Kamp ocağı tavsiyesi

Konu, 'Outdoor' kısmında GÖRKEM.G tarafından paylaşıldı.

1. GÖRKEM.G

GÖRKEM.G Üye

Seviye:
    Merhabalar,
    kamplı bisiklet turlarında kullanmak için ocağa ihtiyacım var.
    yüksek irtifa ve soğuk hava şartlarında kamp yapmayı düşünmüyorum bu yüzden benzin ocaklarını eledim.
    gaz veya ispirto ocağı alacağım.
    bütçem kısıtlı 2 alternatifim var

1- ferrino popote duo pişirme seti + Wild mini gas burner ocak= 100TL // n11 kampanyası ve banka kampanyası ile birleşince 67TL'ye geliyor bu set.

Ferrino Popote Duo Pişirme Seti 893 - n11.com
    Wild Mi̇ni̇ Gas Burner Oçak 893 - n11.com

2- Makalu ispirto ocaklı tencere seti(ultralight denmiş ama ağırlık bilgisi yok)=100tl // buda yine 67TL'ye gelecek

Makalu Tencere Seti Ultralight Alüminyum Ispirto Ocaklı 617 - n11.com

1. seçenektekte kartuş olayı biraz masraflı olacak çantada daha fazla yer kaplayacak ama işlevsellik bakımından ispitrolu ocaklara göre daha iyi olduğu söyleniyor.

2.seçenek ise bildiğimiz trangia çakması ve çin malı sanırım. baya kapsamlı 2 tencere 2 tava 1 çaydanlıkla geliyor.

kullanım amacım yaz ve bahar döneminde kullanacağım, maksimum 2 kişiye yemek pişirilecek.

daha önce kullanmış tecrübeli arkadaşların önerilerini bekliyorum.

Ekleme: iki tencere setide çin malı ve alüminyum. acaba sağlık açısından bir risk olur mu?

2. Cevat_MD

Cevat_MD Bisikletkolik

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    ilker bunu beğendi.
  3. Nomad

Nomad Flâneur

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    GÖRKEM.G

GÖRKEM.G Üye

Seviye:
    gönül isterki trangia alayım ama aşıyor bütçemi.

hocam o ürünü bende inceledim 1 litre suyu 3,5 dakikada kaynattığı belirtilmiş doğru mudur? birde 230gramlık kartuşlar ne kadar süre gidiyor?

5. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kamp ocağı olarak ben uzunca bir süre şu ürünü kullandım. NG075 Troya | Nurgaz
    Hala yarım depo duruyor.
    İlave olarak forumda görmüştüm, şu videodaki ocağı yaptım

İş yerinde kolonya ile denedim mekanizma gayet güzel çalıştı, medikal alkol ile daha iyi olacağına eminim, üstelik çok hafif ve yer kaplamıyor.

6. eraypehlivan

eraypehlivan Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhabalar,

Kovea isimli bir markanın ocakları var onlara da bir bakın derim. Hem küçük, hem sağlamdırlar ve kullanımları kolaydır. Yukarıda arkadaşın önerdiği msr pocket rocket da güzel bir ocaktır tavsiye ederim. Ancak su kaynatmaya ilişkin koşullar biliyorsunuz ki en iyi şartlarda(basınç, sıcaklık) test edildiğinden yanıltıcı olabilir. Bir de kartuş sorununu kartuşlara çakmak gazı basarak çok ucuza çözebilirsiniz. Çakmak gazının kartuşlara basılması üreticiler tarafından tavsiye edilmese de şimdiye kadar hiç sorun yaşandığını görmedim. Normal kartuştan kalorisi düşük oluyor ama normal irtifada herhangi bir sorun yaşamazsınız.

7. Nomad

Nomad Flâneur

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ne kadar sürede kaynattığı ile ilgili süre tutmadığım için bilmiyorum, zira ilk orjinal coleman (bütan propan karışımı) kartuş bittiğinden bu yana bakkallardan 1-2TL'ye aldığım çakmakgazıkartuşu ile colemanı doldurduğum için pişirme süre haliyle uzadığı halde yine de makul sürelerde pişiyor her tür nevale..

Coleman 250c; Coleman Kartuş C 250 - Atlaskamp.com bu kartuşu almıştım ve bittikçe kendim dolduruyorum..

GÖRKEM.G

GÖRKEM.G Üye

Seviye:
    hocam en çok merak ettiğim ocaklardan biri nurgaz troya, fiyatı çok uygun ama boyut ve ağırlığı ile ilgili bilgi bulamadım. ölçüleri hakkında bilginiz var mı? musluk ile stand birleşik mi yoksa ayrılabiliyor mu? çantada çok fazla yer kaplıyor mu acaba alınabilir bir ürün mü yoksa 100-200 gramlık ufak ocaklar daha mı mantıklı?

buna benzer kola kutusundan bir ispirto ocağı yaptım ama bana pek kullanılabilir gelmedi, maliyeti sıfır, yer kaplamıyor, yakıtı daha ucuz ama düz zeminde bile üzerine tava tencere koymaya korktum arazide pek güven vermedi bana.

Merhaba, genelde deniz seviyesinde kullancağım zaten, çakmak gazı olayını duymuştum ama direk kartuşa basabiliyor muyuz? herhangi bir aparat gerekiyor mu?

kartuşlar çakmak gazı ile kolay bir şekilde doldurulabiliyorsa en mantıklısı gaz ocağı sanırım.

9. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    nurgaz troya 230fr lık kartuşla kullanabilirsin, musluk ayrılabiliyor, ben 2 tane kartuş bitirdim, contasında bozulma yok. Görüp alabileceğin yer varsa bir bak derim, diğer 100tl lik ocaklardan çok farkı yok.
    Şu videodan biraz fikir edinebilirsin.

Bu arada Nurgaz`ın sahibi eski bir kampçı olduğunu biliyorum, bu tarz ürünleri üretmesi de bundan mütevellit sanırım.

BilalBeki, Nomad ve GÖRKEM.G bunu beğendi.
  10. eraypehlivan

eraypehlivan Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @GÖRKEM.G çakmak gazının ucunda genelde kırmızı plastik bir kısım olur. ona çakıyla çapraz bir kesik atıp (çok büyük değil ama küçük) kartuşa basabilirsin. arada sallayıp çıkarıp bir daha basarak kolayca doldurabilirsin. çakmak gazı köy bakkallarında bile bulunabildiğinden kolay ve ucuz.

Nomad bunu beğendi.
  11. Ömer D.

Ömer D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Ferrino marka alkol ocaklarını aslında ALOCS isimli çinli bir firma üretiyor, aliexpress.com 'dan belki uygun fiyatlı birşey bulabilirsin.

12. eraypehlivan

eraypehlivan Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    @GÖRKEM.G Dostum bu arada evde hiç kullanılmamış campingaz marka 230 gr'lık bir kartuş var. İstanbul'da alabilirsen sana verebilirim (Göndereyim diyeceğim ama astarı yüzünü geçebilir.) Ancak bendekinin başı vidalı değil. Ya ona göre ocak alman lazım ya da bu tarz kartuşlar için adapterler var. Bir düşün özelden mesaj atabilirsin.

13. hakan okayer

hakan okayer Aktif Üye

Adı:
    hakan okayer
    Seviye:
  14. tahirkaya

tahirkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bütan Propan en "iyisi" bence.

Hem ekonomik. Hem çok pratik.

Ispirto kullandım. Ocağa dökmesi eziyet. Üstelik elinize falan değerse acı bir tat bırakıyor.

15. Ventolin

Ventolin Yeni Üye

Adı:
    Ventoline
    Bisiklet:
    Carraro
  16. Ftiryaki13

Ftiryaki13 Yeni Üye

Seviye:
  17. Bahadır Aktaş

Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  18. Soner U.

Soner U. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    330ml cola kutusu ile kendinizde yapabilirsiniz ispirto yakarsanız hem çok daha ekonomik olur hemde gittiğiniz heryerde bulma imkanınız olur ..

Onur Ali İmren bunu beğendi.
  19. yilmaz kaynak

yilmaz kaynak Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  20. Tunahan KORKUT

Tunahan KORKUT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bu videoda ocağın içine koyduğu yanıcı madde ne acaba , biliyor musunuz?

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_10-44-26.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
greg-lemond.jpg
Daha iyi bir tırmanışçı olmanın üç anahtarı (1) Zihinsel hazırlık (2) Daha hafif bir vücut ve (3) Akıllı taktikler. Pro: Greg LeMond (3 kez Tour de France şampiyonu, 2 kez dünya yol şampiyonu,...
Website_Drafting_Image_10m_2048x2048.png
Merhaba forumdaşlar :) Aslında başlığı "Drag nedir? Yenir mi?" yapmayı düşündüm ama bu bir Drag'a giriş konusu değil, Drag'ın ne olduğunu zaten bilenler için beyin yakan bilgiler içeren bir makale...