Kamp Ocağı Tavsiyesi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
merhaba,

kamp ocağı konusunda biraz araştırma yaptım kafam karıştı. benzin-alkol ne çeşit ocak tercih edilmeli ? marka model ne önerirsiniz veya kullandığınız ocaklar neler ?

teşekkürler

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vakti zamanında bu işlere kafa yorarken primus mimer adlı bir propan ocak dikkatimi çekmişti. Ucuz ve sağlam bir altyapısı var. Kamp ocağı tercihinde alkol ve ispirtoyu unut. Verimli değiller. Benzinli ocaklar hem pahalı hemde bakım isteyen oturgaçlı götürgeçler. En iyisimi şu tüplü olan propan ocaklar. Hem kartuşu bulmak kolay, hem yüksek kalori üretiyor, hem verimli yanıyor, hem ucuz, hemde çok gidiyor. Bir hem daha var onu atlamışım. Hemde pratik.

(link)

al buda sana resmi.

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
Bende yeni aldım sayılır.Propan tüplü ocakların verimlilik açısından daha iyi olduğunu düşündüğümden bende nurgaz kartuş ve tüpünü aldım.Nacizane tavsiyem bu olur.

Arda Oral

Daimi Üye
Tepki
141
Bisiklet
Salcano
Kamp mutfak setlerine bakabilirsiniz onlar ocağın yanında yedek yakitlarda veriyorlar

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
@BF Okuru Kartuş diğerlerinden daha ucuz ve ayrıca nereyse heryerde var.

ilker ates

Aktif Üye
Tepki
117
Bisiklet
Canyon
Msr pocket roket ve trangia kullanıyorum. Msr için vidalı kartuşla hem yerden tasarruf ediyorum hem de taşıdığım ağırlığa göre daha fazla gün kullanma imkanım oluyor. Öyle ki 10 günlük 2 kişilik kampın 2 öğününü ve sıcak içeceğini 450grlık nurgaz ile çıkartabiliyorum. Msr'ı öneririm.

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner

Daniel34

Üye
Tepki
4
İsim
Daniel koronakis
Dünya turlarında benzinli tercih ediyorum. Ama mini ocağım da var kovea'nın icat ettiğinde onu da kullanmışlığım vardır.