Kamil koç almadı

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
Finallerin bitişine müteakip Ankaraya gecmek için biletimi aldım ve bisikletli olduğumu belirttim. Gişeden ve musteri hizmetlerinden kendimi de sağlama aldım. Fakat insanliktan nasibini alamamis muavin musvettesi "ben ne yapacağım onu? G..me mi sokacağım?" diyerek bisikletimi almadı ve bunun uzerine müşteri hizmetlerinden sikayet oluşturdum. Muavinle görüştüler lakin muavin bana aslan onlara kedi kesilmeyi cok iyi becerdi. Cezai islem yapilacak diye geri donus yaptilar bana ama pek inandırıcı gelmedi. Su an ismi lazim degil bir firmaya ekstra 15 tl daha verdim bisikleti oyle yada boyle o bagaja koyacağının sözünü aldım. Kamil koc firma olarak bisiklet dostu olsa da (yada gorunsede) calisanlarinin yarisi insanliktan nasiplerini alamayan birer mahlukat. Eger duzce ankara hattinda gececek varsa eslik edebilirim :)

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
yani sen o otobüse binemedin mi

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@Alperen Haner
Bölge bölge değişiyor olabilir çalışan profili. Ben de Bursa'da okurken mecbur kalmadıkça Kamil Koç harici başka bir firmayla dönmezdim memlekete. Bir iki ufak tefek mevzu hariç bir olumsuzluk görmedim. Ancak bildiğim kadarıyla bisikleti almama lüksü yok. Kamil Koç bu hizmeti ekstra bir bedel almadan yerine getiriyor.

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
O öyle diyince sen naptin hocam ?

Kusura bakma suç sende.Sen tepki göstermezsen o kekolar Kamilkoç'ta çalismaya devam eder.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
açıkçası iyi sakin birine denk gelmiş muavin. bisikletle birlikte muavininde bagaja sokulması gerekirmiş. geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR
Tepki
113
İsim
Volkan Metin
Bisiklet
Specialized
müşteri hizmetlerin ve bileti kesen görevliden okeyi almışsın zaten muavin kim oluyor. şahsen ben olsam çatır çatır koyardım bagaja o bisikleti. bazen sert olmak lazım, şartları zorlardım en azından

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
Ağzına indiricen yumruğu, insanın sınırlarını zorluyorlar bazen..

Can Akan

Aktif Üye
Tepki
245
İsim
Can
Bisiklet
Trek
@Alperen Haner Ben bunu alamam mevzuları bende de oldu ancak bilet bürosuna, terminale, müşteri hizmetlerine ilettiğimi söyledim. Yine dinlemediler, terminalin müdürü ile konuştum ondan sonra aldılar. Sert çıkmak lazım biraz. İnternet sitelerinde vs. yazıyorlar, almak zorundaydılar. Sadece 2 bisiklet sınırı var işte.

coffeeguy

Forum Bağımlısı
Tepki
285
Bisiklet
Lapierre
Hocam adam sinirinden hopluyordu sartlari sonuna kadar zorladim pasa pasa o bagaja yerletirirdi o normalde ama rotarli oldugu icin bende tutmadim ama arac plakasını kamil koca verdim oradan sikayet ettim terminal icerisinde de bagira bagira kamil müşterisini kazikliyor boyle yapacagim derken çalışanına laf geciremiyor diye soylendim. Benim arkamdan da bir iki arkadaş biletlerini iptal edip sikayette bulundular aynı otobus için. Bakalım ne olacak.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Alperen Haner Bazen cins insana denk geliyor, insan. Sabırlı olun, siz ekstra para vermişsiniz ya seve seve ... alacaklar o bagajı. Bagaj iskontosunun çoğunu yazıhane aldığı için işlerine gelmiyor, Araçlar da şahıslara ait çoğu, ne kadar üstünde A Firma, B Firma yazsada... geçmiş olsun tekrardan keşke böyle şeyler yaşanmasa, otobüslerin bir bagaj bölümü engelli sandalyesi, bisiklet için ayrılsa keşke.

Güvenç Terzierol

Forum Bağımlısı
Tepki
251
Bisiklet
Salcano
Böyle bir durumda muavinle muhattap olmaya değmez. Nereye sokacağım sorunun cevabını kendisi vermiş zaten, denemeyi teklif edip şoförle muhattap olmak ve yine soğuk kanlılıkla konuşmak olayı eminimki çözecekti.

Bende gerekmedikçe kamilkoç haricinde başka firma kullanmıyorum. Bazen tabiki tatsız durumlar oluyor ancak nasıl çözüleceği belli kaptanla konuşulduğunda hepsi oldukça saygılılıar.

• Beğen
Tepkiler: coffeeguy

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Aslında en iyisi, bulunduğunuz ilde ki biri bisiklet bayi ile görüşüp, bisiklet kartonunu vermelerini rica etmenizdir. Zaten bayilere çok bisiklet geliyor o kartonlar ziyan oluyor. Bir tanesini alıp ön tekerle seleyi çıkarıp yol gitmek daha güvenli, bagajda bir valiz devrilir bir şey olur, fren kolu, arka değiştirici vs. gibi bir donanım zarar görebilir.

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Muhtemelen şahıs arabası. Muavin de muhtemelen araç sahibinin bilmem nesi... Kamil Koç yanlış bilmiyorsam bünyesinde en az şahıs aracı çalıştıran firmalardan biri. Aynı terbiyesiz uslubu şirket aracının kaptan ya da muavininden duymanıza imkan varmiyorum.

Hayır bir de şahıs ya da şirket arabası farketmez aslında. Kamil Koç, Ulusoy gibi firmalardan bu gibi şikayetler gelince düşünüyor insan; neye binicez lan biz? Öz X Turizm olsa anlarım da bu ve benzeri firmaların çalışanlarından "g..me mi sokucam" gibi cümleler duymak hiç hoş değil. Çok müşteri kaçıyor çok. Hızlıca uyanmaları lazım.

• Beğen
Tepkiler: Osman Tuğrul

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@Alperen Haner yokmuydu bi action kamera onunla yolculuğunu çekerdin çekerken o sahnede kayda geçmiş olurdu videolu şikayetin oldu işte. :D

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
bisiklet.png

Ben iki kez Kamil Koç'la taşıdım,ikisinde de bir problem olmadı,işi muavine fazla bırakmadan ön tekerleği söktüm kendim yerleştirdim (Bisiklet doluydu bu arada.Bagajda çadır,mat,yanlarda heybe,gidon çantası vs.) Yanıma bu sayfanın da çıktısını almıştım.Olması gereken bilet alım esnasında satış merkezine veya çağrı merkezine bagaj olarak bisikletim var dendiği zaman bu kayda geçecek.Hareket saatinden önce muavin de bisikletli birinin geleceğini ve o bagajda bisiklet taşınacağını bilecek.Çok fazla yer kaplamıyor zaten,muavinin malum yerinden önce sokulacak çok yer var orda.

Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Bence zorlamadığınız iyi olmuş. Eğer bu zihniyetteki muavin bu atışmaların ardından bisikleti bagaja almak zorunda kalsaydı bisiklete hasar bile verebilirdi bagaj içerisinde. Siz şikayetinizi yapmışsınız nasıl olsa, e-posta yoluyla da yapın ki sümen altı etmesinler :)

• Beğen
Tepkiler: Sey_Yeah

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
bırak otobusu ben taksıye ön tekerı söküp bagajına koyuyorum kendım. ısterse almasınlar, binmem başka taksi otobüsmü yok

• Beğen
Tepkiler: coffeeguy

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben bileti alırken görevli kişi, doğrudan otobüs şöförünü aramış, onay almış ve öyle bileti kesmişti. Hatta ara durakta binmiştim, ilk durakta bagajda bisiklet için yer ayırmışlardı.

Ama buna rağmen, benim acelem var, bununla uğraşamam, bir şey olursa hiçbir sorumluluk kabul etmem diye defalarca söylendi şöför. Hiç takmadan, bagaja kendim bisikleti güvenli bir şekilde yerleştirdim, diğer valizlerden de destek alacak şekilde ayarladım, sorun çıkmadı.

Tavsiyem, bilet kesilirken şöförü aramalarını isteyin. Şöför kabul ettikten sonra muavin ve diğerleri karışamıyor zaten.