Kadronun sele kelepçesinin olduğu yerden kırıldı.

B

BF Okuru

Misafir
@katran

Her ürünün bir hizmet ömrü var. Bisiklette 10 yıldır. Bu demektir ki 10 yıl yedek parça bulundurma, hizmet ve ömür boyu garantili diye reklam ettikleri parçalar 10 yıl hizmet ve garantilidir.

Kullanma klavuzunda direk uyarı olarak kadroya en az şu kadar sele borusu girmeli diye yazmıyorsa kullanızı her türlü hak aramada serbestir ama uyarı varsa garanti kapsamında olamaz. ( garantiler yoruma yada satıcının yanında çalışan tezgahtarın demesine göre çalışmaz )

@katran

Her ürünün bir hizmet ömrü var. Bisiklette 10 yıldır. Bu demektir ki 10 yıl yedek parça bulundurma, hizmet ve ömür boyu garantili diye reklam ettikleri parçalar 10 yıl hizmet ve garantilidir.
@Emre Nakipoğlu

Scudo

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@gmfaruk @katran Valla bende onların yalancısıyım. Kron kadroları ömür boyu garantilidir diye dönüş yaptılar ancak hangi koşullarda geçerli olduğunun cevabını alamadım.

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
@Asusmune ... Şimdi bisikletçi kardeşim ben orda kullanıcının hatasından bahsettim öncelikle neye karşılık yazdığıma bak.... Onu anlaman gerekiyor. Öbür taraftan ömür boyu garanti demek canın istedi mi kır hata yap kır onlar alsın yenisini versin demek değildir. Eğer kullanıcı hatası dışında bir durum varsa o zaman elbette değiştirilir. Birde şu konu var firma sırf müşterisini elde tutmak içinde değiştirebilir bir scott bir giant bunu yapmamaktadır. Gerekli incelemeleri yaparak buna karar verir ve radikal kararlar alır.... Sistem böyle işler. Diğer taraftan arkadaşım kendi hatasını öğrenirse bidaha aynı sıkıntılarla uğraşmaz... O nedenle dedim...

B

BF Okuru

Misafir
@Emre Nakipoğlu Negatif-pozitif olsun diye alıntı olarak kullanmadım, Hata düzeltme gibi bir durum da söz konusu değil. Konu içinde belki katkım olur diye cevap verdim. Muhakeme etmedim,etme gereği duymadım. Dosthane bi yazıda negatif aldıysan benim anlatımım yanlış algıya sebep olmuş.

Burada konunun aslı en dandik su ısııtıcısı 30 tl iken 3 defa tamire, bir defada değişime gönderdim. 30 tl neden çöpe gitsin.
Yasa koyucu 2 yıl garanti koymuş, üreticide adam gibi ürün üretecek, Beceremiyorsa piyasadan silinecek yerine sağlam düşünceli yeni üreticiler gelecek.
Hele bir kaç bin liralık ürünlerde müessese olmamışlar için en kolay yoldur kullanıcı hatası yaftası. sağlıcakla.

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
@Asusmune ben yanlış anladım gibi oldu ... O zaman kendi adıma kusura bakmayın. Ben sizi anladım ama kadro olayında da adamın parası boşa gitmeyecek elbet ancak bu işte kullanan arkadaşımız sele borusunu çok yukarı alınca ondan patlamış... Böyle oldu mu çoğu bisiklette durum böyle olabilir bende arkadaşımız aynı sıkıntıları çekmesin istedim anlaştık şimdi :)

B

BF Okuru

Misafir
@xxkowboyxx

Yukarıdaki beyanda geçen şekilde kırıldıysa ürün hemen piyasadan toplatılmalıdır.
En dayanıksız metal bile bu durumdan koparak kırılmaz.

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@Asusmune Hocam bu selelerin belli bir yükseklik limitleri var. Bu limiti aştığımızda bütün yük benim kırdığım yere biniyor. Zaten fotoğraflarda da gözüktüğü üzere oldukça ince bir yapısı var. Bu konuda herhangi birini suçlamak yanlış çünkü hata bende.
Bu arada Kron Bisiklet ile karşılıklı e-postalarla; benim mevcut durumumda hatanın bende olduğu, selenin fazla yükseltilmesinden kaynaklanan bir sorun olduğu ve kullanıcı hatası olduğu için bir şey yapamayacaklarını söylediler.

B

BF Okuru

Misafir
@xxkowboyxx Ali aynı şeyleri düşünüyoz. Benim dediğim garanti dışı durumlar altında yazmıyorsa tüketici hakem heyeti son kullanıcıyı haklı görür. Normalde selenin boruya kaç cm gireceğini bilmez. Hayırlısı diyelim.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Hiç bir kadro affetmiyor ve kırılıyor, maalesef demeyeceğim çünkü bu zaten belirtilen bir şey, tamamıyla kullanıcı hatası olarak görülmekte zaten firmalar tarafından, eğer sele borusu kullanma sınırını geçerse, aynısı bizim de başımıza gelmişti. Geçmiş olsun. Ama sele borusu üzerinde bu sınır belirtilmemişse tüketici haklıdır son tahlilde, o firma ihlaline girer

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
286
Bisiklet
Diğer
Sele borusunu fazla çıkarmaktan aynısı başıma geldi

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
545
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
Selen cok yukardaymıs biraz daha icerde olsa destegi alır kırılmaz di yada boyle kısa kalan durumlarda uzun sele almak lazım ki fazla kısmı ıcerde kalsın kadroyu korusun.

ERDİNÇ DURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
885
İsim
ERDİNÇ DURAN
Bisiklet
Peugeot
geçmiş olsun...kanak işçiliği kaba olmuş...hafif bir taşlama yapılabilir...

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.640
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Ağırlığınız çok değil. Sanırım bisikletin kadro boyu size küçük geldiği için seleyi kendinize göre tam ayarladığınızda sele borusu tam destek alamadı ve bütün yük kelepçenin olduğu yere binip boruyu kırdı. Ben 93kg 186cm olduğum için özellikle 29" mtb'de 20" L kadro aldım. Seleyi kendime göre ayarlamam için normal pozisyonundan 15 cm falan kaldırmam gerekiyor. Durum böyle olunca sele borusunun büyük çoğunluğu içeride kalıyor ve sele kelepçesinin olduğu yere yük binmiyor. Ama ben de 29" mtb de 16 kadro kullansam bende de kırılır büyük ihtimalle...

• Beğen
Tepkiler: AliÇimen

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Fatura bile olmasa hemen bu kaynak olayına girmeden firma ile konuşsaydınız yardımcı olurlardı. Kaynak çok kötü olmuş. Öyle olacağına hiç olmasaydı daha iyi. Kadrolar ömür boyu garanti en azından birçoğunun öyle. Faturalar ömür boyu saklanmakta zorluk olabilir kaybolur falan herşey olabilir. Biz bisiklet dostlarının kanı hızlıyız sabrımız yok ben bunu gördüm yıllardır acele ediyoruz dayanamayıp hareket ediyoruz. Kaynak yaptırmadan buraya başlık açınca dana net karar verirdiniz. Kadro şimdi çok kötü olmuş. Ucuz yollu bi kadro alın donanımı ona aktarın. Bu şekilde binmeyin başınıza kötü kazalar gelebilir

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@soneryen Hocam zaten bir anda esti aklıma ve bisikleti 2. el aldığım için yapabilecek bir şey yoktu. Sonra zaten Kron Bisiklet'le karşılıklı mailleşmemizde bana seleyi çok yükselttiğim için kırıldığını ve bu durumda bir şey yapamayacaklarını söylediler.
Bende bisiklete biraz ara vermeye karar vermiştim zaten. Biraz kalsın öyle gerçi ara sıra yine kullanıyorum ama iş görmek için. Biraz özleyeyim belki yeni bir şehir bisikletiyle geri dönerim.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@xxkowboyxx
Hadi bakalım. Hayırlısı olsun. ne diyelim. Olmuş ile ölmüşe çare yokmuş. Akacak kan damarda durmaz. Kısmetin değilmiş. biz büyüklerden böyle gördük. İnşallah yeni bir şehir bisikletiyle geri dönersin.

Tepki
70
İsim
Oğuz
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Atala
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
20150915_221611.jpg IMG-20150915-WA0002.jpg Aramiza hoşgeldin :)
Iyiki dusuk hizda kiriliyorda bize bisey olmuyor KRON markasina sonsuz tesekkurler

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
hocam aynısı bu gün başıma geldi kaynak yapılabiliyorsa ben sevinçten havalara uçarım çirkin gözükmesi benim için dert değil ben öğrenci adamım isteklerimi karşılasın yeter (link)