Kamp ocağı tavsiyesi

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.386
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Uzun ve bilmediğim (yabancı ülke) rotalara tur planım olduğu için benzinli ocak almayı düşünüyorum. Anadolu'da küçük bir şehirde veya yabancı bir ülkede kartuş arayamam. Bikepackingci olduğumdan yanımda kartuş da taşıyamam. Benzin her yerde var sıkıntı çekmem diye düşünüyorum.

Scudo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ziyadeniz peki Türkiye içinde iken benzin alma işi tam olarak nasıl oluyor bu tip ocaklarda ? Şundan dolayı soruyorum genelde benzin istasyonlarında plaka olmadan verilmiyordu. Tabi illa ki buna uymayan yerlerde vardır. Bu yüzden sordum yoksa dediğiniz gibi benzin temin edilmeyecek nokta yok gibi.

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.386
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MakRo

Zincir temizlemek için sürekli mazot alıyorum sıkıntı olmadı. Pompacı ne için lazım diyor bisikleti gösteriyorum zinciri temizleyeceğim diye veriyor. Ocağın deposu elinde gittikten sonra sorun çıkaracaklarını sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

emrahgkcn

Üye
Tepki
1
Bisiklet
Whistle
@ziyadeniz

Alabiliyorsun dostum yani onlarca dağcı var benzinli ocak kullanan hiç problem yaşadıklarını duymadım ama dikkat et benzinli ocak her zaman temizlmesi gereken bir ocak türüdür yakıt yüzünden çok sık tıkanma yaşanabiliyor. Hem gaz hem yakıt ile kullanılabilen ocaklar var edelrid ve msr markalarının onları da incele derim.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.903
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Bu başlığın üçüncü sayfasındaki ocağım için benzin alacağım zaman, ocak yanımda gidiyorum.
Ocağın ağzı dar olduğu için görevli önce pet şişeye dolduruyor, oradan ben ocağa aktarıyorum. Henüz sorun çıkaran olmadı.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.136
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Özcan. aldığınız ürüne ulaşılamıyor ama aldığınız ürün bu galiba (link)
İlan zaten firmanın kendi sayfası olarak gözüküyor. Alacak olanlara faydası dokunabilir.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.903
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@MakRo evet aynısı. Tavsiye ederim, az yer kaplıyor ve kullanışlı.

erendiz çetiner

Forum Bağımlısı
Tepki
1.074
Bisiklet
Corratec
Msr pocket rocket-(Bütan propan) : Deniz seviyesinden 2.000 rakımlara kadar harika! Tur bisikletçilerinin gözdesidir kendileri ...