Karbon yol bisikleti olanların bizi takmaması

BF Okuru

Üye
Tepki
1
@Tolga Çelebi Sorunlar bitmez...

Bende karbon yol var.kimseye selam vermem,almam da.hatta karbon olmayan bisikletlere tükürdüğüm falan oluyor.iğrenç hepsi

Scudo

Ahmet.Uzun

Aktif Üye
Tepki
146
Bisiklet
Salcano
Yol bisikletiyle aero pozisyonda "iki büklüm bir şekilde" sürerken el kaldırıp sallamak zor oluyor. Onun yerine kişiye bakıp ufaktan kafa sallayarak selam veriyorum.
Onun dışında yolda kısık seste kulaklık ile müzik dinlerken karşı şeritte bana ıslık öttüren, bağıran, el kol hareketi yapan arkadaşlarımı bile farketmediğim oluyor sonradan telefonla dön gel şuraya gidiyoruz diye haber alıyorum.
Selam verme mevzusuna yüzüne bakıp hiç karşılık vermeyenler haricinde çok takılmamak lazım görmemiştir, kafası başka yerdedir..

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
@S. Uzun

Hadi ya.. Nerden anlamış? Sizin bisikletinize bakarak mı bu kararı vermiş?

"Para bazısını şımartır, bazısını delirtir, bazısını adam eder" dedikleri gibi olmuş. Yazık.

O değil de, bilmediğim için soruyorum; sadece göz ile bakarak bir bisikletin karbon olup olmadığı nasıl anlaşılır?

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
Kullandığım son 4 yol bisikletim de carbondu.Yolda da gördüğüm her bisikletliye selam da verdim selamlarını da aldım.İşi carbon yol bisikletine nasıl getirdiniz anlamadım.Bisiklet ile değil,kişi ile alakalı bir şey bu.

@rif

Üye
Tepki
34
Ben daha yeni başladım bu hobiye. Size selam veren olmamış. Ben Ankara'nın orta yerinde bisikletli görmüyorum. Bugün ilk defa yaşlıca bir abi selam verdi arabasından. Kornayı ilk başta anlamadım beni geçince eliyle selam verince farkettim selamını aldım. Neredesiniz bisikletliler? Çayyolunda binen yok mu ya?

• Beğen
Tepkiler: Volg ve Gün A.

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Batıkent metroda bir abiyle karşılaştım , o inecekti ben ise binecektim. Daha kapı açılmadan camdan gördü selam verdi ben de verdim.

Eryaman taraflarında sağdan gidiyorum herif üstüme üstüme geliyor ters şeritten, demedim bir şey bir de selam verdim cevap vermemişti uyuz olmuştum.

Yani takmamak lazım,adamlarla selamlaş muhabbet et diğerlerini kendi haline bırak.

• Beğen
Tepkiler: Volg

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.653
Kaskı olamayana selam yok. Ters şeritte ilerleyene selam yok. Bunlar sabit kriterlerim onun haricinde karşındakinin bisikleti karbon mu değil mi ne marka ne renk genelde dikkat etmem. Ayrıca sabah erken çıkarım ortada selam verilecek adam olmaz, dönüşte kalabalık artar selam verirler ama almam, alamam çünkü vücutta elektroliz kalmamıştır. Kabon bisikletle bu acıdan bağlantılı olabilir- daha uzun yol ve daha çok haraket sonrası sinirlerde elektroliz biter be artık 3 Yaşında bir beyin kapasitesiyle kullanmaya başlarsınız duyu organlarınız geç tepki verir yorgunluk vücudunda geç tepki vermesini sağlar. Ayrıca odak gezmek değil antreman, kadans, hız,kalp atışı, trafik,yol olduğundan algıladığında Çoktan geçmiş oluyor bazen. Zilim yok ayrıca ıslık ta selam değil daha çok dikkat Çekme ile alakalı.

Tepki
205
Yol bisikletinde sıkıntı ki ben de durum böyle ülkede yoklar düzgün olmadığı için jantı elime almayım diye İki üç pedal atımında bir karşıya bakıyorum, haliyle selam verenler felan geç farkedilebiliyor ayrıca sürekli karşıya bakmakta boynu ciddi olarak yoruyo, he carbon olayını anlamadım zarar vermeyeceğine inandığım biriyse kimseden esirgemedim de, inatma görüp selam almıyosa yapı meselesidir artık..

Soner H. Arslan

Aktif Üye
Tepki
217
Bisiklet
Focus
@bora kaya
Zorunuza mi gitti? Insaniz diye kardes, bisiklete biniyoruz diye yoldas olmak zorunda degiliz.

Ekleme: Hic isim yok, tek derdi selamlasmak olan tiplerle ugrasacagim kicimdan ter akarken? Her insan selam vermeye, iletisim kurmaya, zaman ayrimaya degmez. Devir nitelik devri. Zaman, mazlum ve magdur edebiyati yapan bos adamlarla ugrasmak icin fazla kiymetli.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Selam vermek bir kültürdür. Bisikletlilerin selamlaşması, tanımasanız bile göz göze geldiğiniz insanla selamlaşmak (kabul, bu kadar uygar bir toplum değiliz), asansörde karşılaştığınız insanlarla selamlaşmak vs...

Her insan bu kültürü benimsemek zorunda değildir, fakat kültürlü insan saygıyla karşılanır.

jonkijonki

Üye
Tepki
7
İsim
emre
Bisiklet
Salcano
Selam vermek sunnet almak farzdir hatta peygamber efendimiz (s.a.v) hadisi bile var birbirinizle selamlasin ama kimisi zengin zuppesi kimisi insanlari sevmiyo kimisi kibirli kendini bisey zannediyo ben genelde selam veririm de alirimda birazda selam vermek insanin imaninla alakali bisey ama neyse kendinize iyi bakin

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Bisiklette durus ergonometrisi ve yola odaklanma bence. Yol bisikletlerindr durus egimli oldugu icin oradan eli kaldirip selam vermek tehlikeli ve zor. Ayrica surekli yola odaklanmak lazim. Kucuk bir cukurdan gecincr bilr jantin darbe aldigini hissedebiliyorsunuz. Onun icin yola bakiliyor hep. Belki sizi goruyor karsidan gelirken selam verme ihtiyaci duymuyor o sira. Sonra yola bakmaya devam ederken siz yaklasiyosunuz ve selam veriypsunz. O sirada da yola odaklanildigi icin farkedilmoyor olabilirsiniz. Durum yuksek ihtimal bu sekildr. Ama sizlerinde dedigi gibi sadece uyuzluk icin gozunun icine baka baka vermeyen de cok vat

• Beğen

Motors

Üye
Tepki
0
İsim
Motors Wazowski
Bisiklet
Bianchi
Şu tam bisikletçi görünümlüler ne selam verir ne selam alır bende kıl kapıyorum kapışmaya çalışıyorum :DDD

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.748
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Ortalama 30 km/s hızla birbirine doğru hareket halinde olan iki yol bisikleti sürücüsünün birbirini görüp bu esnada kullandıkları bisikletleri analiz edebilmek için çok kısıtlı zamanları mevcut.

Siz bu saniyelik zamanda bisikletin karbon, sürücüsünün ise tahta olduğunu tespit edebiliyorsanız bravo.

Klasikci

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Yavuz.O.YILMAZ.
Bisiklet
Diğer
Versen dert alsan dert.

skywagon

Daimi Üye
Tepki
464
İsim
Cem Kürkcü
Bisiklet
Canyon
Yahu genelleme yapmayalım bence, karbonu aliminyumu hepsi iki teker. Selam alsın, almasın ben herkese selam ederim. Fakat, adam ciğeri körük yapmış, 35 km/h ortalama tutturmaya çalışıyor, pozisyonu almış , pedala basıyor , rüzgarla dans ediyor. Selamımı almaz ise gocunmam yine de imrenerek bakarım ona. İçten alıyordur selamımı biliyorum, ben "yol"luları seviyorum.

• Beğen

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
Bence bu sitemin sebebi;trafikte zaten ötekileştirilmiş ve az sayıda olunması nedeniyle bisikletlilerin kendilerini aynı derneğin üyesi gibi
hissetmeleri(zenci dayanışması )ve beklenti içine girmeleri.Mesela araçlarda böyle bir durum yok(biz,Hondacılar istisna).
Sonuçta bisikletli olmak insanı ermiş yapmıyor,toplumun yapısından hallice.
Yaşım icabı,selam verilmese de(ki ben her zaman veririm)kafama takmam.Ancak,yol'luya yaklaşınca hemen vites artırıp hızla ,yakalayamazsınki modunda, uzaklaşması biraz zoruma gidiyor.Şimdiye kadar hiç yol'lu yakalayamadım.O kadar da farkımız olsun.