti alalı 2 hafta kadar oldu neyse bisikletle birlikte kask gözlük eldiven de aldım. iyiki de almışım geçen gün hızlı bir şekilde giderken ciddi bir kaza geçirdim o gün kaskı takmamıştım şanssızlık mı diyeyim akılsızlık mı bilmiyorum o geceyi hastanede geçirdim gözlük olmasaydı gözlerimde de ciddi bir yaralanma olabilirdi eldiven olmasaydı ellerimde ciddi yaralanmalar olabilirdi okadar ciddi bir hızla çarpmışım ki dirseğimde herhangi bi çizik olmamasına rağmen iç kanama oluşmuş yaklaşık 20cc kan boşaltıldı
şimdi gelelim soruna, o gün kask takmış olsaydım yüzümde ve çenemdeki yaralar büyük ihtimalle oluşmayacaktı ki yine de şanslıydım çünkü o darbenin etkisi ile yüz kemiklerimde kırıklar oluşabilirdi ki bunun ne kadar ciddi bişey olduğunu sen de tahmin edersin
Yaşına rağmen bu kadar bilinçli davranıp kask taktığın için seni tebrik ediyorum sen yoluna devam et senden daha bilgisiz insanlar olacabilir ve bunlar senin bilinçli davranışını algılayamayabilir

jamssea

Daimi Üye
Tepki
205
Merhabalar!Kesinlikle Ankara'da dahi zaman zaman bakabiliyorlar.Her şeyden öte "BEN" diyebilmek bu konuda çok ama çok önemli.Benden öncen verilen kaza örnekleri var.Kimi kask taktığı için kurtulmuş,kimi arkadaşımız yaralanmış.Tümünü oku ona göre değerlendir.Türk insanı değişimleri ve farlılıkları kolay kabul edemiyor.Kimi zaman en aydını bile.Tüm her şeyi boşver,sağlığını düşün ve kaskını takmaya devam et lütfen.Sağlıcakla kal

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Kask takanlara gülen vs. tepki gösterenleri incelerseniz bu tür insanların

emniyet kemeri takmadığını (gerek sürücü gerek yolcu)
Ecelle ölelerin sigara içerek ölenlerden daha çok olduğunu iddia ettiklerini
Önüne gelenle cinsel ilişkiye girdiklerini ve korunmadıklarını
Hiç sıkılmadan (gerek yaya gerek sürücü olarak) Kırmızı ışıkta geçtiklerini

vs... görebilirsiniz.

Şimdi siz bu tip insanlara kafayı takıp, neden kaskı bir kenara bırakasınız ki!

• Beğen
Tepkiler: Raven_35 ve mask

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
bencede devam etmelisin gerçekten çok orijinal bi kask eğer biz takmaya devam edersek emin ol yakında çok doğal karşılanacak insanlar bunun bilincinde değil bunu bizim oturtmamız lazım ...

cin-31can

Üye
Tepki
2
Arkadaşım bırak gülerlerse gülsünler, sen bisikleten düşersen kafan kırılırsa dahamı iyi... seni koruyormu ona bak

Murat PEKER

Daimi Üye
Tepki
125
kaskım bu..aldığım tepkilerden bazıları (abi neden takıyon,abi bu motor değilki,tankçımısın :) ) dikkat çekmek güzel bişeydir, bu senin tarzın ve en önemlisi işin ucunda sağlığın var

(link)

celil

Aktif Üye
Tepki
35
@oxsy

bence normal ama herkez anormal görüyor

ilkbahar

Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar.Kask çok önemli 3 sene önce gecirdiğim kazada kaskım olmadığı için kafamı çok ciddi bi şekilde yere vurdum ve beyin travması geçirdim hastanede 1 gece yatmamda cabası.Yüzümdeki yarada okadar ciddiydiki hastanede annem beni tanıyamadı.Kaskım olsaydı kesinlikle bukadar ciddi olmazdı.Halen kaza anından sonraki 1 saati hatırlamıyorum.Sizce yeterli bi sebep değilmidir kask takmak için?(bu arada hız falanda yapmıyordum sakin bi orman gezisiydi)

R4UF

Aktif Üye
Tepki
33
Türkiye'de alışman lazım böyle tepkilere insanların bisiklet hakkında pek bilgileri yok çünkü güzel durmuyo olabilir ama önemli olan darbelerden koruması dimi

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
sen o kaskı güzel olmak yada iyi dursun diye takmıyorsun ama onların çıkardığı anlam daha farklı boşver onları çünkü emniyet kemeri kask dizlik hiçbir zaman insanın karizmasını artırsın diye takılmaz biz sadece vücudumuzu koruyoruz ondan dolayı başkalarını takma boşveeeer :)

nyx

Daimi Üye
Tepki
212
kisa mesafede bile kask kullanmanin gerekli oldugunu dusunuyorum...hele de istanbul gibi buyuk bi sehirde zorunlu olmasi gerekir, manyak denebilicek kapasitede soforler hayli fazla,son derece de saygisizlar! kafam kirildiktan sonra insanlar hakkimda ne dusunmus, pek de umursamam heralde..ayrica artik -sadece benim bildigim kadariyla-limarin, met in karizmatik denebilicek kasklari da var..

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç

invasion

Üye
Tepki
6
Bugün bisikleti tamirden almaya giderken üşenmeme rağmen aldım kaskımı. Kesinlikle herkes takmalı. En azından bu forumda bulunan insanlar, bisikleti seven ve ilgilenenler bu önlemi alsın bence.
Ayrıca şunu söylemeden geçemeyeceğim; alıştıkça kask seviliyor. Ben artık severek takıyorum, zevk alıyorum diyebilirim. Güven veriyor ve daha güzel kullandığımı hissediyorum =) Belki de sadece psikolojik...

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç

evrenolb

Aktif Üye
Tepki
71
Yeni ehliyet almış (23 sene önce olurlar) emniyet kemerlerimiz takılı dolaşıyorduk yan arabadan bir çocuk yarıbeline kadar sarkıp "korkmayın düşmezsiniz" demişti; şimdi kimse böyle düşünmüyor (sanırım, çünkü kemer alarmlı otomobilde kemeri bağlayıp üstüne oturanlara hala rastlıyorum). Umarım zaman içerisinde daha da bilinçleneceğiz kimse bisiklete kaskla bineni garipsemeyecek. Ön korumalı bir xc kask aldım yolda bile onu kullanıyorum. Garip garip bakan olmuyor mu oluyor ama birileri gülecek diye bu kaskın sağladığı korumadan niye mahrum kalayım.

Güvenli sürüşler
Bulent

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sen onlara degil...Onlar sana alismali...
Kaskin çok orjinal bir kask.Ve çok güzel.Bizim kolleksiyondada var walla gözümüz gibi bakiyoruz.Sakin moralini bozma.Onlar bilememis abisi...Ögrenecekler:)

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Kask takmamak anormaldir.
Aynı Evren abinin verdiği örnekteki gibi, emniyet kemersiz arabaya binmek nasıl aptallıksa, kasksız bisiklete binmek de aptallıktır.Motorsikletlerde görmeye biraz olsun alıştılar ama işte bisikletçilerde görünce böyle garip tepkiler veriyorlar.
İlk defa cep telefonunu gördüklerinde de böyle gülmüşlerdir mutlaka.

Halen azınlıktayız diye yaşıyoruz bunları.Sayımız yeterli çoğunluğa ulaşsa bu kadar ileri gidemezler.Yapmamız gereken sayıca artmak, eğitilebilir olanları bilinçlendirmek.

• Beğen
Tepkiler: evrenolb