Karbon kadro kullanan varmi?

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.301
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Herkese keyifli forumlar... 3 aydır eksik parçalarını beklediğim kadroma kavuştum. 3 yıldır neyin ne olduğunun / olmadığının farkında olacak kadar tecrübem oldu bisiklet konusunda. Gerek forumdan istifade ettiklerim gerekse de yakın çevremden abilerim kardeşlerim yol yordam gösterdi.. Çok konuşuldu, çok anlatıldı.. Pek çok spekülasyon oldu, oluyor da.. Velhasıl, 2-3 yıldır kompenentler ve jant olarak denemek için irtibatta kaldığım firmadan, kadro da sipariş ettim. Kadro, taiwan dan ithal.. T1100 Örüm.. 56 kadro

Çok uzatmayacağım, kadroya ait kabaca görseller atacağım. 1 haftadır toplanmış bir halde ve 2-3 gündür sürüyorum. Toplamda 200-220km oldu. Herşey hakkında konuşmak için şuan erken belki de ancak, IMG-20230325-WA0016.jpegIMG-20230325-WA0011.jpegIMG-20230325-WA0009.jpegIMG-20230325-WA0005.jpegIMG-20230325-WA0001.jpegBuralarda yokuş çıkmak, inmek, düzde, tümsekli yolda denedim. Sprintte denedim. Kesinlikle esneme, çatlama, kırılma vs olmadı. Elbette henüz alışma sürecindeyim ve çok çok agresif kullanmadım ama kadroya verilen komutları hemen harekete dönüştürüyor..Kadroda vites grup seti sram red 22 var. (11/32 53/39). 2 suluk kafesi karbon, yol bilgisayarı ve sele aparatları karbon. Frenler 160 mm diskli, göbek merkezinden müdahaleli hidrolik pro marka, Pedallar, Look leo blade seramik karbon, iç lastikler schwalbe, jant telleri sapim cx-ray aero, dış lastikler de michelin allseason 700x28. Jant şeridi continental. Jantlar, yine kadroyu edindiğim firmadan aldım, zipp Nsw 454.. Gidon bandı fizik tempo.. Sele toseek titanyum raylı. Jant göbekleri novatec D791.. Şu an bisiklet 7,91kg..

Bütçem olursa bile nedense elektronik bir grup sete geçmeyi şuan düşünmüyorum. Aslında mevzunun dişliler ve onu çevirebilme olduğunu düşünüyorum. Onun dışında arayışta olduğum, quarq göbekten güç ölçer istiyorum. Ve bu arada da sulukları değiştirebilirim..

Bisiklet kabaca bu şekilde arkadaşlar.. Eğer merak edilen konular var ise, özelden ulaşabilirsiniz.. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim..

Scudo

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
7.001
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@SerdarCYCoo2Bursa Dogma F12'yi birebir kopyalamış adamlar :) Görüntü çok hoş. Tek gözüme batan, böyle bir canavarda tubular kullanmamak oldu. Orası senin bileceğin iş tabii. Güle güle kullan.

• Beğen
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.760
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@SerdarCYCoo2Bursa öncelikle bisikletiniz hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Aynı kadroyu yakın bir arkadaşım aldı. En az 1000 km sürmüştür ve çok memnun. Dediğine göre esneme sıfıra yakın. Kendisinin orijinal De Rosa Protos kadrolu bisiketi de var. Burdan bile daha kaliteli hissiyatı olduğunu söyledi.

Galiba çinli kardeşlerimiz karbon kadro işini çözmüşler. Alıp da memnun olan dünya çapında bir sürü kişi var. Adamlar sahtesini yapa yapa işi öğrendiler :)

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.301
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SerdarCYCoo2Bursa Dogma F12'yi birebir kopyalamış adamlar :) Görüntü çok hoş. Tek gözüme batan, böyle bir canavarda tubular kullanmamak oldu. Orası senin bileceğin iş tabii. Güle güle kullan.
Can abi çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.. Her zamanki gibi mesajın yine hap bilgi içeriyor 🤩 haklısın, hem yol tutuş kabiliyeti hem de ağırlık avantajı olarak tubless çok iyi olurdu ancak ömür olarak nispeten kısa olmaları, aktif sezonun prestijli yarışlarına hazırlanan ya da giren bir adam değilim, zaten kilom da müsait değil 😅 (90 kg) bu yüzden tercih etmedim ancak jantı tubless uyumlu aldım.. Belki ileride yedek bir jant setim olursa o şekilde kullanırım.. Bu arada satıcı, kadroların ar ge ekibi gelse, ayıramaz demişti.. Bull shit dedim 😅 yok artık gibisinden.. Ama gerçekten beklentimin çok üstünde bir kalitede.. Yarın da bir uzun yapmayı düşünüyorum..
@SerdarCYCoo2Bursa öncelikle bisikletiniz hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Aynı kadroyu yakın bir arkadaşım aldı. En az 1000 km sürmüştür ve çok memnun. Dediğine göre esneme sıfıra yakın. Kendisinin orijinal De Rosa Protos kadrolu bisiketi de var. Burdan bile daha kaliteli hissiyatı olduğunu söyledi.

Galiba çinli kardeşlerimiz karbon kadro işini çözmüşler. Alıp da memnun olan dünya çapında bir sürü kişi var. Adamlar sahtesini yapa yapa işi öğrendiler :)
Çok teşekkürler Kadir sağol 🙋‍♂️ yalnız bu kadro Çin malı değil.. 😅 Açıkçası bu kadar ben de beklemiyordum fakat, adamlar dünyanın en iyi kadrolarını ve jantlarını firma lisansıyla üretiyor..Bu arada Nike Adidas mağazasına gidip, orj fiyatıyla satılan ancak "made in china" etiketli ayakkabılara ne demeli? Ya da herhangi beyaz eşyaya, VS 😅 bu firma toptan üretip perakende ye geçmişler.. Daha iyileri sizlerin olsun inş.. Kesinlikle öneririm.. 👍

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.223
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SerdarCYCoo2Bursa güle güle kullanın hayırlı olsun. Satınalma süreciyle ilgili paylaşım yaptınız mı bilmiyorum belki de ben kaçırdım ama Satınalma sürecini merak ettim doğrusu.

• Beğen

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.301
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@SerdarCYCoo2Bursa güle güle kullanın hayırlı olsun. Satınalma süreciyle ilgili paylaşım yaptınız mı bilmiyorum belki de ben kaçırdım ama Satınalma sürecini merak ettim doğrusu.
Çok teşekkür ederim sağolun.. 🙋‍♂️ Firmayla pazarlama konusunda denemeden satış yapmamaya karar vermiştim.. Şu an tarafımca colnago, canyon, pinarello, trek gibi firmaların tırmanış/endurance ve aero kadrolarının siparişlerini alıyorum.. Eğer niyetiniz var ise sahibindncom a bakın, orada ilanlarım var. Ya da özelden WhatsApp nızı iletin oradan haberleşebiliriz.

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.227
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Herkese keyifli forumlar... 3 aydır eksik parçalarını beklediğim kadroma kavuştum. 3 yıldır neyin ne olduğunun / olmadığının farkında olacak kadar tecrübem oldu bisiklet konusunda. Gerek forumdan istifade ettiklerim gerekse de yakın çevremden abilerim kardeşlerim yol yordam gösterdi.. Çok konuşuldu, çok anlatıldı.. Pek çok spekülasyon oldu, oluyor da.. Velhasıl, 2-3 yıldır kompenentler ve jant olarak denemek için irtibatta kaldığım firmadan, kadro da sipariş ettim. Kadro, taiwan dan ithal.. T1100 Örüm.. 56 kadro

Çok uzatmayacağım, kadroya ait kabaca görseller atacağım. 1 haftadır toplanmış bir halde ve 2-3 gündür sürüyorum. Toplamda 200-220km oldu. Herşey hakkında konuşmak için şuan erken belki de ancak, 302005 dosyayı görüntüle302006 dosyayı görüntüle302007 dosyayı görüntüle302008 dosyayı görüntüle302009 dosyayı görüntüleBuralarda yokuş çıkmak, inmek, düzde, tümsekli yolda denedim. Sprintte denedim. Kesinlikle esneme, çatlama, kırılma vs olmadı. Elbette henüz alışma sürecindeyim ve çok çok agresif kullanmadım ama kadroya verilen komutları hemen harekete dönüştürüyor..Kadroda vites grup seti sram red 22 var. (11/32 53/39). 2 suluk kafesi karbon, yol bilgisayarı ve sele aparatları karbon. Frenler 160 mm diskli, göbek merkezinden müdahaleli hidrolik pro marka, Pedallar, Look leo blade seramik karbon, iç lastikler schwalbe, jant telleri sapim cx-ray aero, dış lastikler de michelin allseason 700x28. Jant şeridi continental. Jantlar, yine kadroyu edindiğim firmadan aldım, zipp Nsw 454.. Gidon bandı fizik tempo.. Sele toseek titanyum raylı. Jant göbekleri novatec D791.. Şu an bisiklet 7,91kg..

Bütçem olursa bile nedense elektronik bir grup sete geçmeyi şuan düşünmüyorum. Aslında mevzunun dişliler ve onu çevirebilme olduğunu düşünüyorum. Onun dışında arayışta olduğum, quarq göbekten güç ölçer istiyorum. Ve bu arada da sulukları değiştirebilirim..

Bisiklet kabaca bu şekilde arkadaşlar.. Eğer merak edilen konular var ise, özelden ulaşabilirsiniz.. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim..
Hayırlı olsun kazasız belasız kullanman dileği ile. Çok güzel bisiklet.

• Beğen

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.258
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Can abi çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.. Her zamanki gibi mesajın yine hap bilgi içeriyor 🤩 haklısın, hem yol tutuş kabiliyeti hem de ağırlık avantajı olarak tubless çok iyi olurdu ancak ömür olarak nispeten kısa olmaları, aktif sezonun prestijli yarışlarına hazırlanan ya da giren bir adam değilim, zaten kilom da müsait değil 😅 (90 kg) bu yüzden tercih etmedim ancak jantı tubless uyumlu aldım.. Belki ileride yedek bir jant setim olursa o şekilde kullanırım.. Bu arada satıcı, kadroların ar ge ekibi gelse, ayıramaz demişti.. Bull shit dedim 😅 yok artık gibisinden.. Ama gerçekten beklentimin çok üstünde bir kalitede.. Yarın da bir uzun yapmayı düşünüyorum..

Çok teşekkürler Kadir sağol 🙋‍♂️ yalnız bu kadro Çin malı değil.. 😅 Açıkçası bu kadar ben de beklemiyordum fakat, adamlar dünyanın en iyi kadrolarını ve jantlarını firma lisansıyla üretiyor..Bu arada Nike Adidas mağazasına gidip, orj fiyatıyla satılan ancak "made in china" etiketli ayakkabılara ne demeli? Ya da herhangi beyaz eşyaya, VS 😅 bu firma toptan üretip perakende ye geçmişler.. Daha iyileri sizlerin olsun inş.. Kesinlikle öneririm.. 👍
Ben burda kıyafet almaya gidiyorum etiketinde Made in Turkey yazıyor. Aynı kıyafet Türkiye'de 100 birimken burda 1000 birim oluyor 🤣

Bu arada hayırlı olsun Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin inşallah.