Kadro yada boyada çatlak oluşumu. Görüntü ekli.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Henüz 2 ay önce almış olduğum bisikletimi temizlerken resimlerde göründüğü üzere bir çatlak ile karşılaştım. Havaların müsait olmaması yüzünden bisikleti servise götürme fırsatım olmadı. Çatlağın kadrodamı yoksa sadece boya kaynaklımı olduğunu henüz bilmiyorum. Sormak istediğim kadroda ya da boyada bu tür bir sorunun olması kadroyu değiştirmek için yeterli bir sebepmi arkadaşlar. Çünkü bir iki yeri aradım değişik cevaplar aldım. Konu kesinliğe kavuştuktan sonra ortaya çıkacak duruma göre hareket etmeyi düşünüyorum.

http://img709.imageshack.us/img709/6282/bisikletscotts402012z80.jpg

http://img8.imageshack.us/img8/6562/3800x600r.jpg

http://img17.imageshack.us/img17/7804/030800x600.jpg

http://img37.imageshack.us/img37/6606/001800x600.jpg

http://img9.imageshack.us/img9/5458/003800x600u.jpg

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bisikletinizi aldığınız yere başvurun ve garantinin işletilmesi için gerekeni yapın derim... Boya yada yapısal çatlak... Bunun ne olduğu fotoğraftan tam anlaşılmayabilir... Ama fotoğraftan bu kadronun garantiye gireceğini söyleyebilirim...

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Yorumunuz için sağolun. Dün bayilerden olumlu yanıtlar aldım. Bunun dışında telefon görüşmesi ile bilgi aldığım daha yetkili bir yerden kadroda çatlak dışında değişim olmayacağı boyadaki çatlağın yapılacak rütuşla kapatilabileceği belirtildi. İşin açıkçası canım sıkıldı bu açıklamaya. Hayırlısı diyelim. Kullandığım bisiklet en güvendiğim markalardan biri beni yormayacaklarını düşünüyorum umarım yanılmam.

@Hasan Çağri

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
İnşallah diyelim.Teşekkür ederim yorumunuz için.

@kayhan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kadronun boyasında çatlak olmaz. boya çatlak böyle binin derlerse tutanak isteyin. "Kadronun boyası çatlamıştır bisiklete bu şekilde binilmesinde sakınca yoktur imza yetkili servis."

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@kayhan

Aslında boya çatlağı olur ama bu kadrolarda olmaz :) Düşük kaliteli uygun şartlarda yapılmamış boyaya sahip ürünlerde boya zamanla kadronun esneme hareketlerinden kabarıp çatlayabilir... Ama dediğim gibi bu resimde görünen gibi ürünlerde kesinlikle olmaz, OLMAMALIDIR...

boxtubing

Daimi Üye
Tepki
257
ewet gercekten o yazıyı vermezler verırlerse bıttıklerının resmıdır cunku bu kadroya bu sekılde bınılmez fakat bınıldıgı taktırde mutlaka bır sure sonra sorun olacaktır o zaman mephamd arkadasımızında dedıgı gıbı ıyı bır avukatla hersey halledilebılır :)

• Beğen
Tepkiler: MuratHan

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
Bana sorarsanız malesef çatlak kadronuz.Çağrı arkadaşımıza katılıyorum boya çatlağı olması çok zor.Benim eski kadromda head tube kısmından ama yandan değilde ön taraftan çatlamıştı.Bu tarz bir bisikletde garantiye girmesi gerekiyo.Yetkili servise veya aldığınız yere götürün dışarıdan da boyaya bakarak karar vermesinler.Furş yatağını falan söküp baksınlar çatlak varsa büyük ihtimal iç yüzeyde de vardır.Durum ozaman kendini belli eder.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlarında dediği gibi ;
Boya çatlağı olması çok çok çok düşük bir ihtimal.
Bİrde şu varki , çatlağın olduğu yer bir çok darbeye ilk olarak tepki veren bir bölge...

Firmanın ciddi bir şekilde ilgilenmesi gerekiyor...

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Bu gün az önce çektiğim bu resim sanırım boyanın değil kadronun çatlak olduğunu kanıtlıyor. Artık şüphem kalmadı. Dikkat ederseniz alttan büyük bir çatlak yukarı doğru gidiyor ve tel bağlantısının olduğu sert kısımda durmuş görünüyor.

http://img710.imageshack.us/img710/2807/bishata008800x600.jpg

ktmlc4

Üye
Tepki
13
bende boyadan değil... metal çatlağı var diyesim vardı... elim varmıyordu yazmaya... geçmiş olsun... üzüldüm...
değişimi yaparlar kanımca....
gelişmeleri merak ediyorum....

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Geçmiş olsun. Bu kadroyu sorgusuz sualsiz değiştimeleri şart. Koskoca Scott firması bunu mutlaka değiştirir.

• Beğen

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
İlginiz için teşekkür ederim arkadaşlar. Kadro bu gün gönderiliyor. Resimler yetkili kişilere iletildi ve kadronun kendilerine gönderilmesi istenmiş. Aynı kadronun XL olanı bulunabilecekmi bende merak içindeyim. En son bu ölçüdeki kadroyu ben aldım diye biliyorum. Hayırlısı diyelim artık. Umarım kadro değişimi için uzun bir süre beklemek zorunda kalmam.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kadro nun değiştirilmesi olumlu. bence bu bisikletforumun bisikletçilere faydalarından biri. geçmiş olsun.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Kadro için yazışma sonucu bekleniyor. Sonuç olumlu! olursa eğer yeni kadronun gelişi yaklaşık iki buçuk ay sürecekmiş. Bu iki buçuk aylık süreçte bisikletsiz kalmamak adına eski kadroyu tekrar gönderdiler. Artık kelle koltukta binmeye devam edeceğim sanırım. Yalnız bu iki buçuk aylık bekleme süresi canımı sıktı scott firması ile bende yılbaşından sonra yazışmayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: sonEr´´

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
2.5 ay bekleme suresi gercekten can sikici.. Bence de direkt olarak firmayla temas kurup magduriyetinizi bildirin.. Ben de burada distribitor araciligi ile cozume kavusturamadigim bir cok sorunuma ancak bu yolla cozum bulabilmistim.

• Beğen

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Teşekkür ederim bende öyle umuyorum.

@felis911