Karadeniz Bolgesi Haritasi

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073

Arkadaslar,
Gecen sene Turkiye'ye bisikletleriyle gelen (Bruksel-Istanbul-Kibris) bir grup seneye Atina-Cin bisiklet turunu duzenliyor. Turkiye'de karadeniz kiyisindan gitmeyi planliyorlarmis. Arkadaslarin 1/200000 olcekli veya benzeri bir haritaya ihtiyaclari var.
En uygun haritayi nerden temin edecegime yardimlarinizi esirgemezseniz memnun olurum.
Simdiden Tesekkurler.
Ahmet Mumcu

• Beğen
Tepkiler: Bülent ÖZER
Scudo

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
Sigitas bu turdan bahsetmişti ama biz K.deniz sahilini pek tavsiye etmemiştik. Anlaşılan sahilden gidecekler. İşlerine yararsa 1/500000 ölçekli paftalar halinde bir harita ile yardımcı olabilirim.

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
@G-trek

Ben arastima halindeyim ama ayrintili bir haritanin kitabevlerinde bulunabilecegine pek ihtimal vermiyorum. Ben biraz daha bakayim senin teklifin cok iyi gozukuyor olmazsa sen bana veya direk Sigitasa gonderebilirsen cok sevinirim.
Tesekkurler

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Merhaba Ahmet Abi,

Atlas Dergisi yıllar önce 1/350.000 ölçekli 5 pafta şeklinde karadeniz haritası vermişti. Atlas Dergisi ile irtibata geçerseniz yardımcı olabilirler.
(link)

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Mumcu

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
@Ahmet Mumcu

Bende ki haritalar aynı zamanda dijital olarak mevcut. Yüksek çözünürlükte taranmış paftalar halinde.
Serkanın bahsettiği Atlas haritasının yol bilgileri biraz zayıf ve hataları var. O bölgede hatası olup olmadığını test etmedım ama istenirse o Atlasın haritadasıda mevcut.

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Gokhan'cigim merhabalar.

Sigitasa mart ayinda karadenizin zor olacagini ben de hatirlattim ama guneyden bir daha gitmeyi pek istemiyor gibi yani direk Yunanistandan Gurcistana gidecekler bu yuzden en kisa yol karadeniz. Bu kuzey ulkelerinin adamlarina kar kis pek islemiyor:)
Senin elindeki haritalardan daha iyisini bulabileceklerini sanmiyorum. Ben yakinda yine ortaliktan kaybolacagim gitmeden su isi halledeyim. Sen haritalari bana veya Sigitasa gonderebilirsen cok sevinirim.
Tesekkurler

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
En kısa zamanda haritaları Rapidsaher'e atıp linkini sana ve Sigitas'a gönderirim

GokhanAK

Daimi Üye
Tepki
294
Bisiklet
Peugeot
En kısa zamanda haritaları Rapidsaher'e atıp linkini sana ve Sigitas'a gönderirim

• Beğen
Tepkiler: aliko

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Yardimin icin cok tesekkurler, adamlara az da olsa bir faydamiz dokunacak.
Selamlar.

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Selamlar,

Kusuruma bakmayın bişey merak ettim.Neden ayrıntı içeren bir harita gerekiyor onu pek anlamadım.Daha doğrusu haritadaki ayrıntılı içerikte neler aranıyor? uygun konaklama yerlerimi? talii yollarmı? iç bölgelerdeki coğrafii koşullar veya kıyı şeridindeki otoban yolmu?

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
@bisikletcanavari

Aradigimiz harita trafigin az oldugu yollari, belki de cografi ozellikleri gosteren bir harita. Otobanlara biliyorsun bisiklet girmesi yasak. Bisikletle seyehat planlamasi icin en ideal haritalar 1/200 000 olcekli olanlardir ama maalesef bulmasi cok zor, belkide piyasa da satilmiyor. Umarim yabancilar bu gonderdigimiz haritalari casusluk islerinde kullanmazlar:)
Selamlar

• Beğen
Tepkiler: gezgin.günal

HasOglan

Üye
Tepki
3
@Ahmet Mumcu

Merhaba,
evet böyle bir harita bende uzun zamandir ariyorum, ama bulamadim.
Temmuz ayinda karadeniz turu düzenliyorum Istanbul-Trabzon böyle bir Haritaya ihtiyac var. Yardimci olabilirseniz sevinirim.

selamlar

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Aslında tam olarak güzergahınızı bilemiyorum ama karadeniz bölgesinde pek bir alternatif yol seçeneği bulunmuyor.Olanlarda gherkes tarafında bilinen yollar.Örneğin Bolaman-Ordu arası otoban yolu değilde eski yol görülmeye değer güzellikler içeren çok çok tenha bir yol ;)

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,
Ben de yaz aylarında Samsun-Sarp turu düşünüyorum. (Samsun'luyum, İstanbul'da yaşıyorum.) Karadeniz sahilindeki yeni yolun bölünmüş olmasından dolayı eskisine oranla daha az tehlikeli olacağını düşünmekteyim. Bir de karşı rüzgar sorunu var tabi. Bu konuda görüşleriniz alabilir miyim ?

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
(link) adresinden indireceğiniz harita programını bilgisayar ortamında kullanabilirsiniz. benzer şekilde mobil cihazlar (cep bilgisayarı, cep telefonu vb.) için de uygun program indirilerek kullanılabilir.

ozantuna

Forum Bağımlısı
Tepki
270
Selamlar Arkadaşım
Yaz aylarında büyük bir ihtimalle temmuz ayında samsundan sapa gideceğim tarihi ayarlayabilirsek sana katılmak isterim.