Karadeniz turu

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
Bugün, yarın değilse de birgün mutlaka☺

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe
Scudo
Tepki
11
İsim
ahmet
Bisiklet
Carraro
Nasipse yaz tatilinde Ordu ve Rize arası sahil yolunda kamplı tur yapmayı düşünüyorum, tecrübeli arkadaşlara bazı sorularım olacak.

1- Belirttiğim güzergahta rampa çok mu?
2- Bisikletim mtb lastik değiştirmeme gerek var mı?
3- Gidonu kelebek gidonla değiştirmeyi düşünüyorum, 31.8 mm kelebek gidon olarak satori ve zozo dışında başka marka bulamadım. Zozo kelebek gidonu önerir misiniz?

başkaca önerisi olan varsa memmun olurum.

• Beğen
Tepkiler: Metin_S
Tepki
43
İsim
Ersan
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
su bır gercek ki yol arkadası olmadan bu tarz bır mesafenın tehlıkelı olacagını anlamıs oldum ... (200 km)

:) dedikden sonra tek başına dünya turu yaptı :D hala yolda

Tepki
11
İsim
ahmet
Bisiklet
Carraro
nasipse iki kişi, yollar nasıl rampa çok mu?

Yeni_kullanıcı

Aktif Üye
Tepki
163
İsim
Oğuzhan Aydın
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yol deniz boyunca devam ediyor. Rampa yok genellikle düz. Kamp çadırı için yer bulmakta sorun olabilir.

• Beğen
Tepkiler: ahmet066006
Tepki
11
İsim
ahmet
Bisiklet
Carraro
İlçe ya da şehir merkezlerinde bir yer buluruz inşallah.

elric1982

Daimi Üye
Tepki
665
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
17 Temmuz gibi 2 kişi Kars'tan başlayıp Batum'a, ordan da Samsun'a kadar pedallamayı düşünüyoruz

• Beğen
Tepkiler: Metin_S

Yeni_kullanıcı

Aktif Üye
Tepki
163
İsim
Oğuzhan Aydın
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ahmet066006
Hopada sorduğumuzda sıkıntı yaşamıştık, merkezde kuracak yer yoktu. Yerlisi merkezden 5-10 km uzaltaki yerleri tarif etti. Oralar da izin vermedi. Benzinlikte kuramadık vs.

Tepki
11
İsim
ahmet
Bisiklet
Carraro
Bir çadır kurmakta ne sıkıntı olabilir ki ?

yavz0r

Aktif Üye
Tepki
439
İsim
yavuz
Bisiklet
Merida
Samsun'dan selamlar.
Hopa'dan buraya 5 gunde 537KM katederek geldim. Bugun mola verdim dinleniyorum. İstikamet İstanbul. Sirasiyla ogretmenevi, stadda mat+tulumda, esnaf davetiyle evde, balikci barinaginda, cadirda ve yine arkadasimin tanidiginda bir evde kaliyorum.
Şurda biraz bahsetmis birseyler sormustum: (link)

Bu fikri aklindan gecirenler vardir erteliyorlardir, yapin arkadaslar yola cikinca her sey hallediliyor. Kimse kolay oldugunu soylemiyor, ben de soylemiyorum. Ancak yasattigi kafanin tarifi cok zor.
Bugun ilk defa firsatim oldu kagit kalemle gunluk tutmaya calisacagim. İstanbul'a dondugumde toparlar bir yazi yazmaya calisirim okunmaya yonelik. Simdilik yalnizca instagram storyleri paylasabiliyorum. (link)

Onunde 800 civari km ve bol rampali kisim var simdi. Bakalim...

ismail_32

Daimi Üye
Tepki
408
İsim
ismail
Bisiklet
Specialized
Yok mu Ordu yaylalarından başlayıp Doğu Karadeniz yaylalarını gezen? Bu sene dizim ( ufak bir sıkıntı mevcut ) izin verir ise Ordu Yaylalarından girip gidebildiğim kadar gitmek. Araştırma içindeyim ama daha önce buraları pedallamış arkadaşlar varsa rota ve tecrübelerini rica ediyorum.

yavz0r

Aktif Üye
Tepki
439
İsim
yavuz
Bisiklet
Merida
Hopa'dan ciktigim Karadeniz turunda 1000km'yi devirerek, dün Amasra'ya ulaştım. İnebolu-Cide yolunu bir günde geçtikten sonraki gun Amasra'ya da ulasarak iki gunde 4992mt ustune 2434mt tirmanis yapmis oldum, haliyle yorgunum ve Amasra'da kendime boş gün hediye ettim.

Şimdi yolun bundan sonrasiyla ilgili cok fikrim yok. İstanbul'a varmak icin hangi guzergahi takip etmeliyim? Rampa cikmaya doydum denebilir :)

a.erkan

Forum Demirbaşı
Tepki
790
İsim
Erkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@yavz0r
201268
zonguldak-ereğli arasını araçla geçersen hiç rampa görmezssin.
Alternatif olarak otobüs yolları var. Bartından Karabük efsane bir yoldur ama dar ve tırlar çalışıyor. Biraz sakat. Sonrasında Karabük- Gerede-Bolu-İzmit hattı gidilebilir.Hiçbir çekiciliği olmayan bir yol bence.
Vakit bolsa Abant - Mudurnu üstünden Bolu ve Düzce yaylaları olabilir ama fazla fanteziye kaçar gibi.

FeedEx

Üye
Tepki
43
İsim
Yunus Emre
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross
@yavz0r Hocam tebrik ederim. Yaşadığınız his tarfisizdir eminim. Ben de geçtiğimiz Pazartesi günü Tokat'tan yola çıkıp Kayseri'ye geldim, yaklaşık 300km yol yaptım. Birkaç gündür de burda takılıyorum. Eve dönüp daha güzel turlar için çalışmalar yapacağım. Gürkan abimizin konusu hepimize ilham oldu ve olmaya da devam edecek. Tüm tur yapan abilerimizi, ablalarımızı, kardeşlerimizi gönülden selamlıyorum. Umarım herkes evine sağ salim döner :)

gezgino28

Edirne-Kudüs turu
Tepki
678
İsim
vizesizgezgin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Gurkan Genc S.A.Kardeşim merhabalar ben de aslen Giresunluyum ve askerden sonra ayrıldım memleketten ve 21 yıldır da gurbetteyım şu an ızmır dolaylarında kırsal bır yerde yasıyorum son 5 yıldır artık megakentlerden sıkıldım ve kendımı yalnızlıga sevdıklerıme ve hobılerıme ayırdım butun zararlı alıskanlıkları bırakarak kendıme 2.el bır bısıklet aldım ogrencıden ve kısa kısa turlar yaparak bısıkletı daha cok sevdım ve bana yetmemeye basladım sosyal medya kullanmıyordum ve oralarda senı kesfettım (2015) ve bırkac defa yazıstık ve canlı yayınına katıldım belkı hatırlarsın (vızelıgezgın28)ve bısıkletı alıp basımı gıtmek ıstıyordum netekım kendıme bır guzergah belırledım edırne-fethıye ılk etabı yaptım sahılden kamplı ve tek yanıma o kadar arkadas arıyordumkı bu ılk turumda malesef bulamadım bısıklet forumu o aralar yenı kesfetmıs yıne bulamamıstım 2 .etapım 2 sene sonra yıne bahar mevsımınde yaptım kaldıgım yerden fethıye_hatay yayladagı sınır kapısına kadar gıttım ön teker kapıya degdım ve orada sınırdakı polıslerle cay ıcmek cok degerlıdır benım ıcın sımdı kaldıgım yerden ılk fırsatta yayladagından,şam beyrut, tel avıv ve kudus turu dusunuyrum sanırım sen bu turu yaptın ve benımde en buyuk hayalım bu turdan sonra en buyuk hayalım turkıye-tokyo turu eger bunu yapabılırsem emeklılıkte benden mutlusu olmayacak,eger hıc olmazsa tayland-laos-vıetnam-kambocya turu yapmayı dusunuyorum emeklılıkte veya emeklılık oncesı,bu bısıklet sporundan sonra kampcılıga ve ıkı tekere bagımlı hale geldım ve benı kesmıyordu akabınde motor ehlıyetı aldım ogrendım ve bır kac ufak turdan sonra turkıyede uzun mesafeler yaptım ve bu benı kesmedı motor gruplarında arkadas aradım bulamadım ve bır hayalı daha gerceklestırmek ıstıyordum ve gıttım motorcuların hacılıgı sayılan romanyadakı transfagarasana..sımdı hayallerım daha buyuk motorla bastanbasa g.amerıka ve bısıkletle yollarda olma hayalı ıle yanıp tutusuyorum enerjıme heyecanıma uygun hayalıme eslık edebılecek bırılerı varsa bu postu okuyanlar ıletısıme gecelım ınsagramdan burayı pek kullanmıyorum (vizeligezgın28) ve senınle de tanısmayı cok ıstıyorum turkıyeye geldıgınde haberleselım mutlaka hayallerımız ve deneyımlerın hakkında bılgı sahıbı olmak cok guzel olur