Kaliteli giyim

Ender Piyale

Aktif Üye
Tepki
66
Bisiklet
Scott
Merhaba;

Yol bisikleti kullancısıyım ve bahar yaz aylarında giymek üzere kaliteli giyime yatırım yapmak istiyorum.
Öncelikli ihtiyacım teri ısıyı iyi atabileceğimuzun tayt ve ceket. (Goretex özellikli)
Bu doğrultuda yurtiçi ve yurtdışı site, marka, model bilgilerinizi paylaşır mısınız?

Baktığım yurtdışı siteler
(link)
(link)
(link)

Teşekkürler.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@AydınUS

Tavsiyeniz çok güzel, ancak ürün fiyatları gerçekten yüksek. Benim tavsiyem, satın alacak olsam aşağıdaki ürünler olurdu.

Kışlık giyim için;
Ceket
(link)

Tayt
(link)

Exuma'nın Outlet mağazalarına bakmanızda fayda var.
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ender Piyale Aydın arkadaşın belirttiği Bobshop'tan ben de çok alışveriş yapıyorum. Çok titiz ve güzel çalışıyorlar. Ürünlerde de oldukça çeşitli. Özellikle bayan bölümü, diğer online sitelere göre oldukça çeşitli. Tavsiye ederim.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Bahar ve yaz aylarında cekete kesinlikle ihtiyacınız yok. Hatta kışın bile en soğuk havalarda sürmeyecekseniz (İstanbul için konuşuyorum) ceket almasanız olur. Hem kısa hem uzun tayt ve forma almak yerine kısalarını alıp kol ve bacak ısıtıcı ile kullanabilirsiniz.

Marka olarak Castelli'nin hayranıyım, kardeş markası Sportful'u da tavsiye ederim. Fiyatının ne olduğunu önemsemiyorsanız en kaliteli ürünleri yapanlar Assos, Rapha ve Mavic. Alışveriş sitesi olarak da yazılanlara ilaveten evanscycles ve bike24'ü önerebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Y.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ender Piyale Ortalama iki ayda bir, yaklaşık 1 senedir yapıyorum. Herhangi bir sıkıntı olmadı. Sınırı geçen de çok ürün aldım, zaten teslimatta elden ödeyebiliyorsunuz. Tekstil kategorisinde olduğu için henüz gümrüğe takılıp da çıkamayan siparişim olmadı.

Aydın US

Forum Bağımlısı
Tepki
228
Bisiklet
Scott
@Ender Piyale Ben yapmadım ama önümüzdeki aylarda alışveriş yapmayı düşünüyorum,forumda alışveriş yapan var bu sitelerden sorunsuz bir şekilde gelmiş.

Ender Piyale

Aktif Üye
Tepki
66
Bisiklet
Scott
Hızlı ve güzel cevaplar gelmiş teşekkürler :)
Bu noktada en çok kafamı karıştıran içerik olarak ürünlerde neye bakmalıyım.
Yüzde olarak kullanılan malzemeler yazılmış ama kışlık için şu iyidir yazlık için şu iyidir gibi bir oran verebilir misiniz?
Kimisinde koyun yünü kullanılmış kimisi yüzde yüz likra gibi.
Marka olarak bahsedilenlerin hepsi kendini ispatlamış markalar sanırım.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@evrim bilgen
Pearl Izumi'nin kadın ürünleri gerçekten çok güzel; eşimde birkaç tane var, hepsini severek giyiyor. Ama benim kendime göre birşey alıp kullanmışlığım yok...

@Ender Piyale

Bileşeninden çok özelliklerine bakmalı; ne kadar sıcak tutar, yağmur ve rüzgarı ne derece geçirir, vs. %100 likra olanlar pek bir özelliği olmayan yazlık formalar oluyor diye biliyorum. Ayrıca kaliteli formaların çoğunda birden fazla çeşit kumaş kullanılıyor; mesela ön kısmında rüzgar geçirmeyen malzeme, yanlarda ise bisiklet üstünde daha rahat etmeniz için daha esnek kumaş kullanılabiliyor.

Wiggle gibi büyük internet satış sitelerinde bolca kullanıcı yorumu oluyor, hem ne tip özellikleri olduğu konusunda hem de beden konusunda çok faydalı oluyor o yorumlar.

Yün içlik tavsiye ederim ama çelik kadrolu bisiklete binen retro meraklısı biri değilseniz yün forma almanın pek anlamı yok bence.

• Beğen
Tepkiler: Ender Piyale

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ender Piyale ek olarak istediğiniz özelliklerde ceketlerden, Gore Bike Wear'da mevcut. Önümüz sıcak mevsimler olduğu için, nacizane önerim, gelecek kış sezonuna bahar hatta yaz aylarında ceket almanız. Çünkü oldukça indirimli olabiliyorlar sezon dışı olduğu için. Ceket için özellikle windproof ve waterproof özellikli olmasına dikkat edebilirsiniz. Çok soğuklarda polar bir üst ya da termal bir içlikle de kullanabilirsiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba , o yabancı sitelerden alacağınız bisiklet fiyatına kıyafetleri 5 de bir fiyatına decatlondan elleyerek dokunarak deneyerek alın derim . Kalite alginiz nedir acaba ? Örneğin Ben marka takintisi olan biri olarak yarim milyara aldığım yok vibram tabanlı yok goratex kumasli ayakkabılar botlar hepsi ter yapıyor hepsi su geçiriyor !! Tecrübeler le sabit .. marka ismi vermicem ama aa çok pahalı denilen tüm markaları montundan corabina kadar kullandım, takı decatlonu kesfedene kadar .. oradaki adını sanini duymadığım markalar aynı işi cok da ucuza görüyor .. Umarım yardımcı olabilmisimdir .. Teşekkürler .

Tepki
256
Bisiklet
Cube
Bike-Discount sitesinden alışveriş yapmadan önce isterseni Hamide Hanm ve Volkan Bey 'den bilgi alabilirsiniz.Evrim Bilgene konuda katılıyorum sezon sonu al indirimli olsun.Murat Arkadaşımızın dediği gibi Castelli konusunda uzman.
Bazen fiyatlar sitelein kendi yaptıkları indirimlere göre her markada değişiklik gösterebiliyor.

Ender Piyale

Aktif Üye
Tepki
66
Bisiklet
Scott
@fishman Akıl bulandıran kısmı da bu zaten. Vücudu saran ürün alıyoruz ancak denemeden ve kişisel olarak tatmin edebilir mi bilemeden. Ciddi risk.
Decathlon'da baktım ama hali hazırda kullandığım ürünlerden memnun değilim. Çok terleyen biri olarak yaz için rahat edebileceğim kıyafetere ihtiyacım var.

Carlito

Üye
Tepki
23
İsim
İzzet
Bisiklet
Cervélo
Forma alırken bir beden büyükmü almak lazım acaba dar falan oluyorlarmı hiç bisiklet forması almadım bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim:)
Castelli marka forma alacağımcanondale takım forması

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@Ender Piyale

Kadıköy'de Mor Outdoor&Outlet isimli bir firma var. aynı isimli web sitelerinden de satış yapabiliyorlar. Ben oradan çok şey aldım ve ürünleri oldukça kaliteli ve de hesaplı. Ayrıca sattıkları ürünün de arkasında duruyorlar. Bi incele bak, elbette yüzde yüz her ihtiyacımızı buradan gidermiyor, başka yerlerden de alıveriş yapıyoruz. ancak kesinlikle faydasını göreceğinden eminim.
Bir arkadaş da Decathlon demiş. Evet decathlondaki kaliteli ürünler gayet güzel, ben de kullanıyorum, ama orada ucuz ürünlerden kesinlikle uzak dur dostum. Çok dandik. Fiyatına aldanıp alma sakın.

@Carlito

normalde ne beden giyiyorsan bir yükseğini al. malum bunlar dar kalıpla üretiliyorlar.
normal giyim mağazasından sana uyan bedenden alırsan süperman gibi gezersin. gerek yok bence.

• Beğen
Tepkiler: Carlito

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
@Carlito

Bisiklet kıyafetlerinin işlevlerini yerine getirmeleri için vücuda oturmaları gerekiyor ama bisiklet üzerinde duruşa göre üretildikleri için rahatsızlık falan vermiyorlar. Castelli'nin beden tablosu şurada mevcut:
(link)

Ürünler tasarlanırken bu şablondaki ölçüler göz önüne alınıyor. Tabloya inanmayıp büyüğünü almak, 40 küsür senelik marka bu işi bilmiyor, demek ile aynı anlama geliyor bence. Ancak, Rosso Corso serisi ürünler yarışçılara yönelik tasarlandıkları için tüm vücudu saracak şekilde oluyorlar. Süpermen gibi gözükmek istemiyorsanız veya vücut yapınız pro bisikletçilerden çok farklıysa, mesela kollarınız çok kalınsa, Rosso Corso ürünlerin bir beden büyüğünü almak daha doğru olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Muad dib

Carlito

Üye
Tepki
23
İsim
İzzet
Bisiklet
Cervélo
murat bey cevaplar için çok teşekkür ederim
beden tablosuna baktım da benim beden öyle garip bir bedenki:)
biraz medium biraz large beden oluyor :)
omuz küçük göbek büyük birde kalkmış forma alma derdindeyim senin neyine forma :(
şaka bir yana cevap için çok teşekkür ederim sağolun:harika: