Karbon yol bisikleti olanların bizi takmaması

Scudo

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
902
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hi-ten çelik kullananlarda vermeyebiliyor. Alüminyum kullananlar da..
Açıkçası maalesef selam kültürümüzde olmasına rağmen uygulanmıyor..

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yol bisikletlilerin diğer bisikletlilere selam vermediği oluyor, ayrıca kask, giyim vb. selam vermeyi etkiliyor, dışarıdan bakıldığında bu bisikletçi gibi gözüküyorsa selam genelde verirler.

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@bora kaya dostum yukarıda @Mert-Demir in de bahsettiği gibi insandan kaynaklı bir sorundur o. yoksa bisiklet kullanan insanlar genelde sözlü veya fiili selamı esirgemezler pek. Böyle bir başlık ile karbon bisiklete sahip olanlarıda töhmet altında bırakmayalım :)

• Beğen
Tepkiler: Burçin Çoban

S. Uzun

Üye
Tepki
59
Bisiklet
Salcano
Bir keresinde kartepe greenparka calmaya gittigimde orbea bisikleti olan bi adama da " çok güzelmiş bisikletiniz fiyati nedir " diye sordugumda " bosver sen alamazsin " demisti cevap vermeden yürüdüm. Essek ve semer iliskisi olabilir diye dusunuyorum ben de.

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Aluminyum yol bisikletimi sattım karbon alacağım bir kaç güne,ben selamı her koşulda aldığım gibi yine alacağım.Değişen insan olmasın yeter ki :)

Ama dolaylı yönden bakarsak tam doğru olmamakla birlikte karbon kullanan adam biraz daha para bayılmıştır,para bayılmışsa daha çok merak salmıştır bu hobiye. Dolaylı olarak da biraz daha profosyonelliğe yatkındır,belki bundan dolayı etrafla iletişimini sürüş esnasında zayıf tuttuğundandır selam almasının azalması..

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Ya ekipmanlar da çok önemli bakıyorsun karşıdan gelen arkadaşa kask olsun gözlük,bisiklet kıyafetleri,eldiveni çantası falan birde bisiklet gıcır gıcır :D
İnsanın şu halimize bak şu halimize bak diyesi geliyor :D :D

Clients

Üye
Tepki
145
İsim
Turgay
Bisiklet
Scott
Selam genelde zille veriliyor. Ama zili. Genel olarak yolumuzdakileri uyarmak için kullanırız. Karşılaşmada Neye zil çalındığı anlaşılamıyor. Ortam müsait olursa biskletli fark eder selam verildigini alıpda cevap vermiyorsa onun Eşekliğidir

• Beğen
Tepkiler: utksn

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Selam almayanlar size denk gelmiş bence. Ben bahsi geçen bisiklet ile bir keresinde selam verirken, önümdeki çukura girip çıkmış ve ufak çaplı bir kaza atlatmıştım. Bana selam veren olursa, başımı hafif öne eğerek selamını alıyorum. :D

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Herkes bir değil, konsantre olmuş tempolu adam gidiyorsa olabilir,
İzmir örn. Çoğu kişi ciddi giyinmiş kuşanmış yaptığı spora önem vermiş, ortak zevkleri olduğunu düşündüğünü kişilere selam verilir alınır..
Günde 100 kişiye selam verip almakda mümkün değil o da var..

Kimse selam vermek mecburiyetinde de değil,

Bence takılıncak konu da değil.

Bir gün bir arkadaş yapıştı arkama artçı olarak 15-20 km gitti,oh miss gibi sonra kavşağa geldik yavaşladım, herhanlde dedim selam verir...
suratıma baka baka yanımdan geçti gitti, bu daha büyük ayıptı bana göre... Yol bisikletlide değildi.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Herkes kalabalık büyük bir şehirde yaşamıyor.Yani bisiklet sürerken sürekli bisiklet kullanan bir insanla karşılaşmıyor insan.Ama buna rağmen almayanlarda olabiliyor.Herneyse insanlık hali heralde duymadı yada görmedi diyip geçiyoruz zaten :)

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bazen bisikletlileri solluyorum, solladıktan sonra elimi kaldırıp elimle selam veriyorum ama onlar içlerinden:
bizi geçti bi de hareket çekiyor dalga geçer gibi vb. şeyler düşünüyorlar mı diye kendime soruyorum :)