Kaset ruble nasıl sökülür?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.375
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@-Skynet-

Ben sana saka amacli ama okumayla bilgi edine bilirsin diyerek ve ayrica özelden bir kac mesajlasmamiz oldugu icin ve arti hemserim oldugun icin öyle yazdim ama yinede ben senden yanlis anlasma icin özür dilerim.

Beni yasli bir bunak yerine koysanda (Yasim daha 45 gözlerimin bozulacak yasa gelmedigimi saniyorum ama) Bu ruble sökme anahtari hakkinda ben sana yine birez yardimci olayim.

1nr. Hollowtech 2 ve bir kac göbek cesitleri daha var onlari sökmeye yariyor.
2nr. Rubele vidasini sökerken rubleyi tutmaya yariyor. Tabiki vidasini sokmek icin ayri bir anahtar gerekiyor.
3nr. FAG göbegin soltarafdaki kontra vidasini sökmek icin (FAG göbekler vintage bisikletlerde bulunur)
187344

FIT RS500 orta göbek hakkinda bilgi istiyorsan o göbek evet hollowtech oluyor ama ilandaki hollowtech anahtari fit RS500 göbegi pressfit oldugu icin sökmeye yaramiyor. O tirtikli baslik ise seni yaniltmasin o BSA hollowtech göbekler icin.

Gelelim Anahtarin kendine. Benden sana tavsiye bu anahtari alma cünkü misal hollowtech göbegi sökerken cizer, ayrica 2-3 defa dan sonra anahtar genislemeye baslar ve ileride dogru tutmaz ve dilileri siyirir. FAG göbegi sökme tarafi isine yarami bilmem ve zincir tutma kismi bir mühtet idare eder. Bence biraz daha pahalisi ama klitelisini almani öneririm.

Buda sana hem özelden hemde forum icinde son mesajim ve bilgi yardimim olsun.

Saygilarimla

Scudo

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat Cömez
@Murat Cömez

Şöyle söyleyim , ben o mesajı:" Okuman yok mu, bak burada ne yazıyor! (altını çizerek belirterek) yazman ve ufakta olsa bir aşağılama,tariz olarak gördüm. Önemli bir nokta değildi ama kendimi savunma hissettim,bende ufak bir karşılık verdim. Şuan baktımda, karşılıklı fazla alınganlık gösterdiğimizi görümüyorum. :) Sizin adınızı forma üye olduktan sonra çok gördüm ama birebir iletişimimiz olmadı. Geçen gün, özelden tek biri soru sordum, sağolun dönüş yaptınız. Ama ondada kontrol ederseniz diyaloglarımımız bitmemesine rağmen,sonradan yazdığım 2 cevaba dönüş yapmadınız. Son mesajımı çarşamba,perşembe attım. Ama bugün cumartesi ve halen formalitede olsa bir dönüşünüzü göremedim doğrusu. Hemşeri olarak bu kadar soğuk,mesafeli olmamanız lazım diye düşünüyorum. :D
Kısaca birbirimizi tek konuda 3 mesajlık kadar tanıyoruz. :) Ben nereden bileyim espirisine takıldığınızı? İnsan mesaja bir smile koyar,yazıları canlandıran smilelardır. Yoksa yazıdan tam olarak istenilen duygu anlaşılamayacağını düşünüyorum. :harika:
Yanlış anlaşılma için ben özür dilerim, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.Sizde kalın sağlıcakla.

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar.

Kaset rubleyi freehub'a takarken ince yerlerini denk getirdikten sonra takıyoruz.

Son olarak center lock ile kilitlemeden önce de ufak dişlimizi takıyoruz .

Bu ufak dişlinin rublede konumlandırılacağı özel bir yer var mı ?

Yoksa nasıl takarsak takalım fark etmiyor mu ?

xx.jpg

phrygian

Halaybaşı
Tepki
564
İsim
Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
En küçük dişlinin içinde de diğerleri gibi tam olarak hangi pozisyonda takılacağını saptamaya yarayan ve göbekteki oluklara oturan dişler olmalı. Bu dişlerden biri diğerlerinden daha geniş olduğu için zaten doğru pozisyon dışında yerine oturmayacaktır.

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Teşekkürler. Söküp bir bakayım. Takarken kafama göre takıp sıktım en küçük dişliyi.

Ya tam yerine oturmadığından dolayı hemen takıldı sandım ya da tesadüf eseri takılması gereken yere denk geldi.