Kadronun sele kelepçesinin olduğu yerden kırıldı.

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@sezgindurmus Mat siyah bulabilirsem boyarım orayı bir de kaynağın kabalığını alabilirsem biraz iyi durur yine de.

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
tam yine mi kron diyecektim ki, siz 1-2 cm içerideydi dediniz.

anormal olan kırılmaması olurdu zaten.

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.376
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Eger sele borunuz en az 10cm kadronun icersinde degilse yine kirilacaktir. :(

• Beğen
Tepkiler: uguryilmaz144

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@Murat Cömez Yapabilecek bir şey yok hocam daha uzun boru varsa onu alırım ancak var mıdır ki?

BORA34

Aktif Üye
Tepki
123
İsim
BORA
Bisiklet
Cube
Sendede hata var seleyi okadar yukarda kulanmamalısın keşke firmaya bildirseydin onlar kulanıcı hatası derdi ama sorman lazımdı yeni bir kadro al

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@BORA34 Ben hatamı kabul ediyorum zaten hocam eğer konuyu okuduysan zaten herhangi bir şekilde ne Kron Bisikleti ne de kadrosunu sorgulamadım suçlamadım. Sadece burada paylaşmak istedim. Zaten bir anda aklıma esti sanayiye de yakınken gideyim dedim. Hem belki bir umut kaynak mümkün müdür diye arayan arkadaşlara yardımcı olurum. Ancak dediğim gibi sağlamlığı tartışılır. Görüntüye ise zaten bir şey demeye gerek yok.

mguler_43

Üye
Tepki
36
Dibe yani alt kısma kadar olan bir boru varsa en kötü öyle olur hem ağırlık binmez kelepçe kısmına

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@mguler_43 Kelepçe kısmı sabit kalmayı sağladığı için illaki yük binecektir ancak bunu minimize etmek mümkün. Kadronun dibine kadar olmasa da kaynağın olduğu yerin en az 8-10 cm içine girecek boru lazım. O da var mıdır artık bilemiyorum.

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
sele borusu çapın kaç ona göre boru önereyim ve şu anki boyu kaç

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
@xxkowboyxx

Siyah mat boya rahatlıkla bulunur, kabası içinde belki çok kaba yerleri törpülemek işe yarar ama dikkatli olmalı kaynağı zayıflatmamalı

• Beğen
Tepkiler: AliÇimen

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@nbacıshaquılle 9,8 cm çap geliyor aynı belimizi ölçer gibi ölçtüm mezurayla. 25 cm de uzunluğu var. Eğer bir daire gibi çap soruyorsan 2.8 cm.

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
@xxkowboyxx buyur 2.8cm sele borusu yok zannedersem 2.72 olabilir seninki
(link)
33cm uzunlugu var

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@nbacıshaquılle Teşşekkür ederim ilgilenmişsiniz ancak bu fiyatı artık bisikletime vermek istemiyorum. Onu alırsam eğer diğer ihtiyaçlarını almadan olmaz onlar da yine de bir öğrenci için hatrı sayılır bir tutar oluyor.

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Şimdi ben sana bir şey diyim mi :) Bak bizim pro denilen bu kadrolar kırılmaz kolay kolay. Ama ne var kullanıcı hatası var... Mesala senin sele borun çok yukarda kalmış. Selenin gireceği yuvanın dışarda kalan aynı hizasında sokmuşsun sele borunu sırf ya hafif olsun diye kısa kullandın ya da uzundu kısalttın. Bunu bu şekilde gelip benim bisiklette de kullansan aynı sonucu elde ederdin. Bunun kullanıcı hatası olduğunu düşünüyorum Kadrolar yapacakların işin niteliğine göre sınırlar içinde zorlanırlarsa eğer sorun çıkmaz. Ancak o sınırlar içinde kullanmana rağmen bu olmuşsa işte o zaman o mal kötü denilebilir. Sen bisikletten soğuma ama nasıl daha iyi kullanırım ya da neden kırıldı sorusunun cevabını bul .... Benim tavsiyem bu yönde....

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
@Emre Nakipoğlu Haklısınız hocam hata bende. Boruyu kısaltmadım sadece çok yukarıda kullandım çünkü kadro bana küçük.
Bisikletten soğuma diyorsunuz da bisiklet güzel bir şey gerçekten ancak ne bileyim hocam bir arkadaş bulamıyorum yanıma. Kendi başıma da yapabileceğim şeyler hep aynı. Bir zevki de olmuyor. Bir süre sonra adama bıkkınlık geliyor artık.

Arkadaşlar bu arada Kron bisiklete e-mail attım. Kadrolarının ömür boyu garantili olduğunu söylediler ancak hangi koşullarda geçerlidir diye sorduğumda cevap alamadım.

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Ben sana söyliyim sende hata yoksa ki sende şuan hata var o zaman yaomıyorlar... Kullanıcı hatası değilse problem yok. Ama sen yine irtibata geç şansını dene... Eğer çevrende binen bisikletçi yoksa o bisikletçileri arkadaşlarından yarat :D :D ben koca bir üniversiteyi bisikletçi yapabildiysem sende yaparsın.... :D nee derler ya gittiğin yeri kendine uyduracaksın ya da sen onlara uyacaksın ... :)

• Beğen
Tepkiler: AliÇimen

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.109
Bisiklet
Kron
Kron kadroya omur boyu garanti veriyo hadi iyisin :)
Forumda bu tarz sele borusundan kirilma vakalari var onlarida inceleyebilirsin

Harun ÇEVİK

Forum Bağımlısı
Tepki
989
İsim
harun çevik
Bisiklet
Diğer
ömür boyu derken neyi kastediyorlar acaba. bizim ömrümüzü mü yoksa kadronun ömrünü mü? Geçmiş olsun bu arada

• Beğen
Tepkiler: Utku D