Kadrodan gelen çıt çıt sesi

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben izzet Altınmeşe'den "çıt çıt çıt çedene de sar bedeni bedene " adli parcayi surekli tekrar modunda, sabaha kadar bisikletin başında çaliyorum. Ses yok oluyor .hmmm ilginç . . .

Scudo
Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İlk olarak bisikleti çok güzel şekilde yıkayın. Pedalların oynayan kısımlarına ve diğer tüm kompanentler dahil. İkinci olarak quick releaser ları yağlayın.

Edit: Videoyu şimdi gördüm. Hocam seninki çıtlama değil bildiğin çat çat ses geliyor.
?Yeni konu açmayayım çıt çıt sesinden devam edeyim demiştim ama dediğiniz gibi ses fenalarda

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.078
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Maalesef benim de başımda böyle bir ses var, pedala yüklendikçe bu ses geliyor. Herhangi bir ağırlık vermezsem ses kesiliyor. Seleden değil çünkü elimle bastırınca da geliyor aynı ses. Pedalı da söktüm, iyice sıkarak geri taktım ama ses gitmiyor. Sizce başka nereden gelebilir bu ses?
Pedaldan kaynaklı değilse orta göbek miyadını doldurmuş olabilir.

• Beğen
Tepkiler: tahrefa

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
İsim
selim
Sele borusunda olabilir. Ayakta pedallarken ses gelmiyorsa, sele borusunu yağlanan gerekir. , pedal da yapabilir

• Beğen

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Maalesef benim de başımda böyle bir ses var, pedala yüklendikçe bu ses geliyor. Herhangi bir ağırlık vermezsem ses kesiliyor. Seleden değil çünkü elimle bastırınca da geliyor aynı ses. Pedalı da söktüm, iyice sıkarak geri taktım ama ses gitmiyor. Sizce başka nereden gelebilir bu ses?
Ön jant telleri gevşeyince de benzer sesler çıkartabiliyor, benim başıma geldi. Hepsini yarım tur sıktım ayarı kaçmadı ve ses kesildi.
Benımde arkadan geliyordu gobek frlan soktum bunun için. Arka jant tellerının kesiştiği noktadan gelıyormus. Bısıkletı yıkadıgımda gıttı ses

Edıt. Vıdeoya baktımda catırdıyor resmen :) benımkı gıcırtı ıdı

• Beğen
Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dediklerinizi denedim ama değişen bir şey yok. @Bigpatron 'un dediği gibi orta göbekte sorun var gibi. Gerçi oda garibime gidiyor dün sabaha kadar bir şey yoktu sonra ses gelmeye başladı. Hayırlısı artık belki sabah kendi kendine geçer ?

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
orta göbek gevşek olabilir anahtarla sıkılırsa iyi olur sele borusunu sıkı kilitleyin sele borusu gevşek ise kadroya oda ses yapar binince.

• Muhteşem
Tepkiler: :DDD

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.078
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
orta göbek gevşek olabilir anahtarla sıkılırsa iyi olur sele borusunu sıkı kilitleyin sele borusu gevşek ise kadroya oda ses yapar binince.
Sele borusunun olmasına imkan yok. Videoyu izlledi isen arkadaş bisiklete oturmuyor bile :)

• Beğen

:DDD

Forum Bağımlısı
Tepki
449
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu ses maşa borusundan bile gelebilir. Benim ses geliyordu, meğersem maşa borusu kırıkmış.

• Beğen
Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Seleye oturmadan elimle zorladığımda ses geliyor, eşimin bisiklette aynısını denedim en ufak ses yok. Pedalları söktüm bastırınca yine ses gelmeye devam etti, bu yüzden pedal seçeneği elenmiş oldu. Sele seçeneği seleye oturmadığım için başta elenmişti. Teker dönmediği için jant tellerini, qr mandalını, vites sistemini, zinciri vs. kendimce elemiş oldum. Hafta sonu sökebildiğim kadar sökerim bir yerlerini, en sonunda da bisikletçiye giderim. Bisiklet daha sekiz bin km de, düşme gibi bir durum da olmadı inşallah çok fazla dağılmamıştır.

Tepki
234
İsim
Talha S.
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Doğru kadro seçimi önemli iyisini alın abi düşük alloy kalitelerini bırakın gitsin. hammadde meselesi anlatabildimmi. sağlıcakla kalın arkadaşlar..

• Hahaha
Tepkiler: :DDD
Tepki
55
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İlk olarak bisikleti çok güzel şekilde yıkayın. Pedalların oynayan kısımlarına ve diğer tüm kompanentler dahil. İkinci olarak quick releaser ları yağlayın.

Edit: Videoyu şimdi gördüm. Hocam seninki çıtlama değil bildiğin çat çat ses geliyor.
Çıt çıt çıt çıt çedene de sar bedeni bedenee şarkısı gelir hep aklıma çıt çıtı duyunca neyse konuyla alakasız oldu. :D

alisirin

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
ali
Bisiklet
Scott
Videoyu izleyemedim ama gidonu es geçmeyin, başıma gelmişti gidonu vidalarını sıkınca düzelmişti.

Tepki
234
İsim
Talha S.
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bağlantı civataları, sele borusu, orta göbek, pedal bağlantısına shimano nun tutukluk önleyici gresini uygulayın ses problemi kalmaz. Ayrıca parça ve kadro bağlantı kısımlarının aşınmasını da engeller.

9570773237810.jpg

Tepki
51
Bisiklet
Cannondale
Bendeki çıt çıt da sele kaynaklı çıktı. Öneriler için teşekkürler :)))