Kaliteli giyim

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
benim de bisiklet kıyafetine ihtiyacım var

Scudo

sapienza

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Burak ESEN
Bisiklet
Carraro
@evrim bilgen
Bisiklet kıyafeti için internetten alışveriş yapmakta sıkıntı yasanmıyor mu?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sapienza Hayır, tekstil kategorisinde olduğu için sorun yaşanmıyor. 75 euru geçen siparişlerde de vergi farkını elden teslim alırken ödeyebiliyorsunuz. Tek sorun iki günde Türkiye'ye giren kargonun size on günde halen gelememesi. İronik...

sapienza

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Burak ESEN
Bisiklet
Carraro
@evrim bilgen teşekkürler son bir sorum daha olacak yurtdısından bisiklet almakda aynı sekildei oluyor yoksa daha cok zorluklar yasanıyormu baktığıma aradığım bisiklet yurt dısında daha ucuza bulunabılıyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sapienza Ucuza kesin bulursun. Ama gümrükte vergisini de ödersin. Bisikleti ücretsiz yollayan siteler var , tamamen salııyorum 300 eur ve üzeri kargolar ücretsiz, tüm dünyaya yollanır gibi opsiyonları oluyor. (Evanscycle vs) Sen vergisini falan ödersin gümrükte. Başka sıkıntılar da oluyordur illaki ama Almanya, İngiltere nispeten daha rahat alış veriş yapılabilecek yerler diye düşünüyorum.

sapienza

Aktif Üye
Tepki
48
İsim
Burak ESEN
Bisiklet
Carraro
(link) biraz sıkıntı o zaman o iş ben yıne bildigim yoldan devam yınede saolun:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ürünlerin olması gerekenden daha geç elimize ulaşması konusunda bir kaç şey yazmak istiyorum. 2014 yılı sonlarına doğru tüm illerin gümrük kontrolleri İstanbul UKİM'e alındı. Daha önce ülkemize gelen gönderiler gümrük muayenesine kendi illerinde girerken, son 4-5 aydır İstanbul'da kontrol edildikten sonra dağıtılmaya başlandı.

Süreç kısaca şöyle, havalimanı'na gelen gönderi yoğunluk durumuna göre kontrolden geçtikten sonra, 1-5 gün arası bekletiliyor veya hemen kargo işleme merkezine sevk ediliyor. Gönderi gümrüklü ise UKİM'e sevk ediliyor, gümrüksüz ise UPİM gönderiyi teslim alıyor ve size en yakın posta dağıtım merkezine ulaştırıyor. Dağıtım merkezi de görevli personel ile gönderiyi size ulaştırıyor veya siz gidip elden alıyorsunuz.

Son 3 yıl içerisinde yurt dışından gümrüklü ve gümrüksüz çok ürün aldım. UKİM, UPİM, İstanbul Gümrük Müdürlüğü, Ankara aynı şekilde, Posta dağıtım merkezleri derken, gönderilerin geç gelmesi ile alakalı çok insan ile konuştum. Yukarıda bahsettiğim durumu da bizzat UKİM çalışanı bana telefonda anlattı.

Kıssadan hisse, yeterli personel alınmadığı için beklemeye devam edeceğiz... :)

lombardo

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Deniz
Bisiklet
Lapierre
başlık altında güzel bir kaynak oluşmuş. bahsi geçen sitelerde gerçekten geniş ve güzel bir yelpaze var.

ben de biraz daha ucuz ve edinmesi kolay bir paylaşımda bulunayım, açıkçası nedendir bilmem ama tam fermuar sevmiyorum, yarım fermuarlı formalar daha rahat bence..

şunun gibi:

(link)

epey memnunum..

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
bir yerde Rapha ve Santini'nin türkiye'de üretim yaptığını okudum. Bu fabrika satış mağazası olabileceği muhteşem ihtimalini ortaya çıkartır, markalı olmasa bile aynı kalitede ürün satışı olabilir. Bilgisi olan var mı?

• Beğen
Tepkiler: phoenix48

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Atacan KSK

Santini'yi bilmiyorum ancak Rapha ürünlerini exuma'nın outlet mağazaları belirli aralıklarla satıyor.

Ozan Duran

Forum Bağımlısı
Tepki
621
Bisiklet
Cannondale
@Atacan KSK
Barco tekstil eskiden Rapha'nın ürünlerini üretiyordu, artık üretmiyor diye biliyorum. Santini'yi bilmiyorum.
Fabrika satış mağazalarında kendi markası olan Exuma'nın, Hincapie'nin ve çok fazla bilinmeyen başka markaların ürünlerini bulabilirsiniz.
Çatalca fabrikasında ve Belgrat Ormanları'nda iki fabrika satış mağazası var.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Eskiden Rapha'nın üretimini Portekiz, Türkiye, Romanya gibi ülkelerdeki taşeronlar yaparlardı. Artık hepsi Çin'de üretiliyor, ya fabrika açtılar ya da tek taşeron kullanıyorlar.

Santini ise İtalya'da üretiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Atacan

Karqasa88

Üye
Tepki
0
İsim
Murat
Bisiklet
Salcano
Merhaba
Salcano CS30 sarılı siyahlı model bisikletim var renk takintim olduğu için forma arayışı içine girmiştim sizce bu forma nasıl olur fiyatı 125 tl diyor

(link)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Barco hala Rapha, POC, Zero RH+ ve Hincapie'nin ürünlerini üretmeye devam ediyor ;).

Geçen sene Rapha ile ilgili bir sıkıntı olmuş ama aşmışlar sorunu.

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
Barco İzmir'deki şubesini kapatmış :(