Kartal Bike Shop'un farklı ürün göndermesi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bende hepsiburada üzerinden hedef bisikletten (link) siparişi verdim, onun yerine Xbyc 6018 arka ışık yolladılar.
Ben de 20 jant katlanır bisiklet için hepsiburada'daki hedef bisiklet satıcısından CST marka iç lastik aldım, bana 24 jant ebatında markasız, leş gibi beklemiş lastik kokan, üstü 1 parmak tozlu, beklemekten esneme özelliğini yitirmiş eski mal gönderdiler. Hem yanlış marka, hem yanlış ebat, hem pis bir ürün gönderdiler, elimden 2 saat kadar lastik kokusu gitmedi o kadar tiksindirici idi. Gerisin geriye iade ettim. Size de aynı şekilde alakasız bir ürün yollamışlar, amaçları ne insan idrak edemiyor..

Scudo

Feunard

Üye
Tepki
140
İsim
Murat
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@recklesstr Ben yine şanslıymışım, en azından kullanılabilir benzer bir ürün geldi.Sizinki kullanılmayacak durumdaymış maalesef.Uzak durulması gereken firmalardan.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sizlerin tutumu bu şekilde olduğu sürece bu adamlar iş de yapar, para da kazanır. Bile bile birden fazla alışveriş yapan, belki bende öyle olmaz diyerek alan, ucuz diye alan, iadeyle uğraşmayan bir sürü kişi bu başlıkta dahi var. Sıkışık durumda ihtiyacım olan bir şeyi diğer firmalardan %15 ucuza bile satsalar isimlerini gördüğüm an sayfayı kapatıyorum. Sizlerin de yapması gereken bu.

Ahmet Sefa

Üye
Tepki
140
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de 20 jant katlanır bisiklet için hepsiburada'daki hedef bisiklet satıcısından CST marka iç lastik aldım, bana 24 jant ebatında markasız, leş gibi beklemiş lastik kokan, üstü 1 parmak tozlu, beklemekten esneme özelliğini yitirmiş eski mal gönderdiler. Hem yanlış marka, hem yanlış ebat, hem pis bir ürün gönderdiler, elimden 2 saat kadar lastik kokusu gitmedi o kadar tiksindirici idi. Gerisin geriye iade ettim. Size de aynı şekilde alakasız bir ürün yollamışlar, amaçları ne insan idrak edemiyor..
Hedef bisiklet de kartal bike shop gibi o zaman. Bir kaç ürün sipariş etmiştim ama şimdi iptal ettim internetteki yorumlar da iyi değilmiş. Yerel bisikletcilerden zaten alamıyoruz hiç bir şey yok veya yasaklar yüzünden gidemiyoruz. Tek çare internet alışverişi kalıyor onda da bu şarlatanlara denk geliyoruz. Alışveriş sitelerinin fırsat vermemesi lazım bu satıcılara artık.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Trendyoldaki diğer mağazalarının isimlerini bilen var mı? Birkaç ürün alacağım, bir tanesinin adı bike shop olduğu için çekiniyorum acaba kartal mı diye?

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Trendyoldaki diğer mağazalarının isimlerini bilen var mı? Birkaç ürün alacağım, bir tanesinin adı bike shop olduğu için çekiniyorum acaba kartal mı diye?
Satıcı kısmına dikkat etmek lazım,tabi başka bir nick kullanabilirmi onu bilemiyorum.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Kartal Bike görünce kaçanlar grubu kuralım.
Kartal Bike markalı ya da Kartal'ın sattığı neredeyse her üründe, gerek HB gerek Trendyol'da NUR TİCARET, GüneyBisiklet ve YEDEK PARÇACI da satıcı olarak görünüyor, onlardan kaçıyorum. HB'de KRTL de var, o zaten kesin onların. Başka mağazaları varsa bilmiyorum ama satıcılar arasında bu saydıklarım varsa alternatif ürüne yöneliyorum.

portakallimon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Kartal Bike görünce kaçanlar grubu kuralım.
Kartal Bike markalı ya da Kartal'ın sattığı neredeyse her üründe, gerek HB gerek Trendyol'da NUR TİCARET, GüneyBisiklet ve YEDEK PARÇACI da satıcı olarak görünüyor, onlardan kaçıyorum. HB'de KRTL de var, o zaten kesin onların. Başka mağazaları varsa bilmiyorum ama satıcılar arasında bu saydıklarım varsa alternatif ürüne yöneliyorum.
Böyle bir liste güzel olur. Kartal Bike'tan bu forum sayesinde hiç alışveriş yapmadım ama Nur Bisiklet'ten yaptım. Aradığım parça sadece orada vardı, sipariş verdim. Ürün geldi, paketi açtım ve anladım ki meğer onlarda da yokmuş :D

Gezegen

Üye
Tepki
95
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Denetim yok, yaptırım yok. Alışveriş deneyimini "hızlı/yavaş kargo, güzel/berbat paketleme" olarak görüp, kabullenip, kargodan ibaret gören bizlere müstehak! Hızlı kargo gönderin, ciğerini sökün bu halkın, yeter ki paketleme de güzel olsun - boş paket gönder, kargoyla bi daha uğraşmamak için boş paketi kabullenecek sersemler çıkar eminim. Online satış platformlarına şikayet etsen iade seçeneğine sığınırlar ("beğenmediysen iade et"). Satıcıyı değerlendiriyorsun, tekrarını belki bi gıdım da olsa önlersin diye, "kargo nasıldı?" diye soru soruyor platform (hadi buyrun!), gene kargoyu (hızını, vs.) değerlendiriyorsun. Amazon'da (global amazon'dan bahsediyorum) ikinciye tekrarlasın, kulağından tutup kapı dışarı bırakırlar anında bu tür satıcıları. (Türkiye şubelerini katmıyorum, zira benim deneyiyim, Türkiye'deki şubeler/kollar/ayaklar, türk firmasına döndürülüyor, buyrun Decathlon, buyrun Tchibo...) Eminönü'ndeki eskilerin bul-karayı-al-parayı cingözleri doluşmuş satış platformlarına. Bu satış platformlarının birinde satıcı olan bir bisiklet dükkanına gitmiştim bir keresinde, verdiğim siparişi geciktirmişlerdi bir şekilde (gitme sebebim gecikme değil, başka bir parçayı elden satın almaktı), sohbet esnasında "ceza" (bir tür ceza, tam olarak ne, bilmiyorum) alacaklarını söylemişti kargo geciktiği için. Buyrun gene kargo [hızı/gecikmesi]!!! Ne demiştik, ama yanlış ama eksik gönder, yeterki hızlı gönder, ciğerini sök bu milletin!

Ekleme yapayım, epeyce çektim, dertliyim: Geçen yaz tur bisikleti toplama amacıyla hepsiburada'dan 50 kadar ürün sipariş etmişim, irili ufaklı, parça-aksesuar ve boya, zımpara, spatula gibi yan şeyler. Yaklaşık %25'ini iade/değişim olarak geri göndermişim, %25 yahu!!! Her 4 iparişten birinde yanlış-eksik-hatalı-kusurlu-bozuk ürün gönderiliyor, kısacası reklam-ilan edildiği gibi, taahhüt edildiği gibi gönderilmiyor! Platform sahibi olarak hepsiburada için vardığım sonuç şu: çarklar dönsün de nasıl dönerse dönsün, türk kafası! Yukarıda denetim, yaptırım yok dedim ama belki her şeyin farkındalar, sadece böylesi işlerine geliyor, kazandığı sürece kimden ve nasıl kazanırsa kazansın! Adı sanı kimse tarafından bilinmiyorken Amazon kopyası, senin-benim cebimizdeki 3-5 kuruşa göz koymaz, deyip ordan yürüttüm mantığı, sayısız alışveriş yaptım o günden beri, satıcı olarak hala öyle, cebindeki 3-5 kuruşla uğraşmaz ama bir yerli amazon da olmayacak, ben onu anladım. Diğerlerini değerlendirmeye alma gereği bile duymuyorum.

Ek-2: Acı tecrübelerden sonra, çok hayati bir ürün olmadıkça, hepsiburada ve amazon'da satıcı ve gönderici hepsiburada ve amazon'un kendisi olmadıkça bu platformlardaki diğer satıcılardan sipariş vermiyorum. Sattıkları bir ürün piyasaya göre biraz cazipse (sadece fiyat bakımından değil, akla gelebilecek başka her bakımdan) bilin ki bir bit yeniği vardır (ürün ayıplıdır, bozuktur, kullanılmıştır, solmuştur, sökülmüştür, şudur-budur veya ilan/taahhüt ettiği üründen başka ürün [mesela çakmasını] gönderecektir) ama piyasaya göre cazip koşullardan (=fiyattan) satacak kadar gerizekalı değildir, ne de olsa Eminönü'nden terfi etmiş anasının gözü cingözlerdir!

Son düzenleme:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Anlayamadığım şey bu sitelerde satıcıyla ilgili adı ve puanı dışında hiç bir bilgi olmaması. Hangi şehirden gönderiyor, ne zamandan beri siteye üye onu bile anlayamıyorsunuz. 10 üzerinden bir puan var ama kaç kişiden not alarak oluşmuş görünmüyor. Satıcılar hakkında platformlarda ticari unvanları da dahil çok daha fazla bilgi olması gerekmez mi?
Ben olabildiğince aynı satıcılardan almaya çalışıyorum böyle durumlarla karşılaşmamak için ancak her zaman mümkün olmuyor aradığım ürünü bildik satıcılarda bulmak malesef.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

portakallimon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Anlayamadığım şey bu sitlerede satıcıyla ilgili adı ve puanı dışında hiç bir bilgi olmaması. Hangi şehirden gönderiyor, ne zamandan beri siteye üye onu bile anlayamıyorsunuz. 10 üzerinden bir puan var ama kaç kişiden not alarak oluşmuş görünmüyor. Satıcılar hakkında platformlarda ticari unvanları da dahil çok daha fazla bilgi olması gerekmez mi?
Ben olabildiğince aynı satıcılardan almaya çalışıyorum böyle durumlarla karşılaşmamak için ancak her zaman mümkün olmuyor aradığım ürünü bildik satıcılarda bulmak malesef.
Satıcıların ünvanları sitelerde görünüyor ama zor bulunuyor. Bence satış sitelerinin işine geliyor kaliteli/kalitesiz tüm satış hareketleri. Modere etmek istemiyorlar. Mesela Hepsiburada'da satıcının sahte/yanlış ürün gönderdiği yorumunu yazarsanız ve 1 yıldız verirseniz yorumunuz muhtemelen yayınlanmıyor. İki kez başıma geldi. Sonra ilanı rapor etme formu bildiğiniz çalışmıyor. Rapor edip satıcının daha kalitesiz/ucuz ürün gönderdiğini yazamıyorsunuz. Bazı 3 veya 4 yıldızlı yorumlarda ilandaki ürünün gelmediği yazıyor. Bu durumda sitenin işlem yapmasını bekleriz değil mi? Yapmıyor.

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
...Hepsiburada'da satıcının sahte/yanlış ürün gönderdiği yorumunu yazarsanız ve 1 yıldız verirseniz yorumunuz muhtemelen yayınlanmıyor....
Ben bunu aşmanın yolunu buldum. İlk birkaç cümlede ürünü övüyorum, sonra gelenin o ürün olmadığını yazıp sonunda firmaya saydırıyorum. İki defadır geçirdim denetimden. İlk 1-2 cümleye bakıp övgüyü de görünce okumaya sıkılıp onaylıyorlar herhalde.

portakallimon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Ben bunu aşmanın yolunu buldum. İlk birkaç cümlede ürünü övüyorum, sonra gelenin o ürün olmadığını yazıp sonunda firmaya saydırıyorum. İki defadır geçirdim denetimden. İlk 1-2 cümleye bakıp övgüyü de görünce okumaya sıkılıp onaylıyorlar herhalde.
Bana en çirkin gelen de şu, yazdığım yorumu yapabildiğim kadar objektif yapıyorum. Kısaca satıcının ilandaki ürünü göndermediğini ve kendi ürünümü iade edeceğimi yazıyorum. Yine onaylanmıyor. Hepsiburada'nın ciddi bir etik problemi var.

• Beğen
Tepkiler: Myali

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.665
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bana en çirkin gelen de şu, yazdığım yorumu yapabildiğim kadar objektif yapıyorum. Kısaca satıcının ilandaki ürünü göndermediğini ve kendi ürünümü iade edeceğimi yazıyorum. Yine onaylanmıyor. Hepsiburada'nın ciddi bir etik problemi var.
HB'nin ondaki bahanesi "burası ürün yorumu yeri, başka ürün geldiyse ona göre yorum yapamazsın". Aslında haklı ama o zaman satıcı yorumlarını da kolayca erişilebilecek bir yere koy, en azından şuraya tıklayıp görebileyim:

Firma için de yorum alıyor ama onlar gizli kalıyor. Firmalar yorumlarını erişilir hale getirsinler, bakalım o zaman KRTL BIKE'ın yanında kaç yazacak.

AliExpress'te satıcılar olumsuz yorumdan çok korkuyor. Yerli siteler de o hale gelmeli ki bunlar hizaya gelsin.

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Birden fazla alişveriş sitesinin olmasi rekabet yaratarak alıcıya fayda getirmesi gerekirken, tam tersi etki yapıyor. Siteler müşterinin yanıltilmasina zemin hazırlıyor. Çok ama çok dikkatli olmak gerekiyor. Kelime oyunları, gramaj oyunları, yanıltıcı fotoğraf oyunları v.s çok oluyor.
Kalem pil aldım zannederken küçük saat pili alanı gördüm.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

ugurus

Daimi Üye
Tepki
434
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
N11 den ürün aldım geçen hafta Kargo için. Ürün İçin satıcı İçin üç aşamalı yorum yaptırtırıyorlar. Memnun oldum. İki satıcıdan da .

Genelde Trendyol ve hb den alıyorum.

Bence bu bisiklet parçalarında daha fazla oluyor. Fotoğrafta gözüken ile gelen farklı. Yazılanlar ile olanlar farklı gibi. Zaten çoğu satıcı ürün İçin 1 tane foto koyuyor Açıklama yok . Aynı ürün aynı sistemde ve diğer sistemlerde. 25 lira ile 100 lira arasında değişiyor. Ama hepsi farklıymış gibi gösteriyor . Aslında aynı ürün bence . Ama farklı isim yazıyorlar

güvenemiyorum gördüğüm ürün ile gelecek ürün aynı mı. ? Özellikleri aslında nasıl . İsmini youtube a yazıp aratıyorum çıkmıyor. Hepsi kendi kafasına göre başka isim yazıyor ürüne .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Esnafın genel kalitesi bu düzeyde işte. Çoğu kötü niyetli olmasa dahi işine gerçekten sahip çıkmıyor. Bir mal satıyorsun iki satır açıklama yaz değil mi? Yok. Ancak google translate tarzı jenerik açıklamalar, internetten kopya fotoğraflar.